Trump nenávidí uprchlíky a islám? Jeho exmanželka promluvila

Americký prezident Donald Trump je známý svým tvrdým a nekompromisním postojem vůči uprchlíkům a islámu. Dosud však nebylo zřejmé, proč takový názor má. Světlo do celé záležitosti vnesla bývalá manželka Trumpa Češka Ivana Trumpová. Ta vysvětlila postoj svého někdejšího muže.

Diskuse: 0

Donald Trump
reklama
Útok na Zemana! Je to magor, ale to není to nejhorší! zuří slavný spisovatel - anotační obrázek
Útok na Zemana! Je to magor, ale to není to nejhorší! zuří…

Ivana Trumpová, první manželka současného amerického prezidenta, se podělila o svoji verzi příběhu, proč Donald Trump "příliš nemusí" migranty a islám.

"Nemyslím si, že je Donald rasista. Někdy říká hloupé věci, které si ve skutečnosti nemyslí. Rasista to ale není," je přesvědčena rodačka ze Zlína, která svůj názor řekla pro britskou televizi ITV.


Podle jejího názoru mohou za všechno prezidentovi poradci. "Kolem něj krouží spousta lidí, kteří mu tu zleva, tu zprava radí, co má říkat. Je možné, že je potom z toho zmatený," myslí si žena, jejíž slova citovala i ruská agentura Interfax.

Připomeňme, že Ivana Trumpová byla v manželském svazku s Donaldem Trumpem 14 let, a to od roku 1977 do roku 1991. Trump byl jejím druhým mužem, se kterým měli tři děti. Samotná Ivana se dříve živila modelingem, po rozvodu s Donaldem Trumpem podniká.

Trumpová odpovídala na otázku ohledně rasismu amerického prezidenta v souvislosti s jeho výrokem, kdy označil země, odkud migranti přicházejí, za "špinavé díry". Vlády afrických států a Haiti chtěly od amerického státníka vysvětlení. Ten, podle portálu Izvěstija, odmítal použití takových slov.

Zároveň dodal, že se rasistou být necítí. "Ne, nejsem rasista. Já jsem ten nejmenší rasista, se kterým jste kdy dělali rozhovor," řekl pro novináře na tiskové konferenci.

Diskuze: Trump nenávidí uprchlíky a islám? Jeho exmanželka promluvila

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Chcete vypadat mladě a být zdraví? Nevystavujte se slunci…

21.05.2018 17:46 Na letní měsíce se těší snad každý z nás. Ne všichni však dodržujeme správné návyky při péči o pokožku, která ve slunečných dnech potřebuje velkou pozornost. Nadměrné vystavování slunci může mít za…

Předpověď počasí na noc a úterý 22. května

21.05.2018 17:09 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ceny benzínu i nafty stále rostou. A bude hůř!

21.05.2018 16:33 Ceny ropy strmě letí vzhůru. Vyšplhaly se až na 80 dolarů za barel. Podle odborníků to však bude mít především na Spojené státy daleko menší vliv než podobná skoková zdražení v minulých letech. A…

Chorvatsko varuje Evropu před obrovskou vlnou migrantů

21.05.2018 16:22 Chorvatská vláda varuje zbytek Evropské unie. Tvrdí totiž, že balkánská migrační trasa se ve velmi krátké době může znovu otevřít a že je tudy připraveno vstoupit do EU asi 60 000 přistěhovalců.…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky