Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

Pirátská strana radí majitelům restaurací a čajoven, jak vypakovat ze své provozovny sdružení OSA. To bojuje s nelegální reprodukcí hudby. Jenže také na tom slušně vydělává.

Diskuse: 0

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA - anotační foto
reklama

Ochranný svaz autorský je sdružení, které vybírá peníze za reprodukovanou hudbu. Svou činnost má posvěcenou ministerstvem kultury. Každý majitel provozovny, který v ní pouští hudbu, musí platit a to nemalé částky. Problém je, že OSA zastupuje i ty hudebníky, kteří o to nestojí.

Česká pirátská strana teď dává návod, jak se vyhnout placení tomuto sdružení a ušetřit tak tisíce korun.

Majitel provozovny může přejít k mnohem levnější konkurenci. Tou jsou internetová rádia hrající díla těch autorů, které nezastupuje OSA. Komerční rádio vyjde na 1 400 korun ročně, OSA pak podle Pirátů stojí skoro šest tisíc korun.

Pak je tu ještě jedna možnost a ta je zdarma. Stačí hrát svobodnou hudbu. "Druhou alternativou, jež umožňuje úplné oproštění od všech poplatků, je svobodná hudba neboli hudba, jejíž autoři souhlasí s její produkcí bez jakýchkoli licenčních omezení a kterou si provozovatelé mohou stáhnout, nebo využít služeb rádií hrajících pouze svobodnou hudbu. V obou případech není třeba platit žádný poplatek," radí piráti.

Na svém webu pak strana nabízí ke stažení takovouto hudbu. Když přijde kontrolor z OSA do provozovny, stačí mu předat oznámení, že žádnou hudbu spojenou s OSA nehrajete.

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Známe návod, jak neplatit tisíce sdružení OSA

  •  

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Hlavní zprávy

ČEZ plánuje velké úspory. Kolik lidí propustí? - anotační obrázek

ČEZ plánuje velké úspory. Kolik lidí propustí?

01.10.2014 10:00 Společnost ČEZ plánuje velké úspory. Kvůli tomu se bude propouštět a další přijdou o nejrůznější benefity. Řekl to generální ředitel polostátního gigantu Daniel Beneš.

Co se děje ve zdravotnictví? Toto prý ČSSD tají - anotační obrázek

Co se děje ve zdravotnictví? Toto prý ČSSD tají

01.10.2014 09:49 Poslanecká sněmovna minulý týden zamítla návrh poslance za KDU-ČSL Ludvíka Hovorky, který měl zpřehlednit toky peněz mezi pojišťovnami a nemocnicemi. Podle poslance za hnutí ANO Rostislava Vyzuly tak…

Česko si slávu nezaslouží, rozjel se europoslanec - anotační obrázek

Česko si slávu nezaslouží, rozjel se europoslanec

29.09.2014 13:59 Pochybení České republiky při přerozdělování eurodotací bude předmětem jednání Výboru pro rozpočtovou kontrolu, známého pod zkratkou CONT. Pro náš stát to podle europoslance za KDU-ČSL Tomáše…

Propouštění v ČSA: Sobotka zuří, Paroubek ví, kdo za to může. Zmínil i Kalouska - anotační obrázek

Propouštění v ČSA: Sobotka zuří, Paroubek ví, kdo za to…

25.09.2014 10:45 České aerolinie oznámily úřadu práce propuštění 77 pilotů a více než 200 stevardů a dalších lidí. Letecká společnost měla v nedávné minulosti hospodářské problémy, které chtěla vyřešit loňským…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky