Investice do developerských projektů. Vyplatí se?

Developerské projekty patří do velmi žádaného zboží kupujících klientů. Jsou hezké, nové, moderně řešené a většinou mají i balkon či terasu. Kdo z nás by takové bydlení nechtěl. Nezáleží ani na tom, že developerské byty jsou většinou dražší než původní zástavba v dané lokalitě. Klienti si rádi za „novotu“ připlatí. Jak je to ale v případě investice do bytu na pronájem?

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Tereza H. se z vězení opět nedostane! Jak je na tom psychicky? - anotační obrázek
Tereza H. se z vězení opět nedostane! Jak je na tom…

Pro a proti

Při posuzování developerských projektů buďte obezřetní. V našem prostředí není nabídka nejširší a stále se na trhu pohybuje dost firem, jejichž portfolio není zcela transparentní.

U developerských projektů je velkou nevýhodou vysoká pořizovací cena a také nutnost mít k dispozici alespoň část peněz ještě před dokončením stavby. Peníze tedy máte „uvázané“ v bytě, ale příjem z bytu zatím nemáte. Navíc je nutno zvážit i rizika spojená s možným nedokončením stavby, komplikacemi při výstavbě nebo riziko nekvalitního provedení.

„Jako nevýhodu je nutné zmínit nedostatečnou nabídku trhu developerských projektů – nabídka je ve většině měst malá, a tak je výběr vhodné investice náročnější. Tato nebezpečí lze ale eliminovat vhodným výběrem projektu a developera. Váš makléř vám s výběrem rád pomůže,“ říká Mgr. Dominik Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Na druhé straně je největším kladem fakt, že se jedná o novostavbu. V následujících 15 až 20 letech tak nebudete muset do bytu investovat žádné další peníze. S tím souvisí i vyšší výnos z nájmů a velká atraktivita pro nájemníky.

Pro koho je tedy investice do developerského projektu vhodná?

„Pokud hodláte investovat do jednoho bytu, pak je nutné celou transakci dobře spočítat a zhodnotit, zda je výnos dostatečný a zda je tedy tato investice vhodná. Dobrý realitní makléř vám pomůže zjistit tržní cenu nájemného a spočítá očekávatelné zhodnocení bytu v čase. Díky tomu můžete svoji investici dobře vyhodnotit,“ vysvětluje Mgr. Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Plánujete-li koupi vyššího množství jednotek, můžete v případě investice do developerského projektu realizovat ještě dodatečný zisk. Developer je často ochotný poskytnout množstevní slevu při nákupu více jednotek ve stejném projektu.

Vytěžit co nejvíc

Poslední starostí v tomto běhu na dlouhou trať je shánění slušných nájemníků. Většina investorů této fázi nechce věnovat čas.  Dobrou službou v tento moment bude správa investičního bytu, kdy veškeré starosti a formality přenecháváte v rukách odborníků.

„V případě investičních novostaveb doporučujeme byt plně vybavit a nabídnout jej „ihned k nastěhování“. Dosáhnete tím nejen vyššího výnosu, ale také si rozšíříte okruh potenciálních nájemníků. Využijte služeb makléře, který hovoří cizími jazyky, abyste svou nabídkou oslovili i zahraniční nájemníky,“ shrnuje Mgr. Dominik Ženatý, makléř realitní sítě CENTURY 21.

Témata: bydlení | byty | MoneyMAG.cz

Diskuze: Investice do developerských projektů. Vyplatí se?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Splácíte drahou půjčku? Refinancujte ji a ušetřete tisíce…

25.02.2018 04:35 PR článek - Platíte vysoké splátky, které vám zatěžují rodinný rozpočet? Sotva každý měsíc vycházíte a děsíte se toho, kdy přijdou neočekávané výdaje, které jen stěží pokryje vaše minimální finanční…

Jste jen přepracovaní nebo workoholici? Udělejte si tento…

24.02.2018 20:27 Workoholismus je závislost a nemoc jako každá jiná. Ale vždyť práce šlechtí. Už Karel Jaromír Erben psal - „V práci útěcha, spokojenost, bohatství a moc.“ Jenže čeho je moc, toho je příliš.…

Víte, kolik je na světě jazyků? A proč jich je tak strašně…

24.02.2018 18:39 Na světě existuje na 206 zemí asi 7000 různých jazyků, kterými hovoří větší či menší množství lidí. Jak je možné, že je číslo tak vysoké? Podle vědců mohlo hrát roli prostředí, ekosystém a klima, ve…

Jak se žije ve městě, kde je víc migrantů než místních?

24.02.2018 17:46 V libanonském pohraničním městě Majdal Anjar žije okolo 47 000 lidí. Z toho je však 25 000 uprchlíků. Není proto divu, že představitelé města o migrační krizi tvrdí, že jsou jí „přemoženi“.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky