Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Kde a jak uplatnit reklamaci? Nenechte se sebou zametat - anotační obrázek

Kde a jak uplatnit reklamaci? Nenechte se sebou zametat

22.10.2014 12:18 Čeští spotřebitelé jsou mnohdy na pochybách, u koho mají uplatnit reklamaci. Prodávající odkazuje na servis a ten zase naopak. Nezřídka se změní provozovatel e-shopu, ale přitom se to na vzhledu a…

Kalousek ostře: Vláda lže, máme důkazy. Babišův resort: Chcete snížit důchody? - anotační obrázek

Kalousek ostře: Vláda lže, máme důkazy. Babišův resort:…

21.10.2014 16:39 Místopředseda TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek kritizuje návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2015. Vláda prý káže šetření na provozních výdajích, zatímco je ve skutečnosti…

Levice přinesla socialistický rozpočet, útočí ODS - anotační obrázek

Levice přinesla socialistický rozpočet, útočí ODS

21.10.2014 16:34 Levicová vláda podle ODS přišla s typicky socialistickým rozpočtem. Zatímco se očekává růst ekonomiky, který by podle občanských demokratů měl jít ruku v ruce s vyrovnaným rozpočtem, vláda plánuje…

Schwarzenberg: Lidé nechápou, že se musí šetřit

21.10.2014 16:28 Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg byl hostem pořadu Události, Komentáře. Kromě shrnutí voleb se vyjádřil i ke své vlastní pozici ve straně a její budoucnosti. Za důležitý krok pro TOP 09 považuje…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky