Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Hlavní zprávy

Hlídá vůbec někdo tunel Blanka za miliardy? Firmy se k tomu nehlásí - anotační obrázek

Hlídá vůbec někdo tunel Blanka za miliardy? Firmy se k tomu…

27.04.2015 12:49 Kdo hlídá momentálně nejdražší stavbu v České republice? Tak na tuhle jednoduchou otázku jsme se snažili najít odpověď. V sobotu se štáb tunelem Blanka procházel hodiny, aniž by si ho kdokoliv všiml.…

Dobrá zpráva pro strážníky: Budou moci sloužit i bez maturity - anotační obrázek

Dobrá zpráva pro strážníky: Budou moci sloužit i bez…

27.04.2015 12:45 Asi pět stovek strážníků bez maturity bude moci u městské policie po celém Česku pravděpodobně sloužit dál. Ministerstvo vnitra sice tvrdí, že zákon o tom, že by strážníci měli mít maturitu, platí,…

S dopisem už na poštu nemusíte. Česká pošta spouští unikátní aplikaci - anotační obrázek

S dopisem už na poštu nemusíte. Česká pošta spouští…

27.04.2015 12:31 Společnost ČP Cloud ve sdružení s Českou poštou spustila v ostrém provozu on-line službu, která umožňuje odesílat papírové dopisy z počítače podobně jako e-mail. Navíc od jiných služeb podobného…

Odměny pracovníků ministerstev? Budete se divit - anotační obrázek

Odměny pracovníků ministerstev? Budete se divit

27.04.2015 11:47 Diskuse o zveřejnění a nezveřejnění výše platů a odměn hradních zaměstnanců přiměla některé ministry, aby také odtajnili, jaké peníze si lidé v jejich úřadech vydělají. Prostě jsme to zveřejnili,…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky