Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČSOB jde do druhého pilíře penzijní reformy

ČSOB jde do druhého pilíře penzijní reformy

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Představenstvo ČSOB schválilo, že do své nabídky zapojí i fondy tzv. druhého pilíře, vzniklé v rámci penzijní reformy. Mluvčí banky Pavla Hávová to sdělila ve čtvrtek.

Podle banky lze předpokládat, že se spoření ve druhém pilíři v porovnání s průběžným systémem vyplatí spíše lidem s nadprůměrným příjmem, nebo středním příjmovým skupinám při minimální době spoření 25 let. Záležet však bude i na volbě strategie spoření a zejména na skutečném výnosu jednotlivých fondů. Individuální fondový systém (tzv. druhý pilíř) bude zaveden od roku 2013. Vzniknou penzijní společnosti, které budou nabízet čtyři důchodové fondy s různou investiční strategií. Vstoupit do systému budou moci lidé do 35 let věku a ti starší pouze do šesti měsíců od 1. ledna 2013 nebo ode dne, kdy byli po tomto datu poprvé poplatníky pojistného na důchodové pojištění.

Aby do tohoto fondu přesunul stát tři procenta z povinného důchodového pojištění, bude nutné spořit další dvě procenta z vlastní mzdy. Na rozdíl od současného penzijního připojištění nebude možná jednorázová výplata všech naspořených prostředků ihned po dosažení důchodového věku, ale lidé si buď zvolí výplatu doživotního důchodu, nebo výplatu důchodu po dobu 20 let.

Témata:  ČSOB penzijní připojištění

Aktuálně se děje

3. května 2024 9:25

2. května 2024 17:23

Apple má problém u iPhonů s budíkem

Apple uvedl, že intenzivně pracuje na opravě problému, který způsobil, že některé alarmy na iPhonu nevysílaly zvuk, což způsobilo, že někteří uživatelé nechtěně zaspali. Pro mnoho lidí slouží jejich telefon jako nezbytný budík a ti, kteří díky této chybě něco zmeškali, se obrátili na sociální média, aby své frustrace sdíleli.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy

Úřad práce

Úřad práce nabízí lidem až 50 000 Kč na vzdělávání

Během následujících 16 měsíců chce Úřad práce ČR proškolit a rekvalifikovat v digitálních dovednostech cca 100 000 lidí. Dosud kurzy úspěšně absolvovalo zhruba 13 000 zájemců. Prostřednictvím vzdělávacího e-shopu úřad v současnosti nabízí více než 1 700 kurzů digitálního vzdělávání a rekvalifikací, a to všem zájemcům – zaměstnaným i nezaměstnaným. Na digitální vzdělávání svých občanů má Česko k dispozici 5,5 miliardy korun z Národního plánu obnovy, který financuje Evropská unie.