Dražbám nemovitostí vévodí byty. Zájemci ale koupí téměř jakoukoli nemovitost

Dražby jsou vyhledávaným a osvědčeným nástrojem pro koupi i prodej nemovitostí. Velký rozmach přišel především s nástupem elektronických dražeb, protože uživatelé najednou získali ještě jednodušší přístup k nemovitostem, které lze koupit rychle, výhodně a hlavně bezpečně.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Dempsey a Makepeaceová včera a dnes! - anotační obrázek
Dempsey a Makepeaceová včera a dnes!

O tom, že se mezi kupci jedná o populární metodu, svědčí i fakt, že se v současné době okamžitě prodá téměř jakákoli nemovitost, která je v dražbě nabídnuta, alespoň to vyplývá ze zkušeností společnosti Eurodražby.cz. Navíc pro kupce je výhodou, že celý proces je velmi rychlý a eliminuje všechny zbytečné prostoje. Každopádně i trh s dražbami se vyvíjí a je zajímavé sledovat i preference zájemců.

„Pokud se podíváme celkově na trh, tak všeobecně dobře se prodávají hlavně byty. Nerozhoduje velikost, kvalita nebo jiné parametry. Byty si své zájemce najdou vždy. Pochopitelně o byty ve větších městech a v centrech je zájem větší, ale i byty v menších obcích si nyní jednoduše najdou své zájemce,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice a lídra v oblasti nedobrovolných dražeb.

Ačkoli se trh s nemovitostmi mění, tak preference zájemců se nijak výrazně neliší. „Hlavními přednostmi, které táhnou, jsou pořád na prvním místě cena, pak lokalita, pozemek a pak už další konkrétní vlastnosti,“ dodává Hasman.

V dražbách lze koupit nejrůznější nemovitosti, ať už zájemci hledají pole, pozemek ke stavbě nebo luxusní vilu. V aktuální nabídce je například malebný rodinný domek nebo velká nemovitost vhodná k podnikání.

Diskuze: Dražbám nemovitostí vévodí byty. Zájemci ale koupí téměř jakoukoli nemovitost

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Žen v IT ubývá, přitom by mohly dostat firmy z krize

23.11.2017 08:28 Je spousta zaměstnání, ve kterých si stejně dobře dovedeme představit jak muže, tak ženy. Všichni známe ženy lékařky, učitelky, manažerky, ženy v politice, a dokonce i kosmonautky, ale jak je to se…

Růst českého HDP se téměř zdvojnásobí v roce 2017, říkají…

23.11.2017 08:24 Poté, co ve druhém čtvrtletí roku 2017 dosáhla česká ekonomika meziročního růstu HDP ve výši 4,7 %, ve třetím čtvrtletí toto tempo zvýšila na 5 %, čímž výrazně překonala tržní očekávání. Analytici…

Češi objevili výhody dividendových fondů

23.11.2017 03:02 PR článek - Česká povaha velí k opatrnosti. Proto také domácím investorům trvalo řadu let, než se začali výrazněji poohlížet po výnosnějších, ale také o něco rizikovějších investicích.

5 tipů, jak zabezpečit domov proti zlodějům

22.11.2017 14:43 Podle statistik zveřejněných Policií České republiky se u nás od ledna do listopadu 2016 událo 26 150 vloupání, z toho 2 975 vloupání se událo v rodinných domech a 2 627 v bytech. Častým terčem jsou…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky