Kupujete byt ve staré zástavbě? Na toto nikdy nezapomeňte

Prodej bytů letos stále jede. Lidé kupují jak byty v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Zatímco u novostaveb jsou základní bezpečnostní prvky většinou již ve standardu vybavení, byty ve staré zástavbě jsou často bez bezpečnostních dveří a snadným soustem pro bytaře, kteří běžné dveře překonají za pár minut. Největším problémem je, že mnoho lidí ani nenapadne pořídit si základní zabezpečení bytu, který koupili za nemalé peníze, často i za 5 až 10 milionů korun.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Novou Miss World se stala Indka Čchillarová! - anotační obrázek
Novou Miss World se stala Indka Čchillarová!

„Je to tak. Přichází k nám stále mnoho lidí, kteří koupili starší nezabezpečený byt. S obyčejnými dveřmi si přitom lupič snadno poradí, jejich překonání jednoduchým páčidlem je pro něj hračka,“ říká Ivan Pavlíček, expert na zabezpečení domácností, Next. „Rozhodně nepomohou jen dílčí úpravy a přídavné zámky. Paradoxně tím můžete ochrannou funkci dveří ještě zhoršit oslabením konstrukce,“ dodává Pavlíček.

Když dnes lidé kupují byt v novostavbě, většinou mají již v základu bezpečnostní dveře alespoň třetí bezpečnostní třídy. Lidé totiž tomuto vybavení přikládají velký význam. „Naši zákazníci se při výběru nového bydlení zaměřují zejména na lokalitu a dispoziční řešení bytu. Jakmile mají v těchto ohledech jasno, zajímají se o vybavení bytu, kde je pro ně jedním z klíčových kritérií i bezpečnost jejich nového domova,“ řekla tisková mluvčí společnosti Central Group Marcela Fialková.

Ve staré zástavbě však často zabezpečení chybí. „Když si lidé koupí nový byt, jednoznačně doporučujeme jako první věc zkontrolovat, jaké úrovně jsou jeho základní bezpečnostní prvky. Tedy vstupní dveře a u bytů v přízemí a podkroví také okna a balkóny,“ říká Ivan Pavlíček.

Témata: byty | bydlení | MoneyMAG.cz

Diskuze: Kupujete byt ve staré zástavbě? Na toto nikdy nezapomeňte

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Úřad práce bude část příspěvku na živobytí vyplácet v…

18.11.2017 11:28 Aktualizováno Úřad práce ČR musí podle novely zákona o pomoci v hmotné nouzi vyplácet část příspěvku na živobytí prostřednictvím poukázek. Tato změna se do zákona dostala poslaneckou iniciativou. Od prosince tak…

Prasklina na čelním skle. Kdy ji stačí scelit?

18.11.2017 10:12 Pryč jsou časy, kdy bylo kvůli drobné prasklině třeba vyměnit celé čelní sklo. Oprava autoskel pomocí scelování je dnes oblíbenou alternativou k výměně skla. Allianz vám ji zajistí provést na…

Předpověď počasí na noc a neděli 19. listopadu

18.11.2017 10:04 Kolem tlakové níže se středem nad Skandinávií k nám bude zesilovat příliv studeného a vlhkého vzduchu od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Důchody z pohledu mužů? Takhle řeší své "hříchy mládí"

17.11.2017 16:22 Aktualizováno Většina českých mužů si sice spoří na penzi, stranou ale odkládají naprosto nedostatečné částky. Situace se změní až s vyšším věkem, kdy muži začínají dohánět finanční „hříchy mládí“, ukázal průzkum…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky