Umístit 115 migrantů do poklidného městečka s 300 obyvateli? Lidé se bouří proti plánu vlády

Obyvatelé irského městečka Lisdoonvarna se vzbouřili proti plánům vlády, která chce do obce přesídlit 115 žadatelů o azyl. Poukazují na to, že pro městečko s 300 obyvateli by to byla nesmírná zátěž.

Diskuse: 0

Irsko
reklama
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma - anotační obrázek
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma

Téměř 93 procent obyvatel hlasovalo pro odmítnutí plánů Agentury pro přijímání a integraci migrantů, která chtěla ubytovat žadatele o azyl v místním hotelu King Thomond.

Před hlasováním majitel hotelu Marcus White řekl, že se bude řídit rozhodnutím místních obyvatel. „Pokud vesnice nebude schopna ubytovat 115 lidí, tak to tak bude. Nehodlám dělat něco, co by tomuto městu ublížilo,“ uvedl.

Sto sedmdesát sedm lidí, kteří se zúčastnili tajného hlasování, tento plán odmítlo. Jen 15 hlasovalo pro.


Místní politik Paddy Dunne po hlasování uvedl, že doufá, že White hlas obyvatel vyslyší a přehodnotí plány. „Oceňujeme vše, co dělá pro vesnici, dostává k nám turisty, ale pro komunitu je tolik migrantů prostě mnoho," uvedl a zdůraznil, že místní obyvatelé necítí vůči hoteliérovi žádnou zášť.

„Nejde o to, že tyto lidi nechceme," dodal Dunne. I když občané Lisdoonvarny cítí soucit s uprchlíky, vesnice nemá dostatek prostředků na to, aby uspokojila 38% nárůst obyvatelstva přes noc, dodal. „Lidé v obci rádi uvítají méně příchozích, ale ne 115. Nejde o žádosti o azyl, ale o způsob, jakým to vláda udělala - bez konzultací a bez opatření," uvedl.

Deník Irish Times doplnil, že ministerstvo spravedlnosti v reakci uvedlo, že roční smlouva s hotelem by „neměla zatěžovat stávající zdroje a služby ve vesnici". První žadatelé o azyl měli přijít 5. března, kvůli špatnému počasí bylo ale jejich stěhování o týden posunuto. Plán už ale nemůže být dál zpožděn, dodal úřad.

Diskuze: Umístit 115 migrantů do poklidného městečka s 300 obyvateli? Lidé se bouří proti plánu vlády

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

18.03.2018 11:52 Aktualizováno Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky