Trump nenávidí uprchlíky a islám? Jeho exmanželka promluvila

Americký prezident Donald Trump je známý svým tvrdým a nekompromisním postojem vůči uprchlíkům a islámu. Dosud však nebylo zřejmé, proč takový názor má. Světlo do celé záležitosti vnesla bývalá manželka Trumpa Češka Ivana Trumpová. Ta vysvětlila postoj svého někdejšího muže.

Diskuse: 0

Donald Trump
reklama
Teror, nátlak, peníze. Co se děje v rodině Jiřího Pomeje? - anotační obrázek
Teror, nátlak, peníze. Co se děje v rodině Jiřího Pomeje?

Ivana Trumpová, první manželka současného amerického prezidenta, se podělila o svoji verzi příběhu, proč Donald Trump "příliš nemusí" migranty a islám.

"Nemyslím si, že je Donald rasista. Někdy říká hloupé věci, které si ve skutečnosti nemyslí. Rasista to ale není," je přesvědčena rodačka ze Zlína, která svůj názor řekla pro britskou televizi ITV.


Podle jejího názoru mohou za všechno prezidentovi poradci. "Kolem něj krouží spousta lidí, kteří mu tu zleva, tu zprava radí, co má říkat. Je možné, že je potom z toho zmatený," myslí si žena, jejíž slova citovala i ruská agentura Interfax.

Připomeňme, že Ivana Trumpová byla v manželském svazku s Donaldem Trumpem 14 let, a to od roku 1977 do roku 1991. Trump byl jejím druhým mužem, se kterým měli tři děti. Samotná Ivana se dříve živila modelingem, po rozvodu s Donaldem Trumpem podniká.

Trumpová odpovídala na otázku ohledně rasismu amerického prezidenta v souvislosti s jeho výrokem, kdy označil země, odkud migranti přicházejí, za "špinavé díry". Vlády afrických států a Haiti chtěly od amerického státníka vysvětlení. Ten, podle portálu Izvěstija, odmítal použití takových slov.

Zároveň dodal, že se rasistou být necítí. "Ne, nejsem rasista. Já jsem ten nejmenší rasista, se kterým jste kdy dělali rozhovor," řekl pro novináře na tiskové konferenci.

Diskuze: Trump nenávidí uprchlíky a islám? Jeho exmanželka promluvila

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Jak je to s důchodem? I když máte už nárok, penzi nemusíte…

19.02.2018 15:23 Aktualizováno V roce 2018 vznikne nárok na starobní důchod lidem, kteří dosáhnou důchodového věku a získají potřebnou dobu pojištění alespoň 34 let. Potřebná doba pojištění pro vznik nároku na starobní důchod se…

Lidé nejvíce umírají v únoru. Svobodní pánové nemají dobré…

19.02.2018 13:53 Aktualizováno Úmrtnostní poměry v Česku se zlepšují. I když počty zemřelých v jednotlivých letech kolísají, intenzita úmrtnosti klesá. Nejvíce lidí umírá v zimních měsících, zejména v souvislosti s nemocemi…

Novinky v dani z příjmů se dotknou všech. Kdo si polepší a…

19.02.2018 12:59 V letošním roce opět dochází ke změnám v daních z příjmů fyzických osob. Zvyšují se minimální i průměrné mzdy, které mají vliv na zvýšení odvodů pojistného na sociální zabezpečení a vyměřovací základ…

Je možné se z rakoviny vyléčit navždy? Nebo jen předstírá…

19.02.2018 12:20 Aktualizováno Pokud je někdo diagnostikován s rakovinou, rozhodně to není ta nejlepší zpráva, kterou člověk může slyšet. Pacienta čekají dlouhé léčebné procedury včetně namáhavé chemoterapie, někdy se ale může…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky