Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Hlavní zprávy

Vrátí se poplatky do zdravotnictví? Koalice má plán

22.05.2015 13:07 Část koalice dospěla k názoru, že bezplatné zdravotnictví v Česku fungovat nemůže. Přemýšlí proto, jak navrátit spoluúčast pacientů. Jednou z možností je prosazení nadstandardní péče, pokud ovšem…

Babiš: Já že jsem si vymyslel biopaliva? Tak hele... - anotační obrázek

Babiš: Já že jsem si vymyslel biopaliva? Tak hele...

22.05.2015 10:05 Ministr financí Andrej Babiš se rozhodně a rázně vyjádřil k největším mýtům, které kolují kolem biopaliv. Situace s nimi zašla tak daleko, že chce opozice vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.

Hádka u Jílkové o hokeji: Je zkorumpovaný, říká slavný Bukač. Padly i detaily o údajném úplatku Růžičkovi - anotační obrázek

Hádka u Jílkové o hokeji: Je zkorumpovaný, říká slavný…

22.05.2015 10:01 Výdaje státního rozpočtu na sport rok od roku klesají, aktuálně má ministr školství k dispozici 3 miliardy korun. Jen malá část z toho jde na děti a mládež. Stále častěji se přitom mluví o tom, že…

Jestli k tomu dojde, Babiš ovládne všechno, varuje sociolog - anotační obrázek

Jestli k tomu dojde, Babiš ovládne všechno, varuje sociolog

22.05.2015 09:53 Ministr financí Andrej Babiš se nechal slyšet, že by rád privatizoval některé státní podniky. Vidí v tom způsob, jak dostat do rozpočtu desítky miliard korun. Pokud k tomu opravdu dojde, povede to k…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky