Úvěr na auto sjednáte v bance i v autobazaru. Kdo nabízí lepší podmínky pro splácení?

PR článek - Rádi byste si pořídili automobil, avšak nemáte dostatek hotovosti a do leasingu se vám jít nechce? Zažádejte o úvěr na auto, a to klidně i na ojeté. Zatímco v některých bankách sjednáte klasický spotřebitelský úvěr, v jiných na vás čeká speciální autopůjčka. Jaké podmínky u jednotlivých úvěrů můžete očekávat a proč prodejci nabízí auto na úvěr levněji než v hotovosti?

Diskuse: 0

Úvěr na auto sjednáte v bance i v autobazaru. Kdo nabízí lepší podmínky pro splácení?
reklama
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy novorozeněte v Teplicích obvinili jeho matku - anotační obrázek
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy…

Rozhodnete-li se financovat koupi automobilu úvěrem, pak vám vozidlo říká pane od prvního dne. To samé se bohužel nedá říci o leasingu, i proto řada lidí dává přednost půjčkám. Jenže vybrat si z té nepřeberné nabídky úvěrů a poskytovatelů není nic lehkého.

Půjčku na auto vám sjednají už v autobazaru. Kdy ji ale raději odmítnout?

První úvěr, který vám při koupi vozu bude nabídnut, bude ten od prodejce, a to ať už v autosalonu nebo v autobazaru. Ano, může se jednat o výhodnou půjčku, která bude:

  • bez starostí,
  • bez náročného porovnávání,
  • bez zdlouhavé byrokracie.

Vše za vás totiž vyřídí prodejce. Avšak zbystřit byste měli v situaci, kdy vám bude prodejcem auto na úvěr nabízeno levněji než při platbě v hotovosti. V takovém případě raději vezměte úvěrování do vlastních rukou.

Nenechte se zlákat na marketingový tah. K ceně vozidla si musíte připočíst ještě poplatek za sjednání úvěru, který se pohybuje v řádech desetitisíců, a samozřejmě také úroky. Cena automobilu je následně tedy výrazně vyšší než při platbě takzvaně „na ruku.“

Banky nabízí autopůjčky s lákavými bonusy

Nevyhovuje-li vám úvěr od prodejce, můžete vyrazit pro půjčku do banky. Některé ve svém portfoliu mají dokonce speciální úvěr na auto.

Výhodou autopůjček je, že k nim banky často nabízí nejrůznější bonusy, které při pořízení nového vozu oceníte. Získat tak můžete například poukaz na ověření vozidla prostřednictvím systému od společnosti Cebia nebo výhodný balíček pojištění. Navíc vám banky dají ihned sumu v plné výši, a tak není nutné řešit akontaci a podobné procesy. Nevýhodou ale některých autopůjček je, že je zapotřebí ručit pořizovaným automobilem.

Ojetinu můžete pořídit i s online půjčkou

Jestliže vám nebude vyhovovat autopůjčka, můžete koupi vozidla financovat i dalšími typy úvěru. Využít tak lze klasický spotřebitelský úvěr, kterým je například i minutová půjčka, online půjčka, půjčka před výplatou, půjčka v hotovosti nebo nebankovní půjčka.

Díky velkému výběru je možné vybrat si opravdu takový úvěr, který vám bude vyhovovat po všech stránkách. Zapotřebí ale je nekývnout na první nabídku a brát v potaz všechny možnosti.

Při srovnání se zaměřte na úrokovou sazbu a RPSN, nenechte se nalákat na nízkou měsíční splátku. Především pak u půjček přímo u prodejců hrozí riziko vysokých sazeb a zbytečně dlouhé doby splatnosti, kvůli které půjčenou sumu velmi přeplatíte.

Diskuze: Úvěr na auto sjednáte v bance i v autobazaru. Kdo nabízí lepší podmínky pro splácení?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Děsivá klíšťová encefalitida? I tohle vám denně hrozí

22.04.2018 08:04 Aktualizováno V roce 2017 bylo v České republice hlášeno 687 onemocnění klíšťovou encefalitidou, tj. o 122 onemocnění více, než tomu bylo v roce 2016. Statistické údaje ukazují, že vzrůstající trend je již od roku…

Vše ovládá lež. Z dnešní doby je mi na zvracení. Proč chce…

22.04.2018 07:16 Aktualizováno Jeden z nejslavnějších francouzských herců Alain Delon (82) poskytl rozhovor pro zvláštní vydání týdeníku Paris-Match. Mimo jiné uvedl, že je mu z dnešní doby na zvracení a že tento svět opustím bez…

Podnikatelské odbory zkontrolovaly práci Finanční správy a…

20.04.2018 13:49 Za Podnikatelské odbory jsme zveřejnili dva případy kontrol EET. V obou jsme našli závažná pochybení kontrolující Finanční správy a upozornili jsme na ně. Alarmující je nejen samotný způsob, jednání…

Aqualand Moravia se rozšiřuje. Co se změní?

20.04.2018 13:32 Nejmodernější tuzemský aquapark – Aqualand Moravia – otevře 1. května zcela nové prostory. Denní lázně poskytnou svým návštěvníkům soukromí, klid a nadstandardní služby. Hostům bude k dispozici 20…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky