Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

Spoluzakladatel ODS o finančních skupinách a oligarchii - anotační obrázek

Spoluzakladatel ODS o finančních skupinách a oligarchii

31.10.2014 18:02 Bývalý mluvčí Občanského fóra a spoluzakladatel ODS Petr Havlík si myslí, že Česká republika je definitivně v područí oligarchie. V příspěvku na svém blogu kritizoval jak prezidenta Miloše Zemana,…

Vánoce se blíží. Je nákup v zahraničních e-shopech riziko? - anotační obrázek

Vánoce se blíží. Je nákup v zahraničních e-shopech riziko?

29.10.2014 14:55 Předvánoční nákupy se nezadržitelně blíží a spotřebitelé se víc než kdy jindy začínají ohlížet po výhodných nabídkách koupě zboží na internetu. Obchodníci zase hledají nové trhy v jiných zemích, a…

Nečas učinil radikální krok. Má nové zaměstnání - anotační obrázek

Nečas učinil radikální krok. Má nové zaměstnání

25.10.2014 02:44 Aktualizováno Bývalý předseda vlády Petr Nečas se po učitelské kariéře na vysoké škole CEVRO Institut pustil do podnikání. Jako živnostník si spolu s bývalým europoslancem za ODS Ivo Strejčkem založil společnost…

Potraviny zase zdražily. Podívejte, co nejvíce +PŘEHLED - anotační obrázek

Potraviny zase zdražily. Podívejte, co nejvíce +PŘEHLED

24.10.2014 17:10 Přijde vám, že potraviny neustále zdražují? Podívejte se na velké srovnání cen vybraných výrobků. Za poslední rok vůbec nejvíce zdražila rajčata a šunkový salám, naopak nejvíce zlevnily brambory nebo…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky