Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Živnostníci si v roce 2015 sáhnou hlouběji do kapsy - anotační obrázek

Živnostníci si v roce 2015 sáhnou hlouběji do kapsy

26.11.2014 10:26 V roce 2015 čeká na OSVČ nárůst minimální měsíční zálohy na sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění. Navíc dochází i ke zvýšení stropu pro platbu sociálního zabezpečení. Řada živnostníků tak za…

Laudát pošlapal státní rozpočet. Pak se zastal Kalouska - anotační obrázek

Laudát pošlapal státní rozpočet. Pak se zastal Kalouska

26.11.2014 10:17 Místopředseda TOP 09 František Laudát tvrdí, že celá příprava rozpočtu a jeho kvalita je za posledních 8 let nejhorší. Je podle něj špatně připraven a v krizových letech vláda dávala více peněz na…

Expremiér vzkazuje poslancům: Vyšší platy? Kroťte se a nelžete - anotační obrázek

Expremiér vzkazuje poslancům: Vyšší platy? Kroťte se a…

25.11.2014 10:18 Základní plat řadového poslance či senátora by měl v příštím roce vzrůst o 8100 Kč na 64.000 Kč. To es však nelíbí expremiérovi Jiřímu Paroubkovi, který politikům vzkazuje, aby přestali balamutit…

Důchodci i maminky zuří. Tato ostrá slova vzkazují politikům

21.11.2014 17:00 Češi se rozzlobili. Proč? Poslanci totiž jednají o tom, že si od ledna zvýší platy o 8100 korun. Politici to schytávají ze všech stran. Nejvíce zuří důchodci, protože někteří nepobírají ani tolik, o…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky