Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Hlavní zprávy

Rozhazujete naše peníze a rozdáváte trafiky, pustil se do vlády Fiala - anotační obrázek

Rozhazujete naše peníze a rozdáváte trafiky, pustil se do…

01.07.2015 15:38 Od 1. července začíná v praxi fungovat služební zákon, jehož cílem má být odpolitizování státní správy a stabilizování poměrů na jednotlivých úřadech. Vláda rychle zapomněla na své sliby a státní…

Konec drahého telefonování. Roamingové poplatky skončí - anotační obrázek

Konec drahého telefonování. Roamingové poplatky skončí

01.07.2015 15:31 Pozitivní zpráva přišla z Lotyšska. To coby stát předsedající Evropské unii informovalo, že za dva roky budou minulostí drahé roamingové poplatky. Telefonování z ciziny bude účtováno podle stejného…

Novela zlikviduje konkurenci mezi soudními exekutory a sníží vymahatelnost pohledávek - anotační obrázek

Novela zlikviduje konkurenci mezi soudními exekutory a…

01.07.2015 15:22 Zavedením principu teritoriality exekutorů prohrají jak věřitelé, tak dlužníci. Budou-li pohledávky soudním exekutorům svěřovány nově navrhovaným systémem, nebudou mít exekutoři v nekonkurenčním…

Víte, kam zavolat při nehodě v Chorvatsku? - anotační obrázek

Víte, kam zavolat při nehodě v Chorvatsku?

01.07.2015 15:05 Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější prázdninovou destinací českých dovolenkářů. Každý rok tam zamíří desetitisíce našich turistů, mnozí z nich po vlastní ose. Trasa k Jadranu je přitom pro řidiče…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky