Ústavní soud zrušil část zákona o EET. Třetí a čtvrtá vlna byla také zrušena

Na základě nejnovějších informací ohledně nálezu Ústavního soudu k návrhu na zrušení zákona o evidenci tržeb přinášíme aktuální vyjádření provozního ředitele KASAmax Martina Laštovici.

Diskuse: 2

Ilustrační fotografie
reklama
Drogy, erotika a hanba! To vše je pro Terezu Pergnerovou již minulostí - anotační obrázek
Drogy, erotika a hanba! To vše je pro Terezu Pergnerovou…

"Aktualizované informace ohledně nálezu Ústavního soudu ČR k návrhu na zrušení zákona o evidenci tržeb ukazují, že ústavní soudci zrušili také zahájení třetí a čtvrté vlny EET v příštím roce (březen a červen 2018).

To zásadně mění náš pohled na dnešní vyjádření Ústavního soudu ČR a považujeme ho tímto za velmi nešťastné a komplikované. Za prvé tím dojde k výraznému pokřivení trhu, kdy jedna skupina podnikatelů bude mít nadále povinnost evidovat tržby, zatímco druhá nikoliv. Tím se popírá základní smysl EET. Velmi negativně pak toto rozhodnutí dopadne na poskytovatele pokladních systémů. A tím myslím nejen nás, ale všechny firmy, které se tímto segmentem zabývají.

Na takovou variantu nikdo není a nemohl být připraven, naopak vše směřujeme k přípravě na třetí a čtvrtou vlnu. Například veškerý hardware se musí objednávat dlouho dopředu, v tuto chvíli tedy na skladech poskytovatelů leží tisíce pokladen, tiskáren apod. Zrušit třetí vlnu dva a půl měsíce před jejím spuštěním, to je těžká rána pro všechny poskytovatele pokladních systémů. A do třetice je to také potenciálně velký problém pro stát. Další vlny měly do EET zapojit stovky tisíc dalších subjektů, a i když nemáme přesná čísla, ne všichni nechávali přípravy na poslední chvíli. Tisíce a možná desítky tisíc podnikatelů a zástupců různých profesí se na třetí a čtvrtou vlnu EET už připravily nebo připravují. Náklady, které už tito lidé a společnosti vynaložili, jim nikdo nevrátí. Předpokládám proto, že budou následovat žaloby na stát, který bude čelit náhradám těchto škod. Mohou to být desítky či stovky milionů korun."

Diskuze: Ústavní soud zrušil část zákona o EET. Třetí a čtvrtá vlna byla také zrušena

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 22.12.2017 12:49 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

17.03.2018 17:17 Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky