Kvalitně zařízená kancelář podporuje kreativitu i výkon zaměstnanců

PR článek - Téma „jak vybavit kancelář“ najdete i v magazínech typu Forbes či Enterpreneur. Kvalitní pracovní prostředí Vám pomůže se zvýšením koncentrace, pracovního výkonu i chuti zaměstnanců, trávit v něm čas. V prostředí klesajících marží českých firem způsobeného rostoucími náklady a zároveň prakticky „vybíleného“ pracovního trhu, přívětivé pracovní prostředí je jedním z benefitů, které zaměstnavatelé mohou nabídnout. Nemusí se nutně jednat o vybavení, které známe z fotografií kanceláři technologických gigantů, jako jsou Facebook, Google či Apple.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma - anotační obrázek
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma

Klasickým „sterilním“ open-space kancelářím zdá se zvoní hrana. Nastupující generace pracovníků má o místu, kde stráví velkou část svého života, rozdílné představy. Zároveň, manažerům je jasné, že chtějí-li podpořit kreativitu a výkon svých podřízených, musí jim vytvořit prostředí, které oba tyto faktory stimuluje. Na co se tedy zaměřit?

Dostatečná cirkulace vzduchu a distribuce světla

Teplota a světlo v kancelářích jsou nejčastějšími důvody sváru mezi zaměstnanci. Zatímco jedna skupina zaměstnanců „trpí“ v bezprostřední blízkosti vytápění, druhá vaří jeden čaj za druhým ve snaze předejít nachlazení. Stejně tak, zatímco jedna část zaměstnanců má pracovní místo vystavené nadměrnému slunečnímu záření, druhá celý den vyžaduje umělé osvětlení.

Při vybavování kanceláře tedy volte rozmístění nábytku, jeho materiály a rozměry tak, aby co nejvíce podporoval jak cirkulaci vzduchu, tak proudění světla.

Kancelář by měla být „cítit“

Nikdo netráví rád svůj čas ve sterilním prostředí. Kanceláře by měly mít svého ducha, nějaký styl, ať už jde o design použitého kancelářského nábytku či distribuci květin apod. Nechte zaměstnance přinést si doplňky z domu.

Zároveň, nesoustřeďte se pouze na kanceláře jako takové, ale i na jejich okolí, ať už je to balkón, terasa, prostory na střeše apod. Nešetřete zelení, místy pro odpočinek. Zpříjemněte zaměstnancům pobyt v kancelářích tím, že budou mít na dosah ruky například občerstvení, barel s vodou či kávovar.

Samozřejmě, každý zaměstnanec je individualita, ne každému vyhovuje např. minimalistický styl. Přizpůsobte dispozice kanceláře (např. sádrokartonovými stěnami) tak, aby mohly být prostory co nejvíce „personalizovány“. Dnes už není výjimečné, pokud má každá jednací místnost jiný styl (např. vintage, skandinávský styl apod.), stejně tak i kuchyňky mohou být vybaveny rozdílně. Samozřejmostí je pak „moodové“ rozlišení „relax místností“.

Bezpečnost

Ano, ve snaze o personalizaci a maximalizaci pohody pobytu nesmíte zapomínat na bezpečnost. Ať už jde o připevnění skříní vyšších 1,5 ke zdi, umožnění rychlého a bezpečného opuštění budovy, použití odpovídajících materiálů a vybavení v kuchyňce apod.

Nedělejte kozla zahradníkem

Návrh vybavení kanceláře svěřte do rukou profesionálům. Nesnaže se hrát roli interiérového designera a neriskujte, že se veškerá Vaše snaha mine účinkem. Profesionál ví, jak navrhnout rozmístění jednotlivých částí kanceláří tak, aby maximálně plnily svůj účel.

Zároveň, nekažte zaměstnancům radost z nových kanceláří tím, že si nábytek budou muset sestavit (nešvar objevující se zejména v malých firmách). Zároveň sebe ani zaměstnance nestresujte dopravou nábytku, jeho vynesením apod. Při výběru firmy dodávající kancelářské vybavení preferujte ty, jež nabízí služby „all-inclusive“, tj. dopravu, montáž, vynášku a zároveň odbavení případných nedostatků a reklamací.

Diskuze: Kvalitně zařízená kancelář podporuje kreativitu i výkon zaměstnanců

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Kolik věrnostních kartiček máš, tolikrát jsi člověkem. Taky…

19.03.2018 09:35 Věrnostní karty jsou mezi Čechy velmi oblíbené, tři čtvrtiny mají v peněžence alespoň nějakou. Ale 16 % vlastní dokonce více než 10 karet. A většina Čechů je progresivně nakloněna digitalizaci…

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

19.03.2018 09:17 Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky