Německým lékařům jde v ordinacích o život. Uprchlíci vytahují nože, hází židlemi!

Po jednom mém kolegovi hodili židli. O dva dny později na něj pacient vytáhl nůž. Právě tak popisuje práci v německých zdravotnických zařízeních, Mluví o neoprávněných přáních nové klientely. Dávno jsou pryč dny, kdy uprchlíci měli válečná zranění a děti byly vyčerpány, cituje jeho výpověď německý server Epoch Times.

Diskuse: 4

Ilustrační fotografie
reklama
Odhaleno! Co si Meghan a Harry šeptali u oltáře? - anotační obrázek
Odhaleno! Co si Meghan a Harry šeptali u oltáře?

Lékař, který si nepřál zveřejnit své jméno, pro německá média popsal situace, se kterými se on a jeho kolegové denně setkávají. Roky se tento lékař staral o uprchlíky v jednom ze čtyř tranzitních center v Bavorsku, konkrétně v Deggendorfu v Dolním Bavorsku. „Ale klientela uprchlíků se změnila. Namísto lidí zraněných ve válce a vyčerpaných dětí ho teď navštěvují 'Medizintouristen' – tedy „lékařští turisté“, lidé, kteří do Německa cestují kvůli lékařské péči.

Ti, kteří přicházejí, jsou uprchlíci s malou nebo žádnou šancí zůstat. Přicházejí z zemí, kde není válka a kde nejsou lidé pronásledování, vysvětluje server. V Deggendorfu žijí převážně ti ze Sierry Leone a Ázerbájdžánu. Tito žadatelé o azyl nemají možnost pracovat nebo absolvovat kurzy němčiny. Nicméně mají nárok na primární zdravotní péči. Ale tohle často ani nechtějí. Někteří si přejí nový chrup, jiní novou umělou kyčel. „Přicházejí i lidé, kteří chtějí viagru,“ vysvětluje doktor z tranzitního centra Deggendorf.

„Někteří přišli bez nápadných motorických problémů a žádali léky proti bolesti,“ píše server s tím, že podle odhadů lékaře má takové požadavky asi 50 procent žadatelů o azyl. Zákony zaručují neuznaným uprchlíkům ošetření při akutních onemocněních a při bolestech pouze v případech, kdy je to jsou „nutně potřebné a neodkladné“. To se ale většiny případů chronických bolestí zubů a problémů s kyčlí netýká. Přesto někteří uprchlíci zkouší své štěstí.

Problémy jsou podle Focusu zvláště s Ázerbájdžánci. „Lidé vědí, jak jsou zdejší azylové postupy pomalé, a věří, že se o ně mezitím mohou postarat němečtí odborníci". Lékařům poskytují podrobné lékařské záznamy z domova a někteří se dokonce chovají agresivně, když zjistí, že jejich léčba byla zamítnuta.

Bavorský lékař, se kterým server hovořil, popisoval situaci, kdy po jeho kolegovi nespokojený pacient hodil židli. O dva dny později se před něj pacient postavil s nožem v ruce a vyhrožoval mu. Doktor proto raději odchází – stejně jako jeho kolega, kterého napadli.

Server také poukazuje, že německý režisér a scenárista libanonského původu Imad Karim Imad Karim na své stránce na Facebooku zveřejnil text „Deutschland mon amour“, ve kterém poznamenal, že on osobně zná takové lidi, „kteří sem přivedou své staré příbuzné ze syrských a íráckých vesnic a měst, aby si nechali udělat nové zuby nebo léčit cukrovku či potíže s potencí“. Režisér, který v Německu žije už 40 let, také dodal, že si dělá o zemi starosti.

Diskuze: Německým lékařům jde v ordinacích o život. Uprchlíci vytahují nože, hází židlemi!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 4, poslední 21.05.2018 05:56 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 4 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Chcete vypadat mladě a být zdraví? Nevystavujte se slunci…

21.05.2018 17:46 Na letní měsíce se těší snad každý z nás. Ne všichni však dodržujeme správné návyky při péči o pokožku, která ve slunečných dnech potřebuje velkou pozornost. Nadměrné vystavování slunci může mít za…

Předpověď počasí na noc a úterý 22. května

21.05.2018 17:09 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ceny benzínu i nafty stále rostou. A bude hůř!

21.05.2018 16:33 Ceny ropy strmě letí vzhůru. Vyšplhaly se až na 80 dolarů za barel. Podle odborníků to však bude mít především na Spojené státy daleko menší vliv než podobná skoková zdražení v minulých letech. A…

Chorvatsko varuje Evropu před obrovskou vlnou migrantů

21.05.2018 16:22 Chorvatská vláda varuje zbytek Evropské unie. Tvrdí totiž, že balkánská migrační trasa se ve velmi krátké době může znovu otevřít a že je tudy připraveno vstoupit do EU asi 60 000 přistěhovalců.…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky