Sexuální výchova pro migranty? Švédská vláda za ni zaplatí miliony

Švédska vláda investuje 3,7 milionu švédských korun (necelých 9 milionů českých korun) na vzdělávání nově příchozích migrantů v oblasti sexuálního práva a sexuálního zdraví. Program je zaměřen především na nově příchozí ženské žadatelky o azyl, ale také na muže. Cílem je poučit je o sexuálních a reprodukčních právech, která platí ve Švédsku, i o společenských sexuálních normách, informovala švédská stanice SVT.

Diskuse: 6

Ilustrační fotografie
reklama
Odhaleno! Co si Meghan a Harry šeptali u oltáře? - anotační obrázek
Odhaleno! Co si Meghan a Harry šeptali u oltáře?

Ministryně sociálních věcí Annika Strandhällová uvedla, že spuštění programu je „mimořádně naléhavé". „Zjistili jsme, že některé ženy mezi nově příchozími pocházejí z komunit, kde existují zcela odlišné normy, zákony a předpisy,“ vysvětluje.

„Tento projekt dává této skupině žen lepší příležitost získat znalosti o sexuálních a reprodukčních právech ve Švédsku,“ uvedla Strandhällová s tím, že program vychází z výsledků průzkumu Švédského sdružení pro sexuální výchovu (RFSU), který také bude příjemcem investice.

„Je to investice, která velmi dobře zapadá do kontextu kampaně #MeToo a debaty, kterou ve Švédsku vedeme o významu nově příchozích žen, které sem přicházejí, aby měly správné podmínky pro integraci do švédské společnosti," dodala. 

Od roku 2015 se Švédsko muselo vypořádat s mnoha dětskými sňatky, které byly uzavřeny v zahraničí. V některých případech vláda dovolila manželům dětských nevěst, aby se svými ženami žili, a odmítla obvinit ze znásilnění ty muže, kteří oplodnili nezletilé nevěsty, pokud došlo ke znásilnění mimo Švédsko.

Vláda se také nedávno pokoušela upozornil na dětskými sňatky prostřednictvím informační brožury zveřejněné koncem března, ale po negativní reakci ze strany veřejnosti materiál nechala stáhnout.

Diskuze: Sexuální výchova pro migranty? Švédská vláda za ni zaplatí miliony

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 6, poslední 09.05.2018 07:51 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 6 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Chcete vypadat mladě a být zdraví? Nevystavujte se slunci…

21.05.2018 17:46 Na letní měsíce se těší snad každý z nás. Ne všichni však dodržujeme správné návyky při péči o pokožku, která ve slunečných dnech potřebuje velkou pozornost. Nadměrné vystavování slunci může mít za…

Předpověď počasí na noc a úterý 22. května

21.05.2018 17:09 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ceny benzínu i nafty stále rostou. A bude hůř!

21.05.2018 16:33 Ceny ropy strmě letí vzhůru. Vyšplhaly se až na 80 dolarů za barel. Podle odborníků to však bude mít především na Spojené státy daleko menší vliv než podobná skoková zdražení v minulých letech. A…

Chorvatsko varuje Evropu před obrovskou vlnou migrantů

21.05.2018 16:22 Chorvatská vláda varuje zbytek Evropské unie. Tvrdí totiž, že balkánská migrační trasa se ve velmi krátké době může znovu otevřít a že je tudy připraveno vstoupit do EU asi 60 000 přistěhovalců.…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky