Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Úřad práce dal na podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením 6,8 miliard

Úřad práce, ilustrační fotografie
Úřad práce, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Úřad práce ČR poskytl v loňském roce na podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením (OZP) téměř 6,8 miliardy korun, přičemž o rok dříve to bylo 5,7 miliardy korun. Během loňska tak podpořil 9337 handicapovaných. ČTK o tom dnes informovala mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková. Úřad práce přispívá například na podporu zaměstnávání OZP na chráněném trhu práce a na zřízení pracovního místa pro handicapované.

Ke konci loňského ledna tvořili lidé se zdravotním postižením (OZP) 15,9 procenta z celkového počtu uchazečů o zaměstnání. V evidenci jich bylo necelých 39.000, zaměstnavatelé jim prostřednictvím úřadu práce nabízeli téměř 13.200 volných pracovních míst. Nejčastěji to byly pozice pro pracovníky v oblasti ochrany a ostrahy, pomocníky v domácnostech nebo třeba pracovníky v informačních službách a montážní dělníky.

Nejvíce šancí na získání práce měli handicapovaní v Praze (2837), ve Středočeském (1370), v Jihomoravském (1182) a Moravskoslezském kraji (1133).

Z jednotlivých agend Úřad práce ČR loni většinu peněz vyplatil za příspěvky na podporu zaměstnávání OZP na chráněném trhu práce, a to téměř 6,755 miliardy korun. Na příspěvky na zřízení pracovního místa pro handicapované vynaložil 7,7 milionu korun a na příspěvky na úhradu provozních nákladů vynaložených v souvislosti se zaměstnáváním OZP 5,4 milionu korun.

Témata:  Úřad práce zdravotní postižení zaměstnanci zaměstnavatelé

Aktuálně se děje

25. dubna 2024 9:14

Stále více jsou žádáni elektrikáři a další zástupci řemeslných profesí

Pracovní portál Prace.cz se zaměřil na porovnání poptávky zaměstnavatelů a zájmu uchazečů o práci u nejpopulárnějších profesí. Jaké zde jsou aktuální trendy? A jak se pohybují u těchto profesí aktuálně odměny?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy