Topolánek varuje: Žaloba kvůli kvótám je jen začátek, bude mnohem hůř

Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Někdejší premiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek se netají tím, že s krokem Bruselu nesouhlasí. Poukazuje ale, že to není zdaleka to nejhorší.

Diskuse: 5

Ilustrační fotografie
reklama
Kurnikovová a Iglesias poprvé ukázali svá dvojčata - anotační obrázek
Kurnikovová a Iglesias poprvé ukázali svá dvojčata

„Chtěl bych říct, že to, že země Visegrádské čtyřky jsou dávány k soudu kvůli neplnění kvót, je trochu absurdní v situaci, kdy celý mechanismus selhal a ukázalo se, že ti lidé k nám nechtějí. Myslím, že se musíme bránit, nesmíme nad tím brečet. A musí to česká politická reprezentace jednoznačně odmítnout,“ má jasno Topolánek.

Podle něj bude Česko penalizováno za chyby ostatních. „Je penalizováno, nebo jde k soudu Řecko a Itálie, které uvolnily schengenskou hranici? Nejsou nijak penalizováni. Dostali podporu a my jsme byli ochotni ty hranice bránit s nimi. Je penalizováno Německo za poručení Dublinu III, azylové a migrační politiky Evropské unie, za to, že na 180 dnů uvolnilo hranice a způsobilo ten problém? Nejsou penalizováni. Beru to jako absurdní, ale čeká nás horší bitva,“ upozorňuje.

Poukazuje na to, že se na zemi řítí daleko větší hrozba. „Nová azylová politika, která se jmenuje Dublin IV. Pokud nás v EU zase přehlasují a tato politika projde, nebude se nás už nikdo na nic ptát. Migranty nám budou posílat automaticky. Tohle nesmíme dopustit. Pokud budu zvolen prezidentem, pomůžu vládě tuhle hrozbu odvrátit. Je třeba rychle začít vyjednávat a hledat v EU spojence, kteří nám pomohou Dublin IV zastavit. Když něco neuděláme rychle, bude pak na řešení pozdě,“ tvrdí.

Diskutující mu pod příspěvkem připomínali, že to byl právě on, kdo ratifikoval Lisabonskou smlouvu. „Kdybych Lisabonskou smlouvu nepodepsal, prakticky ihned by padla vláda, protože Zelení i KDU-ČSL by okamžitě odešli z vlády. A nový kabinet by, vzhledem k velké prolisabonské většině ve Sněmovně, smlouvu okamžitě schválil. A za druhé - naši původní spojenci - tedy Velká Británie a Polsko, se nakonec na Lisabonské smlouvě stejně dohodly a Česko zůstalo v odporu zcela osamoceno,“ vysvětloval Topolánek.

Diskuze: Topolánek varuje: Žaloba kvůli kvótám je jen začátek, bude mnohem hůř

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 5, poslední 10.12.2017 17:07 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 5 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Přes 220 tisíc lidí si vloni zkontrolovalo své důchodové…

18.01.2018 13:54 Aktualizováno Možnost ověřit si údaje, které nejen pro budoucí starobní důchod eviduje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), má každý občan bez ohledu na věk. Jednou za kalendářní rok může požádat o zaslání…

Předpověď počasí na noc a pátek 19. ledna

18.01.2018 13:53 Tlaková níže postoupí z Polska nad Pobaltí. Na naše území bude od západu proudit chladný a vlhký vzduch, informuje ČHMÚ.

Končí poplatky za platbu kartou. Pravidla pro ověřování…

18.01.2018 10:46 Mnozí z vás mají v živé paměti texty cedulek umístěných u pokladen. Stálo na nich, že si prodejce účtuje za platbu kartou poplatek ve výši několika procent. Spotřebitel zaskočený nedostatkem…

Daňové odpočty na životní pojištění? Pomůžeme vám se v nich…

18.01.2018 10:26 Se začátkem roku se pro mnohé blíží uzávěrka účetnictví za rok 2017. Pokud splňujete níže uvedené podmínky a platíte si životní pojištění, nezapomeňte na jeho odpočet. Pojišťovna MetLife pro vás…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky