Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Chci do koalice se slušnými lidmi, řekl Babiš a spojil se s komunisty - anotační obrázek

Chci do koalice se slušnými lidmi, řekl Babiš a spojil se s…

17.10.2014 15:40 Hnutí ANO lídra Andreje Babiše zakládá v Havířově, Chomutově a Kladně koalici s komunisty. Jak sám Babiš tvrdí, důvody pro vstup do koalice se v jednotlivých městech musí hodnotit zvlášť a nelze je…

Nečas učinil radikální krok. Má nové zaměstnání - anotační obrázek

Nečas učinil radikální krok. Má nové zaměstnání

15.10.2014 14:30 Bývalý předseda vlády Petr Nečas se po učitelské kariéře na vysoké škole CEVRO Institut pustil do podnikání. Jako živnostník si spolu s bývalým europoslancem za ODS Ivo Strejčkem založil společnost…

Jak snížit spotřebu auta? Přinášíme několik rad, jak na to - anotační obrázek

Jak snížit spotřebu auta? Přinášíme několik rad, jak na to

13.10.2014 10:13 Nikomu se neche příliš platit za pohonné hmoty. Snad každý řidič se proto tedy snaží snížit spotřebu svého auta co nejvíce. Přinášíme několik rad a tipů, jak na spotřebě ušetřit.

Horníci se důchodu bát nemusí. Co pro ně stát chystá? - anotační obrázek

Horníci se důchodu bát nemusí. Co pro ně stát chystá?

10.10.2014 12:59 Ministerstvo práce a sociálních věcí v čele s Michaelou Marksovou hodlá předložit vládě návrh zákona, který bude řešit možné sociální dopady na zaměstnance v hornictví v Moravskoslezském kraji,…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky