„Nastartujte se“ zná vítěze

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Čtvrtý ročník grantového programu Komerční banky Nastartujte se má své nové vítěze.

Diskuse: 0

„Nastartujte se“ s KB, autor: Ondřej Hošek
reklama

Odborná porota vyhodnotila jako nejlepší projekt Matemág :: Radost z matiky. Jedná se o příběhovou výukovou hru na tabletech, která je určena pro děti v první a druhé třídě základních škol.

Na druhém místě se umístil projekt eParkomat, který pomáhá řidičům najít dostupné parkování na ulici nebo v komerčních garážích pomocí technologie umělé inteligence. Bronzovou příčku obsadila společnost SENS Foods, která vyrábí tyčinky z cvrččí mouky. Cenu veřejnosti získal projekt Kurz efektivní reklamy zaměřený na účinnou reklamu v prostředí sociálních sítí.

Níže vám přinášíme zajímavé názory letošních vítězů programu Nastartujte se. Celé rozhovory je možné si přečíst na http://www.nastartujtese.cz/rozhovory-s-vitezi/.

Cena odborné poroty, 1. místo: Tomáš Sýkora, Matemág (společnost TechSophia)

Proč jste se přihlásil do projektu Nastartujte se?

Soutěž Nastartujte se nás oslovila, protože díky ní můžeme zlepšit náš projekt, naši výukovou hru Matemág. Účast a dobré umístění pomohou s publicitou, finanční výhra přispěje na zlepšení produktu. A i samotný proces přihlášení nám pomohl zabývat se detailněji různými stránkami projektu.

Co si myslíte, že rozhodlo o vašem vítězství?

Odborná porota měla k dispozici podrobné materiály o našem projektu a na nich založila své rozhodnutí. Osobně se domnívám, že klíčová byla hlavní myšlenka projektu, která má přesah za „byznys“ samotný. Zároveň jsme mohli doložit, že jsme schopni ji uvést do reality.

Jaké máte další podnikatelské plány?

Věříme, že kvalitní vzdělání pomáhá lidem tvořit si takovou budoucnost, se kterou jsou spokojeni. Tímto směrem se tedy ubírají naše podnikatelské plány. Pracujeme na výukových hrách, videích, pracovních listech a v obecnějším hledisku na vzdělávacím systému. V nejbližších letech bude naším cílem rozšíření našich vzdělávacích produktů též do zahraničí.

Cena odborné poroty, 2. místo: Pavel Vrba, eParkomat

Můžete stručně popsat váš projekt?

Každý den řada z nás řeší problém, kde zaparkovat. eParkomat přináší unikátní řešení a pomáhá řidičům najít dostupné parkování na ulici, nebo v komerčních garážích pomocí technologie umělé inteligence. Naše vize je taková, že do 10 let bude vaše auto schopné si nejen plně autonomně zaparkovat, ale především díky funkcím eParkomat najít samo parkovací místo tak, aby negenerovalo zbytečný provoz a nespálilo příliš paliva. Jednoduše vystoupíte před domem a zbytek zvládne technika, maximálně odsouhlasíte platbu za parkovné.

Co si myslíte, že rozhodlo o vašem umístění?

Je to charakter projektu, který by měl pomoci velkému množství lidí s vyřešením, nebo alespoň zmírněním, palčivého problému jménem parkování. Zásadním však podle našeho názoru byl jeho přesah, zejména mimo hranice, kde se postupně již nyní rýsují velmi zajímavé projekty. Dalším z bodů mohla být připravenost vstupu na trh a dlouhodobá a ověřená spolupráce funkčního týmu.

Dal byste mladým lidem, kteří by chtěli začít podnikat, nějaké doporučení?

I když si můžete občas připadat doslova jako blázen, nebojte se jít za svým snem. Základem je vždy zjistit, zda je o produkt zájem a bavit se o něm s lidmi, které neznáte, protože jen ti podají opravdu nezávislou zpětnou vazbu.

Cena odborné poroty, 3. místo: Radek Hušek a Daniel Vach, SENS Foods

Proč jste se rozhodli pro tuto oblast podnikání?

Současný způsob stravování lidstva není udržitelný. Do 30 let bude na světě o 2 miliardy lidí více a tímto způsobem nebudeme mít dostatek bílkovin. Řešením je jíst hmyz. Cvrčci jsou stejně kvalitním zdrojem bílkovin jako jiné maso a přitom potřebujeme na jejich výrobu ve srovnání například s hovězím až 12x méně krmiva, 15x méně úrodné půdy, až 2000x méně vody. Navíc hmyz vyprodukuje 100x méně skleníkových plynů.

Co si myslíte, že rozhodlo o vašem umístění?

Myslíme si, že jsme měli kvalitně zpracované odpovědi na otázky a finanční plán. Mnoho lidí může vidět myšlenku jezení hmyzu jako kuriozitu, my ale vážně chceme změnit svět.

K čemu použijete získanou výhru?

Máme ambiciózní plán, ve kterém míříme na zahraniční trhy západní Evropy. Toto nezvládneme bez externího financování a výhra z Nastartujte se nám pomůže překlenout období, než najdeme našeho investora.

Cena veřejnosti: Tomáš Morávek, Kurz efektivní reklamy

Co podle vás rozhodlo o tom, že váš projekt získal cenu veřejnosti?

Rozhodlo naše nasazení, odhodlání a samozřejmě také naše znalost efektivní cesty získávání pozitivní reputace na sociální síti Facebook.

Dal byste mladým lidem, kteří by chtěli začít podnikat, nějaké doporučení?

Usilovat za každou cenu o vlastní podnikání, které jim může přinést svobodnou finanční a časovou budoucnost. Naslouchat moudrým mentorům a vůdčím osobnostem. Snažit se chovat vždy čestně a jednat upřímně. Soustředit se na užitek pro zákazníka. Strategicky plánovat marketing a všechna svá rozhodnutí. Rozvíjet vytrvalost a odhodlanost a nikdy se nevzdávat. Přesně si počítat rozpočty a zodpovědně plánovat finance.

„Nastartujte se“ je grantový program Komerční banky ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR podporující začínající podnikatele. Partnery projektu jsou – mezinárodní advokátní kancelář CEE Attorneys Tomíček Legal, Sečteno,-, PERFORMIA, časopis TRADE NEWS, Webmium a iPodnikatel, portál pro začínající podnikatele.

Na webové stránce www.nastartujtese.cz najdou zájemci o podnikání řadu rad, inspirativních příběhů a videí. Registrací na portálu se dostanou k výhodným nabídkám od partnerů programu. Pravidelné aktuality ze světa podnikání mohou fanoušci sledovat na facebookové stránce programu www.facebook.com/nastartujtese.cz. Komerční banka v rámci podpory začínajících podnikatelů nabízí i unikátní úvěr Profi úvěr Start, u kterého není nutné prokazovat podnikatelskou historii.

Doporučujeme

Diskuze: „Nastartujte se“ zná vítěze

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Maďarsko se vzepřelo migračnímu tlaku. Stále více států se…

21.02.2017 10:47 Maďarský boj proti migrantům mířícím do Evropy se zaujetím sleduje celá Evropa. Stále více států se ale přidává na stranu Maďarska a také se vzpírá migračnímu tlaku. Upozornil na to maďarský premiér…

Jak vytvořit spokojený vztah? Důležitá je jedna věc, ukázal…

21.02.2017 10:25 Mít romantického partnera, který je zároveň vaším nejlepším přítelem zní jako perfektní kombinace. S takovým člověkem totiž můžete získat to nejlepší z obou světů – někoho s kým se můžete smát,…

dTest: Kampaň „Chci výhodnější energie“ zná vítěze aukce

21.02.2017 10:14 V rámci hromadné změny dodavatele energií pořádané spotřebitelskou organizací dTest proběhla aukce, v níž zvítězila společnost Europe Easy Energy. Modelová domácnost při přechodu na vítězný tarif…

Pozor na alkohol na sjezdovce, může ohrozit plnění od…

21.02.2017 09:49 Češi rádi cestují do zahraničí, v loňském roce tam vyrazilo 6 z 10 lidí. Celá čtvrtina z nich se podle průzkumu agentury STEM/MARK na cestu vůbec nijak nepojišťuje. Doplácet ale mohou i ti, kteří se…

Související:

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky