Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Mnoho rodin v létě řeší problém, jak se v době letních prázdnin postarat o děti. Dovolené není mnoho, babičky také nemohou hlídat každému a pořád. Dobrým řešením jsou letní tábory a jejich nabídka je opravdu pestrá. Zvláště ty specializované se ale mohou stát pro rodinný rozpočet zátěží. Tím spíš, když má rodina více ratolestí. Jak tábory a kurzy financovat? Kdy se vyplatí vzít si pro tento účel půjčku nebo využít kontokorent či kreditní kartu?

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

„Abyste mohli dětem dopřát rozumný a zajímavý letní program, ponese to s sebou finanční nároky. Ideální je financovat tyto aktivity z vlastních zdrojů a s výdajem počítat v ročním plánu, případně přes rok na léto šetřit. V některých případech se však vyplatí konzultovat financování se svojí bankou. Možností je totiž celá řada,“ říká Gabriela Brůhová ze Sberbank.

Klasické dětské tábory

Klasikou mezi letními dětskými tábory jsou pobyty v přírodě v některém z malebných koutů České republiky. Děti zde zažijí mnoho legrace a dobrodružství, naučí se spoléhat sami na sebe a na své kamarády, loví bobříky a poznávají přírodu. Zaměření tábora záleží na pořadatelích, ale nejčastější formou je tábornicko-skautská tradice doplněná o nejpopulárnější sporty. Cena se pohybuje obvykle od 2500 Kč / týden.

Příměstské tábory

Oblíbenou formou letních dětských táborů jsou příměstské tábory, kdy děti ráno přicházejí a odpoledne si je rodiče vyzvedávají. Tato forma letních aktivit nabízí nepřeberné množství zaměření, z nichž mnoho přináší dětem výrazný rozvoj. Vybírat můžete například mezi přírodovědným, výtvarným, tanečním, ale i tenisovým, fotbalovým či jazykovým zaměřením. Cena začíná zhruba na 2000 Kč / týden, ale může se vyšplhat až na několikanásobek.

Letní jazykové kurzy

Alternativou k táborům jsou i letní jazykové kurzy v zahraničí. Obvykle jsou určené pro starší děti a kromě zajímavého dobrodružství za hranicemi jsou i užitečným vkladem do života. Jazykové kurzy se liší podle intenzity, které teenageři výuce věnují. Od toho se odvíjí také cena. Například dvoutýdenní intenzivní kurz němčiny v Hamburku s cestou, školným, ubytováním a kapesným může vyjít i na 50 tisíc korun. „Investice do vzdělání patří nesporně mezi ty náklady, nad kterými se dlouze nepřemýšlí. S financováním rozvoje potomka v tomto případě dokáže pomoct i banka – půjčku vyřešíte snadno a rychle i přes internet,“ říká Gabriela Brůhová ze Sberbank.

Vzdělání a rozvoj dětí je dlouhodobá investice, vyplatí se

Zlaté pravidlo nakládání s penězi říká, že rozumné je splácet věci tak dlouho, jaká je jejich životnost. Co se týče vzdělávání, koníčků a volnočasových aktivit dětí, jedná se jistě o opodstatněnou investici.

Hranici, kdy se investice vyplatí, si musí určit každý sám. Stejně tak rozhodnutí, zda například základy malby či digitální fotografie jsou pro vaše děti tou pravou investicí. „Pokud se vám však nebudou dostávat volné finanční prostředky, doporučujeme tuto potřebu otevřeně konzultovat se svým bankéřem, který nabídne nejvhodnější řešení,“ uzavírá Gabriela Brůhová ze Sberbank.

Diskuze: Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Polsko je pod tlakem EU. Uprchlíky nechce

23.05.2017 15:04 Pravicová polská vláda je pod tlakem ze strany Evropské unie, aby konečně začala přijímat žadatele o azyl. Polsko totiž, spolu s Maďarskem, odmítlo přijmout jakékoli uprchlíků v rámci dohody z roku…

Sociální pojištění v kostce: Zaměřeno na absolventy a…

23.05.2017 12:16 S blížícím se koncem školního roku připravila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) leták Sociální zabezpečení - informace pro studenty . V deseti bodech v něm shrnuje základní informace pro…

Bylinky mají kouzelnou moc. Zkuste místo jedu sáhnout po…

23.05.2017 10:30 Bylinky patří po celá staletí do života lidí. Často rostou přímo v divoké přírodě, díky čemu jsou i snadno dostupné. Matka příroda nám jich rozdává do sytosti. Samozřejmě je však dnes můžete i…

Třídit baterie má smysl, jejich zpracování je stále…

23.05.2017 10:18 Díky novým metodám zpracování použitých baterií jsme dnes při recyklaci schopni ze 100 kilogramů baterií získat 65 kilogramů kovonosných surovin bohatých zejména na zinek, nikl, ocel, olovo a mangan.…

Související:

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky