Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letiště Václava Havla vykáže kuřáky ven. Kuřácké koutky se ruší

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Letiště Václava Havla Praha se od 1. května 2018 stane nekuřáckým letištěm. Od tohoto data nebude možné kouřit ve všech interiérových prostorech a zároveň bude ukončen provoz dosavadních kuřáckých koutků v tranzitním prostoru. Letiště Praha tímto rozhodnutím jde vstříc modernímu trendu a zároveň reaguje na zpětnou vazbu od cestujících. Cestujícím kuřákům budou nadále k dispozici vyhrazená místa před vstupy do budov.

Letiště Praha tak následuje příkladu řady zemí či jednotlivých letišť, které se již plně nekuřáckou cestou vydaly. Nekuřácká už jsou například letiště ve Velké Británii či ve Španělsku, více než 600 letišť ve Spojených státech či některá ruská letiště. Zařazením do této skupiny se Letiště Václava Havla Praha stane jedním z průkopníků tohoto přístupu ve střední Evropě.

„Domníváme se, že počty nekuřáckých letišť se budou postupně zvyšovat a chceme jít vstříc tomuto modernímu zdravému trendu. Zároveň jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí přinese zvýšení kvality a komfortu během pobytu na letišti pro většinu cestujících i zaměstnanců,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, a dodává: „Jsme velikostí středně velké letiště s minimálním počtem transferujících cestujících, které může kuřácké požadavky do značné míry řešit venkovními prostory. Kuřákům bude k dispozici 14 vyhrazených míst přímo před vstupy do budov.“

Rozhodnutí předcházela důkladná analýza dosavadního fungování provizorních kuřáckých prostor, včetně stížností cestujících, které je doprovázely, zvážení provozních a bezpečnostních rizik, stejně jako nutných investic na vybudování trvalých kuřáren splňujících přísné legislativní nároky.

Témata:  Letiště Praha kouření

Aktuálně se děje

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

Jak na mimosoudní řešení sporů

K obchodnímu styku mezi spotřebiteli a podnikateli dochází nesčetněkrát denně. Není proto divu, že je mezi nimi také mnoho sporů. Některé se podaří urovnat domluvou, u jiných se však oboustranně přijatelného řešení dospět nepodaří. Jelikož se drtivá většina těchto sporů týká nízkých částek, soudní řešení sporů se kvůli soudním poplatkům a nákladům na advokátní služby často nevyplatí. Existuje však alternativní způsob řešení těchto sporů, kterého mohou spotřebitelé využít, jelikož je levnější a rychlejší.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy