Babiš si jede jak buldozer a je mu všechno jedno, upozorňuje senátor

Některé strany, především ty pravicové, čelí kritice, že nechtějí spolupracovat s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Podle senátora Václava Láska je to ale logické. Poukazuje například na to, jak dopadly po spolupráci s Babišem sociální demokraté a lidovci.

Diskuse: 11

Andrej Babiš
reklama
Fešák Brad Pitt oslaví 54. narozeniny - anotační obrázek
Fešák Brad Pitt oslaví 54. narozeniny

„Proč nemáte rádi Andreje? FB je zahlcen výtkami na adresu Pirátů, ODS, Topky, Starostů, Lidovců či ČSSD, že nechtějí s Andrejem Babišem do vlády. Že jsou tak vinni za to, že bude vládnout s komunisty a Okamurovci,“ shrnuje diskuze na sociálních sítích senátor Václav Láska, který byl zvolen za Zelené.

Podle něj takové výzvy zřejmě nepíší voliči oněch stran. „Upřímně si myslím, že tyhle komentáře píšou hlavně voliči ANO. Neumím si úplně představit, jak volič výše zmíněných stran si stěžuje na to, že jím volená strana nechce spáchat rituální sebevraždu,“ přiznává senátor.

Podle jeho názoru Andrej Babiš nehledá žádné partnery do koalice. „Nehledá nikoho na spolupráci. Hledá jen někoho, kdo mu dá krytí 'demokratické vlády', aby si on mohl realizovat své totalitní plány. Někoho, koho by pak ve vládě permanentně šikanoval, svaloval na něj své neúspěchy, házel na něj vinu za to, co slíbil a neudělal,“ myslá si politik a bývalý policejní vyšetřovatel.

Poukazuje na to, že právě tak se k lidovcům a ČSSD se tak choval i v předchozí vládě. „A to neměl většinu. Teď by v koaliční vládě měl obrovskou převahu. Takže padá i argument, že by demokratické strany ve vládě Andreje hlídali, nebo brzdili. Blbost. Andrej Babiš se nedá ani hlídat ani brzdit. Jede si jak buldozer a je mu všechno jedno. Podvody, likvidace konkurence, zneužívání finanční správy, střety zájmů… Nic ho nezastaví,“ varuje senátor Láska.

I proto nechápe, proč strany, které chtějí být v opozici, čelí takové kritice. „Nevím, proč na demokratické strany házíte odpovědnost za to, co jsme způsobili my jako celek. Jako voliči České republiky. Demokratické síly správně zůstanou v opozici. A vlády se chopí totalitní trojka. Protože tak jsme to my, občané ČR chtěli. A nechtějme po těch, kterým jsme nedali dostatečnou důvěru, aby bez šance na úspěch a za cenu vlastního sebezničení, zachraňovali to, co jsme my zvolili,“ dodává Láska.

Diskuze: Babiš si jede jak buldozer a je mu všechno jedno, upozorňuje senátor

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 11, poslední 05.12.2017 18:00 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 11 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Šokující předpovědi pro rok 2018. Co zahýbe finančním…

15.12.2017 17:11 Aktualizováno Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank vydala jako každoročně svých 10 „šokujících předpovědí“ na rok 2018. Zaměřují se na nepravděpodobné avšak dost dobře možné a nedoceněné události,…

Stanovisko Ministerstva financí k rozhodnutí Ústavního soudu

15.12.2017 17:02 Ministerstvo financí vítá, že Ústavní soud potvrdil, že zákon o evidenci tržeb není protiústavní, jak tvrdili stěžovatelé, ale že je legitimním nástrojem ke kontrole daňových povinností a správě daní…

Piráti: Dnešní rozhodnutí Ústavního soudu k EET vítáme

15.12.2017 14:51 Piráti vítají dnešní rozhodnutí Ústavního soudu ČR, který zrušil řadu ustanovení zákona o EET, jež Piráti velmi kritizovali. Rozhodnutí tak zastavilo náběh 3. a 4. vlny, osvobozené od evidování jsou…

Ústavní soud zrušil část zákona o EET. Třetí a čtvrtá vlna…

15.12.2017 11:58 Na základě nejnovějších informací ohledně nálezu Ústavního soudu k návrhu na zrušení zákona o evidenci tržeb přinášíme aktuální vyjádření provozního ředitele KASAmax Martina Laštovici.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky