Babiš si jede jak buldozer a je mu všechno jedno, upozorňuje senátor

Některé strany, především ty pravicové, čelí kritice, že nechtějí spolupracovat s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Podle senátora Václava Láska je to ale logické. Poukazuje například na to, jak dopadly po spolupráci s Babišem sociální demokraté a lidovci.

Diskuse: 11

Andrej Babiš
reklama
Škoda poslala škodovku na Mars! + VIDEO - anotační obrázek
Škoda poslala škodovku na Mars! + VIDEO

„Proč nemáte rádi Andreje? FB je zahlcen výtkami na adresu Pirátů, ODS, Topky, Starostů, Lidovců či ČSSD, že nechtějí s Andrejem Babišem do vlády. Že jsou tak vinni za to, že bude vládnout s komunisty a Okamurovci,“ shrnuje diskuze na sociálních sítích senátor Václav Láska, který byl zvolen za Zelené.

Podle něj takové výzvy zřejmě nepíší voliči oněch stran. „Upřímně si myslím, že tyhle komentáře píšou hlavně voliči ANO. Neumím si úplně představit, jak volič výše zmíněných stran si stěžuje na to, že jím volená strana nechce spáchat rituální sebevraždu,“ přiznává senátor.

Podle jeho názoru Andrej Babiš nehledá žádné partnery do koalice. „Nehledá nikoho na spolupráci. Hledá jen někoho, kdo mu dá krytí 'demokratické vlády', aby si on mohl realizovat své totalitní plány. Někoho, koho by pak ve vládě permanentně šikanoval, svaloval na něj své neúspěchy, házel na něj vinu za to, co slíbil a neudělal,“ myslá si politik a bývalý policejní vyšetřovatel.

Poukazuje na to, že právě tak se k lidovcům a ČSSD se tak choval i v předchozí vládě. „A to neměl většinu. Teď by v koaliční vládě měl obrovskou převahu. Takže padá i argument, že by demokratické strany ve vládě Andreje hlídali, nebo brzdili. Blbost. Andrej Babiš se nedá ani hlídat ani brzdit. Jede si jak buldozer a je mu všechno jedno. Podvody, likvidace konkurence, zneužívání finanční správy, střety zájmů… Nic ho nezastaví,“ varuje senátor Láska.

I proto nechápe, proč strany, které chtějí být v opozici, čelí takové kritice. „Nevím, proč na demokratické strany házíte odpovědnost za to, co jsme způsobili my jako celek. Jako voliči České republiky. Demokratické síly správně zůstanou v opozici. A vlády se chopí totalitní trojka. Protože tak jsme to my, občané ČR chtěli. A nechtějme po těch, kterým jsme nedali dostatečnou důvěru, aby bez šance na úspěch a za cenu vlastního sebezničení, zachraňovali to, co jsme my zvolili,“ dodává Láska.

Diskuze: Babiš si jede jak buldozer a je mu všechno jedno, upozorňuje senátor

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 11, poslední 05.12.2017 18:00 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 11 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Jak se vyhnout chřipce a nachlazení?

19.02.2018 17:58 I letos zima nakonec přece přišla. Ochladilo se, je sychravo, fouká studený vítr a spousta lidí má chřipku či je nachlazených. V České republice řádí chřipková epidemie. Co můžeme dělat pro to,…

Jak je to s důchodem? I když máte už nárok, penzi nemusíte…

19.02.2018 15:23 Aktualizováno V roce 2018 vznikne nárok na starobní důchod lidem, kteří dosáhnou důchodového věku a získají potřebnou dobu pojištění alespoň 34 let. Potřebná doba pojištění pro vznik nároku na starobní důchod se…

Lidé nejvíce umírají v únoru. Svobodní pánové nemají dobré…

19.02.2018 13:53 Aktualizováno Úmrtnostní poměry v Česku se zlepšují. I když počty zemřelých v jednotlivých letech kolísají, intenzita úmrtnosti klesá. Nejvíce lidí umírá v zimních měsících, zejména v souvislosti s nemocemi…

Novinky v dani z příjmů se dotknou všech. Kdo si polepší a…

19.02.2018 12:59 V letošním roce opět dochází ke změnám v daních z příjmů fyzických osob. Zvyšují se minimální i průměrné mzdy, které mají vliv na zvýšení odvodů pojistného na sociální zabezpečení a vyměřovací základ…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky