Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pronájem bytu, zn.: spěchá: Kde a jak hledat?

Pronájem bytu, zn.: spěchá: Kde a jak hledat?
Pronájem bytu, zn.: spěchá: Kde a jak hledat?
Foto: shutterstock.com

PR článek - Poptávka po nájemním bydlení roste závratnou rychlostí a ve srovnání s loňskem je téměř dvojnásobná. Z hledání vysněného bytu se tak stává spíše pátrání po slušném bydlení za normální cenu. Roli přitom hraje štěstí, rychlost i využití všech možností.

Krok č. 1: Slevte ze svých nároků

Vzhledem k tomu, že byty z inzerátů mizí rychlostí světla a že dle statistik realitních kanceláří se o jeden byt průměrně uchází až 30 zájemců, je na místě slevit ze svých požadavků. Na rychlý odbyt jdou i byty, které mají značné vady na kráse, a valná část zájemců zkrátka tak nějak bere, co je, a řeší především finanční stránku.

Přizpůsobení se situaci vám celý proces ulehčí. V opačném případě počítejte s tím, že si za každý plus dost připlatíte.

Hledejte včas

Byt začněte hledat už ve chvíli, kdy to třeba ještě není úplně aktuální, ale víte, že do několika měsíců až půl roka se budete chtít stěhovat do nového. Může totiž nějakou dobu trvat, než vám vůbec někdo z inzerátu odpoví a domluvíte si první prohlídky. Pravidlo „kdo dřív přijde, ten dřív mele“ tady bezesporu platí dvojnásob.

Kde hledat? Zkuste internet, portály i známé

Nečekejte, že vám byt spadne do klína, ale rozhoďte sítě, kde to jen bude možné.

Kromě inzertních portálů určitě sledujte i facebookové skupiny. Snad každé větší město (ale dost možná i menší obec) město má skupinu na Facebooku určenou k inzerci bytů, například Byty Praha – prodej, pronájem, spolubydlení apod. Jestliže hledáte pronájem bytu v Praze bez realitky, neměl by vám uniknout portál UlovDomov.cz s největší nabídkou bytů bez provize u nás. Vždy doporučujeme nastavit si tzv. hlídacího psa, který vám dá včas vědět o vhodných inzerátech. Poptejte se svých přátel a využijte sociální sítě. O jejich negativním dopadu se hovoří neustále, ale v tomto případě vám mohou přihrát trochu štěstí. Stačí zveřejnit příspěvek, že sháníte byt k pronájmu, a třeba i poprosit své známé o sdílení.

Našli jste byt, který se vám líbí. Super. A co dál?

Zapomeňte na e-maily a okamžitě volejte, pokud je v nabídce uvedený kontakt. Začíná totiž hra o rychlost. Určitě se hodí mít po ruce výpis z registru dlužníků, abyste mohli obratem prokázat svou důvěryhodnost. Přednost většinou dostávají nekuřáci a lidé bez domácích mazlíčků, to je fakt. Pokud se ozvete mezi prvními a budete se jevit jako bezproblémový nájemce, pak je váš hon za novým bydlením pravděpodobně u konce. Při sjednávání určitě nezapomeňte na korektnost nájemní smlouvy, vzor nájemní smlouvy v aktuálním znění najdete na stránkách IdealniNajemce.cz.

Témata:  PR článek bydlení

Aktuálně se děje

26. dubna 2024 10:42

Studená sprcha, americká ekonomika za první čtvrtletí letošního roku vzrostla jen o 1,6 %

KOMENTÁŘ Tomáše Volfa: Nižší tempo ekonomického růstu v překladu znamená, že Fed může začít snižovat sazby dříve, než se dosud čekalo. Možnost nižších sazeb v dřívějším termínu bude znamenat ztráty pro americkou měnu, která po zveřejnění osciluje kolem 23,50 USDCZK, a 1,0705 EURUSD.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Češi opět nakupují byty. Je to nečekané překvapení

Chuť Čechů na nákup nemovitostí opět vzrostla. V Praze, hlavním realitním trhu, developeři v prvním čtvrtletí prodali 1600 nových bytů, což je nejvyšší počet za poslední tři roky. Růst poptávky je patrný i v jiných oblastech; například v Brně se zájem v prvním čtvrtletí zvýšil více než dvojnásobně ve srovnání s předchozím rokem. Tento trend vede k zastavení poklesu cen bytů, a letos se pravděpodobně ceny opět zvýší. Tuto informaci zveřejnil server novinky.cz.