Investice do developerských projektů. Vyplatí se?

Developerské projekty patří do velmi žádaného zboží kupujících klientů. Jsou hezké, nové, moderně řešené a většinou mají i balkon či terasu. Kdo z nás by takové bydlení nechtěl. Nezáleží ani na tom, že developerské byty jsou většinou dražší než původní zástavba v dané lokalitě. Klienti si rádi za „novotu“ připlatí. Jak je to ale v případě investice do bytu na pronájem?

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Těhotná surfařka bez ruky riskuje i v pokročilém stadiu těhotenství - anotační obrázek
Těhotná surfařka bez ruky riskuje i v pokročilém stadiu…

Pro a proti

Při posuzování developerských projektů buďte obezřetní. V našem prostředí není nabídka nejširší a stále se na trhu pohybuje dost firem, jejichž portfolio není zcela transparentní.

U developerských projektů je velkou nevýhodou vysoká pořizovací cena a také nutnost mít k dispozici alespoň část peněz ještě před dokončením stavby. Peníze tedy máte „uvázané“ v bytě, ale příjem z bytu zatím nemáte. Navíc je nutno zvážit i rizika spojená s možným nedokončením stavby, komplikacemi při výstavbě nebo riziko nekvalitního provedení.

„Jako nevýhodu je nutné zmínit nedostatečnou nabídku trhu developerských projektů – nabídka je ve většině měst malá, a tak je výběr vhodné investice náročnější. Tato nebezpečí lze ale eliminovat vhodným výběrem projektu a developera. Váš makléř vám s výběrem rád pomůže,“ říká Mgr. Dominik Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Na druhé straně je největším kladem fakt, že se jedná o novostavbu. V následujících 15 až 20 letech tak nebudete muset do bytu investovat žádné další peníze. S tím souvisí i vyšší výnos z nájmů a velká atraktivita pro nájemníky.

Pro koho je tedy investice do developerského projektu vhodná?

„Pokud hodláte investovat do jednoho bytu, pak je nutné celou transakci dobře spočítat a zhodnotit, zda je výnos dostatečný a zda je tedy tato investice vhodná. Dobrý realitní makléř vám pomůže zjistit tržní cenu nájemného a spočítá očekávatelné zhodnocení bytu v čase. Díky tomu můžete svoji investici dobře vyhodnotit,“ vysvětluje Mgr. Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Plánujete-li koupi vyššího množství jednotek, můžete v případě investice do developerského projektu realizovat ještě dodatečný zisk. Developer je často ochotný poskytnout množstevní slevu při nákupu více jednotek ve stejném projektu.

Vytěžit co nejvíc

Poslední starostí v tomto běhu na dlouhou trať je shánění slušných nájemníků. Většina investorů této fázi nechce věnovat čas.  Dobrou službou v tento moment bude správa investičního bytu, kdy veškeré starosti a formality přenecháváte v rukách odborníků.

„V případě investičních novostaveb doporučujeme byt plně vybavit a nabídnout jej „ihned k nastěhování“. Dosáhnete tím nejen vyššího výnosu, ale také si rozšíříte okruh potenciálních nájemníků. Využijte služeb makléře, který hovoří cizími jazyky, abyste svou nabídkou oslovili i zahraniční nájemníky,“ shrnuje Mgr. Dominik Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Témata: bydlení | byty | MoneyMAG.cz

Diskuze: Investice do developerských projektů. Vyplatí se?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Kolísavé euro a tři možnosti Angely Merkelové

21.11.2017 15:46 Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě nedokáže sestavit novou vládu poté, co v neděli skončily debaty o vytvoření koalice. Německá Svobodná demokratická strana (FDP) se rozhodla jednání opustit,…

Desatero zajímavostí o mouce. Jak vybrat tu nejlepší?

21.11.2017 15:20 Když se řekne mouka, nejspíše se vám vybaví bílý prášek nebo krupička – surovina pro křehké a nadýchané moučníky. Jak je to v současnosti s moukou a obsahem lepku? Které mlýnské výrobky jsou pro nás…

Nové byty v Praze nejčastěji kupují ženy. Výrazně ubylo…

21.11.2017 11:47 Zatímco před devíti lety každý druhý byt v projektu Central Group koupil muž a třetinu tvořili manželské páry, data za první pololetí 2017 ukazují, že se situace za poslední roky výrazně změnila.

OSN varuje: Na Evropu se řítí další uprchlická vlna

21.11.2017 10:05 Do Evropy míří druhá obrovská vlna uprchlíků, varuje David Beasley, šéf Organizace pro výživu a zemědělství. Jak se bude zhoršovat situace na Blízkém východě, víc a víc lidí dorazí k břehům Evropské…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky