Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Agresivní strategie nových bank: 3% úroky z vkladu a úvěry

Agresivní strategie nových bank: 3% úroky z vkladu a úvěry

Foto: Air Bank

Noví bankovní hráči, kteří loni vstoupili na český trh, mají poměrně agresivní strategie pro posilování svých pozic, nabízejí až tříprocentní úroky na vkladech a nyní se ve velkém pouštějí i do úvěrů. Deník E15 o tom informoval ve svém čtvrtečním vydání.

Loni se na domácím trhu objevily dvě úplně nové banky, Air Bank ze skupiny PPF a Zuno ze skupiny Raiffeisenbank. Další dva finanční domy změnily majitele – Equa Bank a Volksbank (tu koupila ruská Sberbank). Zcela noví hráči, Air Bank a Zuno, zatím sbírají jen vklady. U těch nabízejí v porovnání s konkurencí velké sazby, zatímco poplatky za vedení účtu jsou minimální.

Oběma se loni podařilo přilákat vklady v hodnotě jednotek miliard korun. Zatím v nabídce nemají úvěry, ty by měly přijít letos. „V prvním čtvrtletí přineseme na trh první on-line půjčku. Současně představíme i kontokorent se zajímavými podmínkami pro klienta. Později pak uvedeme kreditní karty,“ řekl E15 Tomáš Kuna, šéf Zuno Bank. Mluvčí Air Bank Rostislav Kocman uvedl, že banka přijde ve druhé polovině roku se spotřebitelskými úvěry a zvažuje nabídku kreditních karet. O hypotékách ještě není rozhodnuto.

Témata:  banky

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 19:38

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.