Německo má problém. Uprchlíci lžou o svém věku? Jako mladiství získávají lepší zacházení

Téměř polovina nezletilých migrantů v Hamburku jsou ve skutečnosti zřejmě dospělí lidé. Úřady se domnívají, že 49 procent přistěhovalců, kteří se v tomto roce v Hamburku přihlásili jako nezletilí, jsou ve skutečnosti starší než 18 let. Ukazuje to nová zpráva Rady sociálního zabezpečení, o které informují německá média.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Neutuchající nenávist k Prachařové! Simona Krainová opět udeřila! - anotační obrázek
Neutuchající nenávist k Prachařové! Simona Krainová opět…

Statistika z loňského roku ukázala, že 47 procent těch, kteří o sobě prohlašovali, že jsou mladiství, byli ve skutečnosti dospělí. Nový údaj o 49 procentech vychází z 482 žádostí o azyl údajně mladistvých migrantů bez doprovodu, kteří přišli do Hamburku od ledna do září tohoto roku,  píše Die Welt.

Během tohoto roku bylo v Německu podáno celkem 55 890 žádostí o azyl migranty, kteří tvrdili, že jsou mladší 18 let. Podle federálního ministerstva pro rodinné záležitosti ale bylo 24 116 z nich, tedy 43 procent, oficiálně dospělých.

Posuzování dospělosti má na starosti Kriminalistická služba pro děti a mládež (KJND), která zkoumá žadatele o azyl bez pasu nebo jiné identifikace a posílá podezřelé případy do univerzitní nemocnice Eppendorf k vyšetření. Nemocnice pak provádí řadu testů, včetně rentgenů a tomografie, aby určila přibližný věk žadatele o azyl.

Neplnoletí migranti se dostávají pod ochranu služby sociální péče o mládež. Ale pokud jsou při vyšetření označeni jako dospělí, jsou registrováni u běžných azylových úřadů. Mnoho žadatelů o azyl prohlašuje, že jsou mladiství, protože je pro německou vládu mnohem těžší je deportovat, mnozí z nich navíc získají lepší zacházení.

Německo není jedinou zemí, která čelí velkému počtu žadatelů o azyl, kteří lžou o svém věku. V minulém roce v Rakousku úřady shledaly, že téměř 1000 žadatelů o azyl lhalo, že jsou mladší 18 let.

Diskuze: Německo má problém. Uprchlíci lžou o svém věku? Jako mladiství získávají lepší zacházení

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Generace Z: Jak vnímá svoje budoucí uplatnění na pracovním…

23.03.2018 11:02 Youtuber, fitness trenér. I to jsou příklady preferovaných zaměstnání, která uvádí zástupci Generace Z jako své možné budoucí pracovní pozice. Předním příčkám ale stále vévodí tradičnější profese v…

Trump demonstruje, že drží otěže mezinárodního obchodu ve…

23.03.2018 10:35 „Prezident Trump ukázal svou lepší tvář a udělil výjimky z cel. Demonstruje, že nad ostatními obchodními partnery má převahu. Tu bude chtít využít k dojednání dlouhodobě výhodných dohod pro USA.…

Afty mohou pořádně potrápit. Pálí, svědí, štípou. Jak se…

23.03.2018 10:07 Pálí, svědí, při každém soustu štípou, a ačkoliv jsou menší než halíř, nadělají v ústech velké problémy. Afty, které trápí více než pětinu dospělých, jsou jedním z nejběžnějších zánětlivých…

Předpověď počasí na noc a sobotu 24. března

23.03.2018 09:42 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad východní Evropou, informuje ČHMÚ.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky