Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Hlavní zprávy

Chyba státu a Češi se nedoplatí. dTest vyrazil do boje za změnu zákona - anotační obrázek

Chyba státu a Češi se nedoplatí. dTest vyrazil do boje za…

01.04.2015 13:23 dTest oslovil Ministerstvo průmyslu a obchodu s návrhem na novelizaci zákona o ochraně spotřebitele. Podle právníků dTestu český zákon vůbec nepokrývá využívání modrých a bílých linek obchodníkem…

Tohle nás čeká od 1. dubna. Přehled nejdůležitějších novinek - anotační obrázek

Tohle nás čeká od 1. dubna. Přehled nejdůležitějších novinek

01.04.2015 12:07 Je prvního dubna. Spousta lidí tento den má spojen s aprílovými vtípky, ale kromě toho se mění řada věcí a začíná platit několik novinek. Tohle jsou ty nejdůležitější.

Nastává mléčná revoluce: Mléko a sýry koupíte levněji - anotační obrázek

Nastává mléčná revoluce: Mléko a sýry koupíte levněji

31.03.2015 14:46 Evropská unie od dubna ruší kvóty na produkci mléka. Evropští zemědělci budou moci vyprodukovat libovolné množství mléka, což by mělo vést k přebytku, a jeho cenu snížit.

Chcete 5 milionů na "Zelenou úsporám"? Jak se k penězům dostat - anotační obrázek

Chcete 5 milionů na "Zelenou úsporám"? Jak se k penězům…

31.03.2015 13:56 Startuje Nová zelená úsporám, od středy spouští ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí výzvu pro letošní rok. Ta se bude týkat rodinných domů v celém Česku a pak nově…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky