Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Hlavní zprávy

Doplácíte stále za vodu? Víme, jak ušetřit za vodné a stočné - anotační obrázek

Doplácíte stále za vodu? Víme, jak ušetřit za vodné a stočné

27.08.2015 20:58 Roční vyúčtování záloh asi každý z nás očekává s napětím. Velkým překvapením bývá vyúčtování za teplou i studenou vodu, ve kterém se kvůli stálému zdražování vody často nacházejí nedoplatky.

S uprchlíky jsme udělali jednu chybu, přiznal Bělobrádek - anotační obrázek

S uprchlíky jsme udělali jednu chybu, přiznal Bělobrádek

27.08.2015 16:17 Česká republika doposud nepředstavila žádný ucelený návrh na řešení uprchlické krize. Ačkoli například ministr financí Andrej Babiš vyzval k uzavření vnější hranice schengenského prostoru a navrhl…

Tankování na dálnici se prodraží, o plošných cenách mnoho řidičů nemá zdání - anotační obrázek

Tankování na dálnici se prodraží, o plošných cenách mnoho…

27.08.2015 15:39 Na frekventovaných silnicích a u dálnic řidiči platí i o 6 korun za každý litr nafty více než jinde. Netýká se to ale těch řidičů, kteří využívají plošné ceny, informuje Axigon.

Na migranty peníze jsou, na děti ne. Klokánky zachránil až sponzor - anotační obrázek

Na migranty peníze jsou, na děti ne. Klokánky zachránil až…

27.08.2015 12:02 Zařízení pro týrané a ohrožené děti, které jsou známé taky jako klokánky, řeší už delší dobu vážný problém. Dostaly se do značných finančních potíží a žádaly vládu o dotaci. Jenže ta miliónový…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky