pojištění na blbost

Ilustrační fotografie

Pojistka na blbost: Pro koho se hodí a kolik stojí?

Pojištění

Znáte to, máte špatný den a něco omylem rozbijete. V případě, že poškodíte svoji věc, můžete být naštvaní jen sami na sebe. Horší je způsobít škodu zaměstnavateli, který po vás logicky bude žádat náhradu. Svoji kapsu můžete ochránit s pojištěním odpovědnosti za škodu nebo-li “pojistkou na blbost”. Co všechno taková pojistka pokryje a kolik za ni zaplatíte?

Ilustrační fotografie

Pojištění na blbost, nebo pojištění pro blbce?

Pojištění

Pojišťovny již standardně nabízí mezi svými produkty také pojištění občanské odpovědnosti, lidově řečeno pojistku na blbost. Jde o pojištění, které by mělo krýt veškeré škody, jež způsobíte v běžném životě. Některé pojišťovny si ale zřejmě pletou pojem „pojištění na blbost“ s pojmem „pojištění pro blbce“. Vzhledem ke svéráznému výkladu pojistných podmínek a četným výlukám se může stát, že ačkoliv pravidelně platíte pojistné, plnění od pojišťovny se nikdy nedočkáte.

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy