Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Čekáte dárky z e-shopu? Pozor, čtěte přehled těch pokutovaných - anotační obrázek

Čekáte dárky z e-shopu? Pozor, čtěte přehled těch…

18.12.2014 18:51 Spotřebitelé na poslední chvíli objednávají vánoční dárky a po lepších cenách a vyšší kvalitě se ohlížejí také v e-shopech v EU. Jenže ne všechny e-shopy jsou seriózní.

Macek prozradil, proč nás chce Babiš oholit na daních - anotační obrázek

Macek prozradil, proč nás chce Babiš oholit na daních

18.12.2014 09:29 Publicista a politický komentátor Miroslav Macek ve svých pravidelných glosách provedl několik výpočtů týkající se osoby ministra financí Andreje Babiše. Zjistil, proč nás chce "oholit na daních".

Máme moc vysokoškoláků? Babiš promluvil - anotační obrázek

Máme moc vysokoškoláků? Babiš promluvil

17.12.2014 18:54 Ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že je potřeba reforma školství a změna celého systému. Velká část studentů totiž vystuduje vysokou školu a podle šéfa hnutí ANO chybí lidé, kteří by se zabývali…

Zavřít Čechům obchody o víkendech a svátcích? Průzkum je nekompromisní - anotační obrázek

Zavřít Čechům obchody o víkendech a svátcích? Průzkum je…

17.12.2014 08:08 Štědrý den je spadnutí a vy potřebujete ještě rychle koupit poslední dárky. Žádný problém, v českých obchodech je otevřeno i na Štědrý den. Vánoce jsou pro obchodníky žně a potvrzující to i otvírací…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky