Za byt v nejvyšším mrakodrapu Česka zaplatíte až 22 milionů

Mrakodrap AZ Tower v Brně, po dokončení budoucí nejvyšší budova v Česku, má za sebou první fázi výstavby. Projektový manažer stavby Jan Skoupý ve čtvrtek agentuře Mediafax řekl, že dělníci nyní dokončují stropy nad druhým podzemním podlažím, budoucí kolos proto ještě není zatím zvenčí vidět.

Diskuse: 0

reklama
Kristelová má problémy s policií! Jde i po Řepkovi! - anotační obrázek
Kristelová má problémy s policií! Jde i po Řepkovi!

Dokončované podzemní podlaží je určeno pro parkování. "Do zabetonované základové desky zároveň dělníci v hloubce 30 až 35 metrů umístili sto devět pilot s připravenými trubkami pro tepelná čerpadla," popsal současnou fázi stavby Skoupý.
 
K obří jámě v Dolních Heršpicích na jižním předměstí Brna přijely nyní čtyři věžové jeřáby. Nejvyšší jeřáb bude podle Skoupého spojený s věží budovy a společně s ní také poroste. "Jeho konečná výška by měla být 135 metrů, takže zvládne pracovat i na nejvyšších patrech stojedenáctimetrové budovy," řekl Skoupý.
 
Ještě do konce roku bude podle něj hotové osmé nadzemní podlaží - Brňané pak uvidí, kde přesně bude budoucí dominanta Brna stát.
 
Projekt mrakodrapu si podle Skoupého úspěšně vede také ekonomicky. "V současné době jsme na třiačtyřiceti procentech obsazenosti. Každý týden se ozvou dva až tři klienti, kteří mají o koupi či dlouhodobý pronájem bytů a kanceláří zájem," dodal Skoupý.
 
Největší poptávka je podle něj o bytové apartmány v nejvyšších patrech budovy. Z dvanácti apartmánů o velikosti od 56 do 320 čtverečních metrů jsou volné už jen čtyři. Cena apartmánů je od 68 tisíc korun za metr čtvereční bez daně z přidané hodnoty," upřesnil Skoupý. Ceny jednotlivých bytů v mrakodrapu se tak pohybují od 3,8 do bezmála 22 milionů korun.
 
O kanceláře jeví největší zájem společnosti, které se zabývají IT technologiemi, stavebnictvím, pojišťovnictvím a finančními službami. "Budou tu ale také advokátní kanceláře, fitcentrum a rehabilitační středisko nebo jazyková škola," vypočítal Skoupý.

Témata: mrakodrapy

Diskuze: Za byt v nejvyšším mrakodrapu Česka zaplatíte až 22 milionů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Hledáte novou práci? Tohle do životopisu nikdy nepište

19.03.2018 16:58 Aktualizováno Zvládnutí základních uživatelských programů typu Word, Excel a PowerPoint je v současné době považováno za součást obecného vzdělání a znalost práce s počítačem je vyžadována u tří čtvrtin pracovních…

Předpověď počasí na noc a úterý 20. března

19.03.2018 16:44 Po severním okraji tlakové níže nad jihovýchodní Evropou k nám bude slábnout příliv velmi studeného vzduchu od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Letos končí fixace nejvíce lidem v historii

19.03.2018 15:23 Fixace hypotéky letos končí nejvíce lidem v historii. Zhruba každý třetí přitom při refixaci banku změní. ČMSS pro účely refinancování připravila zvýhodněné úvěrové podmínky s jednodušším procesem…

GDPR děsí stále více lidí. Jak zabezpečit důvěrnou…

19.03.2018 13:20 Blíží se květnové datum vstupu v platnost nařízení GDPR, a to děsí stále více lidí. Denně probíhají školení, ve firmách platí nové interní předpisy, přicházejí noví experti na zákonně správné…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky