Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bankovní poplatky? Češi bouchli do stolu a prchají ke konkurenci

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Jak ukázal aktuální exkluzivní průzkum společnosti SANEP, při výběru banky dávají tuzemští klienti stále větší přednost malým a zejména pak českým finančním domům, před největšími tuzemskými bankovními domy.

Ve srovnání s údaji získanými společností SANEP v 2012 je aktuálně znatelný úbytek klientů České spořitelny, ČSOB a Komerční banky. Oproti tomu je pak v rozmezí tří let viditelný nárůst zájmu o služby Fio banky, Air Bank a Equa Bank či Sberbank.

Z velkých tuzemských bank je pak patrný nárůst u Poštovní spořitelny a GE Money bank.

Z exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který je realizován ve spolupráci se serverem www.bankovnipoplatky.com, je tak patrný trend změny přístupu klientů k výběru bankovních domů, jenž může souviset jak se vstupem nových českých bankovních institucí na domácí bankovní trh, tak i s přístupem jednotlivých bankovních domů k účtování poplatků, které jsou trnem v oku řadě domácích klientů.

Exkluzivní průzkum společnosti SANEP, byl zaměřen na znalost majitelů bankovních ústavů působících na domácím trhu. Uvedené srovnání vkladatelů jednotlivých bankovních ústavů v roce 2012 a v roce 2015 je pouze jednou částí rozsáhlého průzkumu, jehož velice zajímavé výsledky bude společnost SANEP společně se serverem bankovnipoplatky.com zveřejňovat v dalších dnech.

„Výsledky plasticky ilustrují přechody klientů mezi jednotlivými bankami a jasně dokladují, že za poslední tři roky došlo ke znatelnému přesunu klientského kmene nejen směrem k nově příchozím nízkonákladovým bankám, ale i ke středně velkým bankám. Přitom samotný průzkum se primárně nezaměřil na tuto oblast, ale na znalost majitelů bank v ČR, což zvyšuje objektivitu spontánní odpovědi bez možné tendence zapůsobit volbou banky, která je aktuálně v kurzu", říká k výsledkům majitel serveru www.bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

Největší absolutní nárůst zaznamenala Air Bank, a to o 3,3 procentního bodu (z 0,6% na 3,9%), GE Money Bank o 2 procentní body (z 5,6% na 7,6%). Naopak největší pokles je vidět u České spořitelny, a to o 4,7 procentního bodu (z 30,4% na 25,7%) a u Komerční banky o 3,8 procentního bodu (z 12,7% na 8,9%).

Témata:  CZK banky Bankovní poplatky

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.