Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Rusko může takto děsivě prý zareagovat na sankce - anotační obrázek

Rusko může takto děsivě prý zareagovat na sankce

15.09.2014 14:42 Sankce uvalené Spojenými státy a Evropskou unií proti Rusku mohou mít tvrdý dopad i na Evropu. Americký novinář a analytik žijící v České republice Erik Best upozorňuje, že Rusko nedisponuje jen…

Dojde Česku plyn? Stát se chystá na nejhorší - anotační obrázek

Dojde Česku plyn? Stát se chystá na nejhorší

15.09.2014 13:40 Energetický regulační úřad chce zpřísnit systém bezpečnosti dodávek plynu. Zásobníky, které většinou patří společnosti RWE, nejsou totiž určeny pouze pro tuzemský trh. V případě zastavení dodávek…

Babišův Agrofert dluží nepředstavitelné peníze - anotační obrázek

Babišův Agrofert dluží nepředstavitelné peníze

15.09.2014 12:30 Andrej Babiš šéfuje hnutí ANO, hlídá státní pokladnu a patří k nejbohatším lidem ve střední Evropě. Zároveň je ale také jedním z nejzadluženějších Čechů. Píše o tom Týden.

ČSSD udeřila: Hudeček a TOP 09 dávají přednost developerům - anotační obrázek

ČSSD udeřila: Hudeček a TOP 09 dávají přednost developerům

12.09.2014 13:00 Zastupitelstvo hlavního města Prahy ve čtvrtek zamítlo návrh opatření, který by znemožnil výstavbu v přírodním Parku Vidoule na Praze 5, kterou předložil Miloslav Ludvík, kandidát na primátora za…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky