Gang migrantů nabízel policii úplatky, když zanechají vyšetřování

Gang migrantů se pokoušel uplácet policisty ve Velké Británii. Zločinci údajně nabízeli policii úplatky až do výše 5 000 liber (více než 140 tisíc korun), když zanechají vyšetřování „kriminálního chování" v oblasti Nottinghamu, protože jde o „kurdskou ulici". Informuje o tom deník The Sun.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Šokující: Rodičům první dámy plivali u dveří - anotační obrázek
Šokující: Rodičům první dámy plivali u dveří

Minimarket na ulici s falešnými zdmi, tajnými úkryty a podzemní „buňkou", kde byl nelegální migrant držen jako jakýsi otrok. Právě tak podle médií vypadalo srdce kriminálního podniku zabývajícího se drogami, obchodem s lidmi a nelicencovaným tabákem.

„Nelegální tabák byl používán k financování kriminality, především dodávky drog a obchodování s lidmi. Starší členové kurdského organizovaného gangu tyto peníze využívali k financování kriminality v oblasti Radford Road, "uvedl britský policista Lee Wilson.

„Kurdský podnikatel nám nabídl měsíčně 5 000 liber, abychom přestali vyšetřovat obchod s nelegálním tabákem," dodal. „Bylo nám řečeno, že 'policie není na této ulici vítána'. Mluvili o ní jako o 'kurdské ulici'," vysvětluje policista, který v oblasti zasahoval spolu se svými kolegy i speciálně vycvičeným psem.

Při jedné z podobných policejních akcí v oblasti byl zadržen nelegální tabák v hodnotě 34 640 liber (asi 1 milion korun)

Důstojník Paul Wheddon popsal, že ve skrytém sklepě s nelegálními cigaretami byl také objeven „neúspěšný žadatel o azyl bez práva zůstat ve Velké Británii". „Byla to vlastně cela. Nemohl se z ní dostat. Neměl žádnou šanci na útěk, kdyby došlo k nouzové situaci,“ poznamenal okresní soudce Leo Pyle, který nařídil na tři měsíce minimarket uzavřít.

Důstojník u soudu také vypověděl, že obchod byl naplněn "konzervami a naskládanými předměty, které vytvořily iluzi" a které měly skrýt prostory pro ukrývání nelegálního tabáku.

„V této zemi neexistují žádné no-go zóny. Nikdy tu nebudou ulice ani obchody, kde by zločinci mohli beztrestně provozovat své aktivity. Všichni občané podléhají zásadám právního státu. A není tu ani nic takového jako 'kurdské ulice',“ ujistil soudce Pyle.

Diskuze: Gang migrantů nabízel policii úplatky, když zanechají vyšetřování

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 10.01.2018 15:05 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Spánek po obědě může uškodit zdraví? Není to dobrý nápad,…

19.01.2018 19:54 Každý si asi čas od času rád zdřímne, třeba po vydatném víkendovém obědě, kde je v hlavní roli kachna a kupa knedlíků. Nejnovější vědecké poznatky ovšem ukazují, že šlofíky mohou i pořádně uškodit…

Osobní bankrot? Vláda chce zmírnit podmínky

19.01.2018 19:38 I přes některá pozitivní opatření minulé vlády je v České republice stále vedeno okolo 4, 5 milionu exekucí. Nelepší se ani situace tzv. vícečetných exekucí. Zhruba polovina lidí s exekucí jich má na…

Ceny za elektřinu od letošního roku podraží. Kolik si…

19.01.2018 11:47 Aktualizováno Málokterá domácnost by se v současnosti obešla bez elektřiny. Jsme na ni každodenně závislí a její spotřeba stále roste. Podle energetických expertů by se do roku 2050 v České republice měla dokonce…

Češi podepisují petici za korespondenční volby. Přidali se…

19.01.2018 11:09 Autoři petice za zavedení korespondenční volby vyzývají s probíhajícím prezidentským soubojem voliče, aby přidali svůj podpis. V aktuálních volbách už jim nepomůže, ale v budoucnu by tento způsob…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky