Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Život důchodců v Praze: Je na co si stěžovat? - anotační obrázek

Život důchodců v Praze: Je na co si stěžovat?

28.08.2014 15:51 Náměstkyně ministryně pro ochranu práv dětí a sociální začleňování Jana Hanzlíková navštívila Středisko sociálních služeb v městské části Praha 1 a zhodnotila chod několika místních Domů s…

Školy produkují armády nezaměstnaných, 20 let nikdo nic nedělal,... - anotační obrázek

Školy produkují armády nezaměstnaných, 20 let nikdo nic…

28.08.2014 12:34 Problém s prestiží pedagogické profese, nedostačující platy pedagogů, nefungující spolupráce mezi rodinou a školou, to jsou jen některé z řady problémů, kterými podle ministra školství Marcela…

Také kupujete nedobrovlně vzduch? - anotační obrázek

Také kupujete nedobrovlně vzduch?

27.08.2014 20:52 V továrnách se vyrábí vzduch, kamiony jej přepravují, prodejci umísťují na regály v obchodech a zákazníci si jej nedobrovolně kupují. Že ne? Ale ano – spolu s výrobky prodávanými v nadměrných obalech…

Hospody čekají změny, některé možná skončí. Babišův muž jde do akce - anotační obrázek

Hospody čekají změny, některé možná skončí. Babišův muž jde…

26.08.2014 12:27 Ministerstvo financí dokončuje dlouho očekávaný loterijní zákon. Resort ho sice oficiálně představí až v říjnu, podle Hospodářských novin je ale už nyní téměř jisté, že jednou ze zásadních změn,…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky