Itálií otřásá další skandál spojený s uprchlíky. Migranti se pokusili grilovat psa

Itálií otřásá další skandál spojený s uprchlíky. Aktivisté na ochranu práv zvířat zuří kvůli tomu, že se migranti ubytovaní v přistěhovaleckém centru v jižním Itálii k večeři pokusili ugrilovat psa. Migranti se hájí tím, že tam, odkud pocházejí, to není nic neobvyklého.

Diskuse: 3

Ilustrační fotografie
reklama
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma - anotační obrázek
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma

Členové Carabinieri, italské vojenské policejní síly, museli v azylovém centru zasáhnout poté, co obdrželi výzvu od zaměstnankyně azylolvého centra. Ta byla svědkem scény, kdy 29letý nigerijský migrant chtěl upéct psa přímo v centru Vibo Valentie v italském regionu Kalábrie, píše server deníku il Quotidiano del Sud. 

Mužovi se podařilo psa stáhnout z kůže a naporcovat. Důstojníci ho zastavili ve chvíli, kdy se maso pokusil pro sebe a své přátele ugrilovat, Migranti policistům vysvětlovali, že taková praxe je „tam, odkud pocházejí, normální". 

Nigerijec navíc trval na tom, že psa nezabil, ale že ho našel mrtvého u cesty a tak se rozhodl ho grilovat. Incident také sváděl na neznalost italských zákonů zakazujících jíst kočky a psy.

Policie odvezla migranta do jiného uvítacího centra, které se nachází v bývalém hotelu Miragolfo v nedalekém městě Nicotera.

Právě Nigérie je země, odkud pochází nejvíce přistěhovalců pobývajících v Itálii. Na Nigerijce se v posledních dnech soustředí velká mediální pozornost. 

Objevují se například zprávy o rozšiřování „nemilosrdné“ nigerijské mafie na italské půdě. Navíc se o Nigerijsích hovoří v souvislosti s vraždou a rozsekáním těla 18leté italského dívky Pamely Mastropietrové.

Diskuze: Itálií otřásá další skandál spojený s uprchlíky. Migranti se pokusili grilovat psa

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 22.02.2018 21:10 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

18.03.2018 11:52 Aktualizováno Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky