Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drobné výjimky povedou k dalšímu podkopávání EET jako celku

Placení, tržby, ilustrační foto
Placení, tržby, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Podnikatelé, kteří nejsou plátci DPH, mají nejvýše dva zaměstnance a budou mít hotovostní tržby během 12 měsíců do 200 tisíc korun, by mohli během příštího roku začít evidovat tržby bez připojení k internetu. Počítá s tím novela zákona o EET, kterou se zabývají poslanci na právě probíhající schůzi Poslanecké sněmovny.

Další podmínkou pro zavedení této offline evidence bude, že ani jejich očekávané hotovostní tržby by během následujících 12 měsíců neměly překročit uvedenou hranici. Budou muset ovšem využívat papírové účtenky poskytnuté ministerstvem financí a čtvrtletně posílat finanční správě údaje o tržbách.

„Aplikace drobných výjimek v EET je nesystematická a povede nejen k zavedení PETek (papírová evidence tržeb ), ale i k dalšímu napadání a podkopávání EET jako celku. Již před časem jsem prezentoval názor, že pokud se nyní podaří prosadit limit 200 tisíc korun ročně, což je skutečně maličko, je to noha ve dveřích pro další navyšování tohoto limitu ze strany odpůrců EET. Časem ji někdo využije a bude chtít limit navýšit. A už je to zde. Zavádění papírků zpět, to není cesta,“ říká Jan Mrvík, výkonný ředitel společnosti EDITEL.

Témata:  EET (elektronická evidence tržeb) podnikatelé

Aktuálně se děje

25. dubna 2024 10:21

Předpověď počasí na noc a pátek 26. dubna

Počasí u nás bude ovlivňovat svým okrajem tlaková níže nad severozápadní Evropou. Kolem ní k nám začne proudit teplejší vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU

KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy: Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.