Ministerstvo zajistilo prostředky na zvýšení platů zdravotním sestrám

Dva tisíce korun dostanou od července přidáno zdravotní sestry a další nelékařští pracovníci v třísměnném nebo nepřetržitém provozu u lůžka. Navýšení platů těmto pracovníkům se podařilo zajistit zejména díky uspořeným prostředkům v rozpočtových kapitolách ve správě Ministerstva financí, které pro tento účel uvolnilo 600 milionů korun.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Dempsey a Makepeaceová včera a dnes! - anotační obrázek
Dempsey a Makepeaceová včera a dnes!

„Zajistili jsme prostředky na vyšší platy a nyní už je plně na Ministerstvu zdravotnictví, aby tyto peníze rozdělilo prostřednictvím krajů a vedení nemocnic mezi zdravotnický personál. A to včetně těch zařízení, které spadají pod jiné resorty,“ říká ministr financí Ivan Pilný.

Na růstu tzv. zvláštního příplatku pro zdravotnické pracovníky se ministr financí s ministrem zdravotnictví dohodli již v lednu. Podle původních propočtů si toto opatření mělo vyžádat výdaje ve výši jedné miliardy korun za pololetí, z čehož 400 milionů korun mělo pokrýt Ministerstvo zdravotnictví z nároků ze svých nespotřebovaných výdajů, zbylých 600 milionů korun mělo zajistit Ministerstvo financí. Tuto částku Ministerstvo financí poskytne i přesto, že později Ministerstvo zdravotnictví odhad celkových nákladů na růst platů snížilo na cca 700 milionů korun za pololetí.

Namísto původních 400 milionů korun tedy Ministerstvo zdravotnictví poskytne ze svých zdrojů pouze 100 milionů korun. Díky tomu bude moci zbylých 300 milionů korun použít na uskutečnění jiných svých priorit, například na investice v nemocnicích.

Diskuze: Ministerstvo zajistilo prostředky na zvýšení platů zdravotním sestrám

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Žen v IT ubývá, přitom by mohly dostat firmy z krize

23.11.2017 08:28 Je spousta zaměstnání, ve kterých si stejně dobře dovedeme představit jak muže, tak ženy. Všichni známe ženy lékařky, učitelky, manažerky, ženy v politice, a dokonce i kosmonautky, ale jak je to se…

Růst českého HDP se téměř zdvojnásobí v roce 2017, říkají…

23.11.2017 08:24 Poté, co ve druhém čtvrtletí roku 2017 dosáhla česká ekonomika meziročního růstu HDP ve výši 4,7 %, ve třetím čtvrtletí toto tempo zvýšila na 5 %, čímž výrazně překonala tržní očekávání. Analytici…

Češi objevili výhody dividendových fondů

23.11.2017 03:02 PR článek - Česká povaha velí k opatrnosti. Proto také domácím investorům trvalo řadu let, než se začali výrazněji poohlížet po výnosnějších, ale také o něco rizikovějších investicích.

5 tipů, jak zabezpečit domov proti zlodějům

22.11.2017 14:43 Podle statistik zveřejněných Policií České republiky se u nás od ledna do listopadu 2016 událo 26 150 vloupání, z toho 2 975 vloupání se událo v rodinných domech a 2 627 v bytech. Častým terčem jsou…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky