Topolánek varuje: Žaloba kvůli kvótám je jen začátek, bude mnohem hůř

Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Někdejší premiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek se netají tím, že s krokem Bruselu nesouhlasí. Poukazuje ale, že to není zdaleka to nejhorší.

Diskuse: 5

Ilustrační fotografie
reklama
Drogy, erotika a hanba! To vše je pro Terezu Pergnerovou již minulostí - anotační obrázek
Drogy, erotika a hanba! To vše je pro Terezu Pergnerovou…

„Chtěl bych říct, že to, že země Visegrádské čtyřky jsou dávány k soudu kvůli neplnění kvót, je trochu absurdní v situaci, kdy celý mechanismus selhal a ukázalo se, že ti lidé k nám nechtějí. Myslím, že se musíme bránit, nesmíme nad tím brečet. A musí to česká politická reprezentace jednoznačně odmítnout,“ má jasno Topolánek.

Podle něj bude Česko penalizováno za chyby ostatních. „Je penalizováno, nebo jde k soudu Řecko a Itálie, které uvolnily schengenskou hranici? Nejsou nijak penalizováni. Dostali podporu a my jsme byli ochotni ty hranice bránit s nimi. Je penalizováno Německo za poručení Dublinu III, azylové a migrační politiky Evropské unie, za to, že na 180 dnů uvolnilo hranice a způsobilo ten problém? Nejsou penalizováni. Beru to jako absurdní, ale čeká nás horší bitva,“ upozorňuje.

Poukazuje na to, že se na zemi řítí daleko větší hrozba. „Nová azylová politika, která se jmenuje Dublin IV. Pokud nás v EU zase přehlasují a tato politika projde, nebude se nás už nikdo na nic ptát. Migranty nám budou posílat automaticky. Tohle nesmíme dopustit. Pokud budu zvolen prezidentem, pomůžu vládě tuhle hrozbu odvrátit. Je třeba rychle začít vyjednávat a hledat v EU spojence, kteří nám pomohou Dublin IV zastavit. Když něco neuděláme rychle, bude pak na řešení pozdě,“ tvrdí.

Diskutující mu pod příspěvkem připomínali, že to byl právě on, kdo ratifikoval Lisabonskou smlouvu. „Kdybych Lisabonskou smlouvu nepodepsal, prakticky ihned by padla vláda, protože Zelení i KDU-ČSL by okamžitě odešli z vlády. A nový kabinet by, vzhledem k velké prolisabonské většině ve Sněmovně, smlouvu okamžitě schválil. A za druhé - naši původní spojenci - tedy Velká Británie a Polsko, se nakonec na Lisabonské smlouvě stejně dohodly a Česko zůstalo v odporu zcela osamoceno,“ vysvětloval Topolánek.

Diskuze: Topolánek varuje: Žaloba kvůli kvótám je jen začátek, bude mnohem hůř

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 5, poslední 10.12.2017 17:07 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 5 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

17.03.2018 17:17 Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky