Počet obyvatel ČR roste díky migraci. Sňatků bylo nejvíce v červenci

Obyvatel České republiky přibylo. Od začátku roku do konce září vzrostl jejich počet o 18,7 tisíce. Na přírůstku se podílela jak zahraniční migrace, tak přirozená měna.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Kristelová má problémy s policií! Jde i po Řepkovi! - anotační obrázek
Kristelová má problémy s policií! Jde i po Řepkovi!

Živě se narodilo 85,7 tisíce dětí. Zemřelo 83,4 tisíce osob. Počet živě narozených se meziročně významně nezměnil, zatímco zemřelých bylo oproti loňsku výrazně více. Ve srovnání s rokem 2016 přibylo také sňatků.

„Podle předběžných výsledků za první tři čtvrtletí letošního roku uzavřeli obyvatelé Česka téměř 45 600 manželství. Bylo to o 1 600 více než ve stejném období loňského roku. Většina sňatků se jako obvykle konala v letních měsících a v září.

Měsícem s nejvyšším počtem svatebních obřadů byl letos červenec. Významně se na tom podílel i pátek 7. 7. 2017. Vůbec nejatraktivnějším datem však bylo pro snoubence 9. září, které připadlo na sobotu. Počet sňatků v tento den přesáhl 2 000, a byl tak nejvyšší od roku 2009,“ říká Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Témata: Česko | lidé | MoneyMAG.cz

Diskuze: Počet obyvatel ČR roste díky migraci. Sňatků bylo nejvíce v červenci

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Hledáte novou práci? Tohle do životopisu nikdy nepište

19.03.2018 16:58 Aktualizováno Zvládnutí základních uživatelských programů typu Word, Excel a PowerPoint je v současné době považováno za součást obecného vzdělání a znalost práce s počítačem je vyžadována u tří čtvrtin pracovních…

Předpověď počasí na noc a úterý 20. března

19.03.2018 16:44 Po severním okraji tlakové níže nad jihovýchodní Evropou k nám bude slábnout příliv velmi studeného vzduchu od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Letos končí fixace nejvíce lidem v historii

19.03.2018 15:23 Fixace hypotéky letos končí nejvíce lidem v historii. Zhruba každý třetí přitom při refixaci banku změní. ČMSS pro účely refinancování připravila zvýhodněné úvěrové podmínky s jednodušším procesem…

GDPR děsí stále více lidí. Jak zabezpečit důvěrnou…

19.03.2018 13:20 Blíží se květnové datum vstupu v platnost nařízení GDPR, a to děsí stále více lidí. Denně probíhají školení, ve firmách platí nové interní předpisy, přicházejí noví experti na zákonně správné…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky