Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Boris Johnos zůstává na JIP. Jeho stav je stabilizovaný

Boris Johnson
Boris Johnson
Foto: Facebook

Britský premiér Boris Johnson zůstává kvůli onemocnění covid-19 v nemocnici, je ale ve stabilizovaném stavu. Uvedl to dnes náměstek ministra zdravotnictví Edward Argar, informovala agentura Reuters. Johnson strávil už druhou noc na jednotce intenzivní péče. Na ni jej lékaři nechali přesunout poté, co se u ministerského předsedy zhoršily příznaky nemoci způsobené koronavirem.

"Premiér je ve stabilizovaném stavu, cítí se dobře a má dobrou náladu," uvedl dnes náměstek ministra zdravotnictví Argar. "Dostával kyslík, ale není na plicním ventilátoru," zdůraznil.

Pětapadesátiletý Johnson oznámil 27. března, že se nakazil koronavirem SARS-CoV-2. Původně chtěl opustit domácí karanténu již minulý pátek, příznaky nemoci covid-19 ale neustupovaly, a proto jej v neděli převezli do nemocnice. V pondělí odpoledne se jeho zdravotní stav zhoršil, a lékaři jej proto přeložili na jednotku intenzivní péče. Na ní strávil již druhou noc.

Jako svého zástupce si Johnson zvolil ministra zahraničí Dominika Raaba, který nyní vládu řídí. Koordinuje především boj proti šíření koronaviru, který si v Británii vyžádal již více než 6000 obětí. Virem SARS-CoV-2 se v zemi nakazilo přes 55.000 osob.

Zdravotní stav ministerského předsedy je dnes dál hlavním tématem titulních stran britského tisku. Bulvární listy Daily Mail a Daily Express citují Raaba, který svého šéfa označil za "bojovníka" a za "přítele". Podle bulváru The Sun je nyní "národ sjednocen" v přání, aby se premiér brzy uzdravil. "Zůstal kvůli vám v práci... teď se za něj doma modlete," napsal v titulku The Sun.

Levicový list The Guardian píše o "obavách z mocenského vakua". List i, který je stručným výtahem z hlavních článků serveru Independent, informuje, že v případě, že by onemocněl i ministr zahraničí Raab, postavil by se dočasně do čela kabinetu ministr financí Rishi Sunak.

Témata:  Boris Johnson Velká Británie Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

26. dubna 2024 10:42

Studená sprcha, americká ekonomika za první čtvrtletí letošního roku vzrostla jen o 1,6 %

KOMENTÁŘ Tomáše Volfa: Nižší tempo ekonomického růstu v překladu znamená, že Fed může začít snižovat sazby dříve, než se dosud čekalo. Možnost nižších sazeb v dřívějším termínu bude znamenat ztráty pro americkou měnu, která po zveřejnění osciluje kolem 23,50 USDCZK, a 1,0705 EURUSD.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy