Žadatelé o azyl jsou frustrovaní. Úředníci jsou terčem útoků a vulgárních výhrůžek

Pracovníci švédské migrační agentury hlásí nárůst hrozeb a vulgárních telefonních hovorů od lidí, kteří jsou v mnoha případech popisováni jako žadatelé o azyl, kteří jsou frustrovaní z dlouhého čekání na odpověď. Informuje o tom server The Local s odvoláním na švédská média.

Diskuse: 1

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama
Kristelová má problémy s policií! Jde i po Řepkovi! - anotační obrázek
Kristelová má problémy s policií! Jde i po Řepkovi!

V prvních devíti měsících roku bylo zaznamenáno 72 případů fyzického násilí či vážných výhružek namířených proti švédské migrační agentuře (Migrationsverket). Loni jich přitom za celý rok bylo celkem 43.

Samotní zaměstnanci pak čelí výhrůžkám nejen přímo v zaměstnání, ale také prostřednictvím e-mailů, telefonů i sociálních sítích. Podle Heleny Lissové, zástupkyně úřadu pro bezpečnost zaměstnanců v kanceláři ve Stockholmu, tvrdí, že v mnoha případech hraje roli zklamání klientů.

„Možná je pro ně nekonečné čekání na to, až se na jejich případ někdo podívá. A oni mezitím musí čekat na rozhodnutí. Může přijít frustrace," řekla pro švédský bulvární list Aftonbladet . „Existuje také větší riziko sebepoškozování a sebevražd," dodala.

Aftonbladet uvádí, že od 1. ledna do 30. září bylo zaznamenáno celkem 2875 incidentů, včetně 72 případů násilí a výhrůžek smrtí. Většinou jde ale o méně závažné slovní útoky.

Ve Švédsku v roce 2015 požádalo o azyl téměř 163 000 lidí. Migrační agentura přijala nové zaměstnance, aby pomohli zpracovávat žádosti. V současné době je v systému registrováno asi 85 000 lidí, kteří buď ještě čekají na odpověď nebo kteří byli odmítnuti a čekají na výsledek odvolání.

Server The Local také uvádí, že dostal řadu stížností na čekací dobu. Cizinci poukazují především na nejistotu – netuší totiž, kdy jim přijde odpověď. Někteří žadatelé se vše dozví během několika týdnů, jiní ale čekají více než rok.

Maria Johanssonová, odbornice na pracovní prostředí migrační agentury, také uvádí, že velká část verbálních útoků pochází od frustrovaných žadatelů. „Většinu incidentů způsobují frustrovaní žadatelé, kteří se neumí dobře vyjádřit, nepředstavují velkou hrozbu, ale rozhodně ovlivňují naše pracovníky, kteří se musejí setkávat s lidmi, kteří se tímto způsobem vyjadřují,“ dodala.

Diskuze: Žadatelé o azyl jsou frustrovaní. Úředníci jsou terčem útoků a vulgárních výhrůžek

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 23.10.2017 11:32 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Hledáte novou práci? Tohle do životopisu nikdy nepište

19.03.2018 16:58 Aktualizováno Zvládnutí základních uživatelských programů typu Word, Excel a PowerPoint je v současné době považováno za součást obecného vzdělání a znalost práce s počítačem je vyžadována u tří čtvrtin pracovních…

Předpověď počasí na noc a úterý 20. března

19.03.2018 16:44 Po severním okraji tlakové níže nad jihovýchodní Evropou k nám bude slábnout příliv velmi studeného vzduchu od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Letos končí fixace nejvíce lidem v historii

19.03.2018 15:23 Fixace hypotéky letos končí nejvíce lidem v historii. Zhruba každý třetí přitom při refixaci banku změní. ČMSS pro účely refinancování připravila zvýhodněné úvěrové podmínky s jednodušším procesem…

GDPR děsí stále více lidí. Jak zabezpečit důvěrnou…

19.03.2018 13:20 Blíží se květnové datum vstupu v platnost nařízení GDPR, a to děsí stále více lidí. Denně probíhají školení, ve firmách platí nové interní předpisy, přicházejí noví experti na zákonně správné…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky