Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Hlavní zprávy

Pro české děti peníze nejsou, pro uprchlíky ano? Zeman se naštval - anotační obrázek

Pro české děti peníze nejsou, pro uprchlíky ano? Zeman se…

28.07.2015 17:15 Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na pravidelné tiskové konferenci upozornil na to, že Hospodářské noviny vlastnění Zdeňkem Bakalou podávají nepřesné informace a tudíž se jim nedá věřit. Ústy mluvčího si…

Malé a střední firmy stále podceňují rizika - anotační obrázek

Malé a střední firmy stále podceňují rizika

28.07.2015 14:43 Malé a střední podniky (MSP) se významnou měrou podílejí na celkovém českém exportu. Jen v loňském roce přesáhl jejich podíl na celkovém vývozu 37 %. Z výzkumu Asociace malých a středních podniků a…

Nový způsob hledání práce se osvědčuje - anotační obrázek

Nový způsob hledání práce se osvědčuje

28.07.2015 12:14 Unikátní systém pracovního portálu WANTED-IN během prvního roku využily například Alza.cz, Elit CZ nebo Barceló Hotels Czech Republic, informuje WANTED-IN.

Letošní extrémní sucho nás bude stát miliardy - anotační obrázek

Letošní extrémní sucho nás bude stát miliardy

28.07.2015 11:17 Pět miliard korun. O tolik podle ekonomů připraví české hospodářství letošní extrémní sucho. O velké peníze přijdou nejen zemědělci, ale třeba i podnikatelé v turismu.

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky