Maďarsko prohrálo soud, uprchlíky ale nadále odmítá. Boj teprve začíná, zní z Budapešti

Maďarsko prohrálo soud, ale tím konflikt neskončí, prohlásila země v pondělí. Naopak boj v otázkách uprchlické krize na rovině politické debaty teprve začíná, tvrdil na pondělní tiskové konferenci v Bruselu Zoltán Kovács, který je mluvčím premiéra Viktora Orbána.

Diskuse: 2

Maďarsko, ilustrační fotografie
reklama
Když chlap nedosáhne vyvrcholení: I muži mají problémy s orgasmem. Jaké? - anotační obrázek
Když chlap nedosáhne vyvrcholení: I muži mají problémy s…

Evropská unie sledovala, jak se zachová Slovensko a Maďarsku poté, co soud jejich žalobu ohledně přerozdělování uprchlíků zamítl. Česká republika, Maďarsko i Polsko nyní čelí soudní žalobě kvůli odmítání kvót. "Maďarsko jako členský stát Evropské unie bude respektovat rozhodnutí soudu," řekl Orbán v rádiovém rozhovoru. "Ale to nic nezmění na naší politice, uprchlíky odmítáme i nadále."

Probíhající debata si klade za cíl hlavně solidárnost států se zeměmi, jako je Itálie a Řecko, které již několik let čelí extrémnímu náporů žadatelů o azyl. "Víme o plánech Unie na trvalé přerozdělování a jasně říkáme ne," prohlásil Kovács. Podle něj se nyní u soudu také ukázalo, kdo má větší moc - zda Evropská komise či členské státy.

Maďarská vláda se v otázce uprchlíků těší i veřejné podpoře. Skoro tři čtvrtiny Maďarů, přesněji 72 procent dotázaných, v průzkumu společnosti Szazadveg, uvedlo, že vláda by v boji proti povinnému přerozdělování uprchlíků podle kvót měla pokračovat, a to i v případě, že soud maďarskou žalobu odmítne. Pouze 22 procent dotázaných usoudilo, že Maďarsko by se mělo podřídit rozhodnutí soudu. Průzkum se podle agentury MTI uskutečnil počátkem září, ještě před ohlášením soudního rozhodnutí.

Diskuze: Maďarsko prohrálo soud, uprchlíky ale nadále odmítá. Boj teprve začíná, zní z Budapešti

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 25.09.2017 13:05 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Výsledky voleb bychom mohli znát už dnes večer

21.10.2017 10:41 Ve 14 hodin se uzavřou volební místnosti a okrskové volební komise začnou počítat hlasy. Výsledky většiny okrsků by měly být k dispozici ve večerních hodinách.

Jak se vyvíjela životní úroveň Čechů v uplynulých…

20.10.2017 16:18 Vývoj výše průměrného měsíčního příjmu českých domácností, růst průměrných mezd zaměstnanců, procentní nárůst příjmů domácností seniorů, změny ve struktuře spotřeby, údaje o tvorbě úspor a úvěrů…

Novozélandský dolar padá po ohlášení vlády na Novém Zélandu

20.10.2017 15:55 Nejdramatičtější zprávou na měnovém trhu v tomto týdnu byl propad novozélandského dolaru o 1,5 % vůči AUD a USD. Informuje John Hardy, vedoucí oddělení forexu Saxo Bank.

Pumpy již používají nové značení paliv. Proč "B" neoznačuje…

20.10.2017 15:37 Evropská komise zavedla jednotné značení motorových paliv v celé EU. Za rok touto dobou musejí být novými symboly označeny stojany i tankovací pistole na všech čerpacích stanicích, ale již nyní se na…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky