Německo má problém. Uprchlíci lžou o svém věku? Jako mladiství získávají lepší zacházení

Téměř polovina nezletilých migrantů v Hamburku jsou ve skutečnosti zřejmě dospělí lidé. Úřady se domnívají, že 49 procent přistěhovalců, kteří se v tomto roce v Hamburku přihlásili jako nezletilí, jsou ve skutečnosti starší než 18 let. Ukazuje to nová zpráva Rady sociálního zabezpečení, o které informují německá média.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Fešák Brad Pitt oslaví 54. narozeniny - anotační obrázek
Fešák Brad Pitt oslaví 54. narozeniny

Statistika z loňského roku ukázala, že 47 procent těch, kteří o sobě prohlašovali, že jsou mladiství, byli ve skutečnosti dospělí. Nový údaj o 49 procentech vychází z 482 žádostí o azyl údajně mladistvých migrantů bez doprovodu, kteří přišli do Hamburku od ledna do září tohoto roku,  píše Die Welt.

Během tohoto roku bylo v Německu podáno celkem 55 890 žádostí o azyl migranty, kteří tvrdili, že jsou mladší 18 let. Podle federálního ministerstva pro rodinné záležitosti ale bylo 24 116 z nich, tedy 43 procent, oficiálně dospělých.

Posuzování dospělosti má na starosti Kriminalistická služba pro děti a mládež (KJND), která zkoumá žadatele o azyl bez pasu nebo jiné identifikace a posílá podezřelé případy do univerzitní nemocnice Eppendorf k vyšetření. Nemocnice pak provádí řadu testů, včetně rentgenů a tomografie, aby určila přibližný věk žadatele o azyl.

Neplnoletí migranti se dostávají pod ochranu služby sociální péče o mládež. Ale pokud jsou při vyšetření označeni jako dospělí, jsou registrováni u běžných azylových úřadů. Mnoho žadatelů o azyl prohlašuje, že jsou mladiství, protože je pro německou vládu mnohem těžší je deportovat, mnozí z nich navíc získají lepší zacházení.

Německo není jedinou zemí, která čelí velkému počtu žadatelů o azyl, kteří lžou o svém věku. V minulém roce v Rakousku úřady shledaly, že téměř 1000 žadatelů o azyl lhalo, že jsou mladší 18 let.

Diskuze: Německo má problém. Uprchlíci lžou o svém věku? Jako mladiství získávají lepší zacházení

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Šokující předpovědi pro rok 2018. Co zahýbe finančním…

15.12.2017 17:11 Aktualizováno Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank vydala jako každoročně svých 10 „šokujících předpovědí“ na rok 2018. Zaměřují se na nepravděpodobné avšak dost dobře možné a nedoceněné události,…

Stanovisko Ministerstva financí k rozhodnutí Ústavního soudu

15.12.2017 17:02 Ministerstvo financí vítá, že Ústavní soud potvrdil, že zákon o evidenci tržeb není protiústavní, jak tvrdili stěžovatelé, ale že je legitimním nástrojem ke kontrole daňových povinností a správě daní…

Piráti: Dnešní rozhodnutí Ústavního soudu k EET vítáme

15.12.2017 14:51 Piráti vítají dnešní rozhodnutí Ústavního soudu ČR, který zrušil řadu ustanovení zákona o EET, jež Piráti velmi kritizovali. Rozhodnutí tak zastavilo náběh 3. a 4. vlny, osvobozené od evidování jsou…

Ústavní soud zrušil část zákona o EET. Třetí a čtvrtá vlna…

15.12.2017 11:58 Na základě nejnovějších informací ohledně nálezu Ústavního soudu k návrhu na zrušení zákona o evidenci tržeb přinášíme aktuální vyjádření provozního ředitele KASAmax Martina Laštovici.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky