Migranti podvádí úřady. Jeden status uprchlíka v EU jim nestačí

Více než 8 000 migrantů, kterým byl udělen status uprchlíka v členských státech Evropské unie, podalo v loňském roce druhou „nepřípustnou" žádost o azyl v Německa. Informuje o tom německý list Die Welt.

Diskuse: 4

Ilustrační fotografie
reklama
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy novorozeněte v Teplicích obvinili jeho matku - anotační obrázek
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy…

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) v Německu potvrdil, že v roce 2017 se celkem 8,210 uznaných uprchlíků pokusilo o oklamat úřady a podat druhou žádost o azyl – tentokrát v Německu. Toto číslo se v porovnání s rokem 2016 ztrojnásobilo, tehdy bylo takových žádostí zaznamenáno 2 997.

Přestože jsou tyto žádosti považovány za „nepřípustné", protože přistěhovalcům byl udělen azyl v jiném členském státě EU, do původní země EU, která uprchlíky přijala, se vrací jen zlomek z nich - konkrétně 1 428.

Uprchlíci totiž mohou podat žalobu, aby zabránili deportaci. Předsedy správního soudu v Berlíně Christian Gau novinářům řekl, že existuje „velký počet rozhodnutí správních soudů, které brání deportacím příjemců do Itálie a dalších zemí EU - zvláště v případech, kdy je uprchlík nemocný nebo jediný rodič ".

O situaci hovoří jako o „azylovém nakupování". Tomu by podle něj měla zabránit společný evropský azylový systém. „Ale realita vypadá jinak,“ posteskl si soudce.

Problém „azylového nakupování" začal téměř okamžitě po vypuknutí migrační krize, kdy německá kancléřka Angela Merkelová otevřela brány Evropy více než milionu občanů třetího světa, přičemž většina migrantů zamířila do bohatších severních států.

Diskuze: Migranti podvádí úřady. Jeden status uprchlíka v EU jim nestačí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 4, poslední 21.04.2018 16:51 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 4 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. dubna

22.04.2018 10:09 Studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu. Před ní bude k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Děsivá klíšťová encefalitida? I tohle vám denně hrozí

22.04.2018 08:04 Aktualizováno V roce 2017 bylo v České republice hlášeno 687 onemocnění klíšťovou encefalitidou, tj. o 122 onemocnění více, než tomu bylo v roce 2016. Statistické údaje ukazují, že vzrůstající trend je již od roku…

Vše ovládá lež. Z dnešní doby je mi na zvracení. Proč chce…

22.04.2018 07:16 Aktualizováno Jeden z nejslavnějších francouzských herců Alain Delon (82) poskytl rozhovor pro zvláštní vydání týdeníku Paris-Match. Mimo jiné uvedl, že je mu z dnešní doby na zvracení a že tento svět opustím bez…

Podnikatelské odbory zkontrolovaly práci Finanční správy a…

20.04.2018 13:49 Za Podnikatelské odbory jsme zveřejnili dva případy kontrol EET. V obou jsme našli závažná pochybení kontrolující Finanční správy a upozornili jsme na ně. Alarmující je nejen samotný způsob, jednání…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky