Důchod z let 2013 až 2015? Vypočítejte si, kolik dostanete

Vzhledem ke zvýšenému zájmu o téma důchodového systému ze strany občanů ministerstvo práce a sociálních věcí na svých internetových stránkách rozšířilo možnost výpočtu výše důchodu v letech 2013 až 2015 na důchodové kalkulačce. Mediafaxu to v úterý uvedla mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Diskuse: 1

reklama

Výsledkem výpočtu je podle Plívové orientační výše důchodu, kterou lze očekávat při odchodu do důchodu v následujících letech.

"Pro stanovení výše důchodu přiznaného po roce 2012 nejsou ještě k dispozici potřebné statistické údaje o vývoji výše průměrné měsíční mzdy po roce 2010 a nelze proto stanovit výši důchodu na základě platných údajů," odůvodnila Plívová

Pro orientační představu o možné výši důchodu přiznaného po roce 2012 je nutné vycházet z odhadu vývoje průměrné měsíční mzdy a také z očekávaného vývoje vlastních 'hrubých výdělků', tedy z výše dosaženého vyměřovacího základu v příslušných letech.
 
Výpočet orientační výše důchodu přiznaného po roce 2012 bude ovlivněný nejen očekávanými vlastními výdělky, ale i očekávaným vývojem průměrné mzdy.
 
"Pro důchody přiznané v letech 2013 až 2015 umožňuje nová důchodová kalkulačka nastavit si vývoj průměrné mzdy po roce 2010 podle vlastního uvážení, případně si vyzkoušet, jaký vliv bude mít různý mzdový vývoj na výši důchodu," popsala Plívová princip fungování rozšířené kalkulačky.

Důchodová kalkulačka k dispozici ZDE

reklama
Doporučit článek
×
Poslat tip redakci

Máte-li připomínku k našemu zpravodajství, chcete něco vylepšit, máte námět na reportáž, máte pro nás tipy a nápady? Těšíme se na Vaše e-maily. Bohužel, nemůžeme na tyto e-maily odpovídat všem. Děkujeme za pochopení.

×

Diskuse

Důchod z let 2013 až 2015? Vypočítejte si, kolik dostanete

Počet příspěvků: 1, poslední 22.08.2012 13:29
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Důchody od 1. ledna jinak. Kdo na tom vydělá? - anotační obrázek

Důchodci si možná opět přilepší. A nebudou sami

26.11.2014 02:18 Aktualizováno Zvýšení životního a existenčního minima, věnování peněz na výživné samoživitelů a samoživitelek a fixní přidaná částka pro důchodce. Tyto kroky má v plánu ministryně práce a sociálních věcí Michaela…

Důchodový druhý pilíř byl bastardizován, hřmí ekonom Dlouhý

13.11.2014 13:13 Vláda dnes potvrdila zrušení druhého pilíře důchodové reformy. Podle premiéra Bohuslava Sobotky byl pro většinu lidí nevýhodný. Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý nesouhlasí a v tiskové…

Despekt k důchodcům a kult mládí - jak ho řešit?

06.11.2014 13:39 Despekt k seniorům je podle geriatra Zdeňka Kalvacha zakořeněn v české společnosti již léta. Je třeba velká společenská změna, aby starší lidé přestali být bráni jako nepoužitelní a nezaměstnantelní.…

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější v kategorii

Zobrazit: mobil | klasicky