Jak je to s uprchlíky v Česku? Je třeba říct pravdu, míní europoslanec Niedermayer

Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) kritizuje projev Andreje Babiše na Světovém ekonomické fóru ve švýcarském Davosu. Podle bývalého viceguvernéra České národní banky vystupoval premiér v demisi fakticky nepřipraven.

Diskuse: 13

Luděk Niedermayer
reklama
Brutální útok v Torontu! Dodávka projela lidmi, devět mrtvých! - anotační obrázek
Brutální útok v Torontu! Dodávka projela lidmi, devět…

"Pokud se nám nepodaří zlomit dnešní toleranci ke lžím a manipulacím od předních politiků, popluje na neklidném moří dnešního světa naše země do těch nejvíce nebezpečných vod," uvádí na svém facebookovém profilu europoslanec Luděk Niedermayer, který byl do Evropského parlamentu zvolený za TOP 09 a STAN, ale nyní je členem strany TOP 09. Mezi největší lež a mystifikaci řadí v naší zemi téma uprchlíků, třebaže tu žádní nejsou.

Ačkoli europoslanec nezpochybňuje problém migrační krize, tak tvrdí, že lží kolem uprchlické krize je u nás až moc. "A začínám mít obavy, že pokud alespoň část populace nepochopí, jak se věci mají, z dnešní "komplikované" situace ve společnosti se nepohneme," je přesvědčený bývalý viceguvernér České národní banky. Neustálým opakováním nepravd a křivd z nejvyšších politických míst totiž podle něj žene naši společnost do kouta, ze kterého se dostaneme jen stěží.

Jako příklad uvádí vystoupení premiéra v demisi Andreje Babiše na světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu, ve kterém se předseda hnutí ANO podle europoslance opíral o nepravdivé údaje. 

Luděk Niedermayer považuje počty premiéra v demisi Babiše za pozoruhodné. Kvóty se týkaly totiž 160 tisíc a poté 120 tisíc uprchlíků, o jejichž azylu nerozhodovala Evropská unie, nýbrž jednotlivé členské státy. Předseda hnutí ANO na fóru prohlásil, že se jedná o dvě procenta uprchlíků. "Pokud toto jsou 2 % uprchlíků, pak by celkem mělo jít o 6-8 milionů lidí. Což je velmi odlišné od skutečnosti, jak uvádějí data OSN (něco přes 1 milion - dle dat z webu AI)," vysvětluje europoslanec, jenž doplnil, že nepopulární kvóty byly součástí balíčku, jehož schválením bylo dosaženo lepšího zvládnutí migrační krize.  

Diskuze: Jak je to s uprchlíky v Česku? Je třeba říct pravdu, míní europoslanec Niedermayer

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 13, poslední 04.02.2018 21:35 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 13 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

O narození malého prince se dozvěděli i cestující v oblacích

23.04.2018 16:19 Společnost British Airways slaví radostnou událost, že nový přírůstek do britské královské rodiny bezpečně „přistál“ na světě. Na počest čerstvě narozeného prince umístila ve své příletové hale…

EU zatápí daňovým rájům

23.04.2018 15:31 Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci března dosáhl 13 002 a od začátku roku se snížil o 29 firem. Majitelé z destinací považované za daňový ráj…

Předpověď počasí na noc a úterý 24. dubna

23.04.2018 15:25 Od západu k nám bude proudit oceánský vzduch, informuje ČHMÚ.

Sečete (ne)ochotně sekačkou trávu? Pozor, tohle všechno se…

23.04.2018 13:26 Práce se sekačkou se na první pohled jeví jako jednoduchá záležitost, ale opak může být pravdou. Zejména kvůli špatnému zacházení či zanedbané údržbě sekačky jste pak nuceni vyhledat servis a zároveň…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky