Směnit pět set korun za zlatý šperk? Nová organizovaná skupina podvodníků řádí v Česku

Policie České republiky už dlouhou dobu vyzývá občany k obezřetnosti při poskytování peněz na ulici. Nyní se v Praze, ale i jinde po republice pohybuje nová, pravděpodobně organizovaná skupina podvodníků.

Diskuse: 4

Policie ČR
reklama
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy novorozeněte v Teplicích obvinili jeho matku - anotační obrázek
Namísto do babyboxu hodila dítě do kontejneru! Z vraždy…

Bylo zaznamenáno již více případů, kdy chodce zastavilo auto, většinou vyšší střední třídy, se dvěma mladými, dobře oblečenými muži. Pokaždé mluvili anglicky. Snaží se vás přesvědčit, že u sebe nemají hotovost, že mají nefunkční platební karty a jestli byste jim nepůjčili peníze na benzín.

Do zástavy se vám snaží vnutit šperky, o nichž vás přesvědčují, že jsou z cenných kovů. Společně s nimi vám podstrkují své vizitky, že prý když jim zavoláte, peníze vám vrátí. Vizitkami, na nichž bývají napsané firmy z Dubaje či z jiných luxusních destinacích, a svým celkovým vzhledem se ve vás snaží vzbudit dojem, že jsou majetní a vaše investice se vám vrátí. A kdyby ne, máte od nich v zástavě ony šperky.

Proč by ale s vámi směňovali své zlaté prsteny v hodnotě tisíců korun za pár stovek korun? Zvláště v době zastaváren? O žádné drahé kovy se  totiž nejedná. Jediným smyslem toho všeho je vás podvést.

Podle mluvčího PČR Tomáše Hulana  je jedinou obranou nedávat jim nic. Jelikož jsou tito lidé mobilní, je téměř nemožné je chytit. Kolikrát ani nejsou z České republiky, ale přijíždějí k nám skutečně ze sousedních zemí.

Policie dále varuje před podvodníky zneužívající k vlastnímu obohacení falešné charitativní sbírky. Lidé provádějící veřejnou sbírku na ulici by měli být schopni vždy předložit povolení ke sbírce od kraje či magistrátu a plnou moc od pořadatele sbírky. Kasička, do níž jsou peníze vybírány by měla být řádně zapečetěna.

Obecné doporučení Policie České republiky je nepřispívat na nic, co není transparentní.

Diskuze: Směnit pět set korun za zlatý šperk? Nová organizovaná skupina podvodníků řádí v Česku

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 4, poslední 16.04.2018 20:49 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 4 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Děsivá klíšťová encefalitida? I tohle vám denně hrozí

22.04.2018 08:04 Aktualizováno V roce 2017 bylo v České republice hlášeno 687 onemocnění klíšťovou encefalitidou, tj. o 122 onemocnění více, než tomu bylo v roce 2016. Statistické údaje ukazují, že vzrůstající trend je již od roku…

Vše ovládá lež. Z dnešní doby je mi na zvracení. Proč chce…

22.04.2018 07:16 Aktualizováno Jeden z nejslavnějších francouzských herců Alain Delon (82) poskytl rozhovor pro zvláštní vydání týdeníku Paris-Match. Mimo jiné uvedl, že je mu z dnešní doby na zvracení a že tento svět opustím bez…

Podnikatelské odbory zkontrolovaly práci Finanční správy a…

20.04.2018 13:49 Za Podnikatelské odbory jsme zveřejnili dva případy kontrol EET. V obou jsme našli závažná pochybení kontrolující Finanční správy a upozornili jsme na ně. Alarmující je nejen samotný způsob, jednání…

Aqualand Moravia se rozšiřuje. Co se změní?

20.04.2018 13:32 Nejmodernější tuzemský aquapark – Aqualand Moravia – otevře 1. května zcela nové prostory. Denní lázně poskytnou svým návštěvníkům soukromí, klid a nadstandardní služby. Hostům bude k dispozici 20…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky