Co se stalo z romantického města? Ulice Paříže se mění v tábory migrantů

Přímo v ulicích francouzské metropole žije téměř 2000 žadatelů o azyl. Velká většina z nich se shromáždila ve velkém stanovém městě na severu Paříže, informují francouzská média.

Diskuse: 0

Paříž, Francie
reklama
Na téhle modelce se dóóóóst ušetří za materiál. Nosí plavky, které ani nejsou vidět - anotační obrázek
Na téhle modelce se dóóóóst ušetří za materiál. Nosí plavky…

V pařížských oblastech Quai du Lot a Quai de l'Allier, které se nachází podél hranice mezi městem a migranty hustě osídleným předměstím Paříže Seine-Saint-Denis, žije přímo na ulici přibližně 1400 žadatelů o azyl, uvádí Le Monde.

Místo leží nedaleko bývalého uprchlického tábora Porte de La Chapelle, který byl v květnu loňského roku francouzskými úřady z velké části odstraněn.

zdroj: YouTube

Oblast opakovaně navštívili i novináři. Mluvili například s jedním žadatelem o azyl ostře kritizoval Evropany a obviňoval evropské země za situaci v jeho rodné Nigérii. Také požadoval práci a místo k životu.

Na kanálu Saint-Martin se také nachází další provizorní stanový tábor, ve kterém žije přibližně 400 afghánských státních příslušníků. Celkově v oblasti podle francouzské azylové organizace  Terre d’Asile stojí přibližně 920 stanů, ve kterých je ubytováno zhruba 1885 lidí.

V severní části Paříže pak řádí gangy nezletilých marockých přistěhovalců, proti kterým už místní podepisují petici. Asi 1600 obyvatel žádá vládu, aby zasáhla a problematickou situaci řešila.

Migranti bez domova ale tvoří jen malý podíl z celkového počtu žadatelů o azyl ve Francii, země v roce 2017 zaznamenala rekordních 100 000 žádostí o azyl .

Diskuze: Co se stalo z romantického města? Ulice Paříže se mění v tábory migrantů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Šokující zjištění! Nejlevnější německý salám je kvalitnější…

19.04.2018 14:08 Aktualizováno Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané…

Kam si můžu odskočit? S WC aplikací zamíříte správným směrem

19.04.2018 12:29 „Kam si můžu odskočit?“ Věta, kterou budete díky hezkému počasí a výletní sezóně používat častěji než v zimě. Připravujete se na případnou návštěvu veřejných záchodů už doma tím, že přibalíte mokré…

Předpověď počasí: V pátek se můžeme těšit na letní teploty

19.04.2018 12:03 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Od jihozápadu k nám pronikne velmi teplý vzduch, informuje ČHMÚ.

Rumunských firem v Česku raketově přibývá

19.04.2018 10:35 Rumuni jsou mezi zahraničními vlastníky českých firem v posledních pěti letech jednoznačně nejaktivnější. Od roku 2014 lze sledovat největší přírůstky tuzemských společností s rumunským majitelem. V…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky