Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Kalousek ostře zaútočil: Babiš blábolil a my si budeme půjčovat od svých dětí - anotační obrázek

Kalousek ostře zaútočil: Babiš blábolil a my si budeme…

23.04.2014 10:03 Místopředseda TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek hned v úvodu rozhovoru na Frekvenci 1 zmínil, že ačkoli by Lidovci rádi zařadili velikonoční Velký pátek mezi státní svátky, jemu se…

Žebráci mezi českými miliardáři? Ano, říká novinář - anotační obrázek

Žebráci mezi českými miliardáři? Ano, říká novinář

22.04.2014 00:20 Aktualizováno Mezi českými miliardáři se pohybují skoro žebráci, překvapuje americký novinář Erik Best. Důvodem je, že část boháčů nevlastní žádné médium a tak o prostor musí s prosíkem za "bohatšími" kolegy.

Blýská se na lepší časy? Češi tvrdí, že finanční situace jejich domácnosti se výrazně zlepšila - anotační obrázek

Blýská se na lepší časy? Češi tvrdí, že finanční situace…

16.04.2014 15:10 Aktualizováno Téměř polovina občanů (46 %) se domnívá, že česká ekonomika je ve stejné situaci jako před rokem, dvě pětiny lidí (42 %) si myslí, že se stav české ekonomiky zhoršil. Ve výhledu na příští rok čeká…

Obchod, který nic nenabízí? Na českém internetu je to možné - anotační obrázek

Obchod, který nic nenabízí? Na českém internetu je to možné

16.04.2014 15:07 Aktualizováno Nový občanský zákoník zjednodušil uzavírání kupní smlouvy na internetu. Někteří prodejci se ale jednoduchosti bojí a proces uzavírání smlouvy komplikují obchodními podmínkami – složitě a zcela…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

reklama