Rakouský systém je ochromen. Většina uprchlíků končí na sociálních dávkách

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka odmítá snahy Evropské unie o zvýšení kvóty migrantů pro jeho zemi. Argumentuje tím, že 90% žadatelů o azyl v Rakousku skončí na dávkách sociálního zabezpečení, čímž zatěžují systém.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Islamista střílel ve Francii po lidech! Nejméně tři mrtví! - anotační obrázek
Islamista střílel ve Francii po lidech! Nejméně tři mrtví!

Rakouský ministr vnitra opět kritizoval na snahy ze strany Evropské unie, která by chtěla do Rakouska poslat více migrantů. List Kronen Zeitung cituje jeho slova, podle kterých drtivá většina z nich nakonec žádá o dávky. „Rakousko od roku 2014 do roku 2017 neslo hlavní zátěž. Náš systém je prostě ohromen,“ přiznal.

Velmi důležité proto podle něj je udržovat bezpečnost hranic. „Během několika dní jsme měli denně až 15 000 uprchlíků, dnes je to průměrně 30. Je důležité dál tlačit na ty, kteří nelegálně přivádějí přistěhovalce do Evropy přes Středozemní moře i jinými cestami,“ apeluje na Evropu.

Dodal, že pokud Evropská unie nebude udržovat tento tlak, bude to znamení pro pašeráky, kteří zdvojnásobí své úsilí a budou pašovat více migrantů do Evropy.

Odmítá také slova německé kancléřky Angely Merkelové, která v minulosti prohlásila, že Evropa vy zvládla mnohem větší počet migrantů. „je to velmi jednoduché. Pokud se podíváte na žadatele o azyl, uvidíte, že 90 procent z nich skončí na dávkách," tvrdí. 

Dokud nebude trasa přes Středomoří uzavřena, „musíme využít všech možností ochrany našich hranic," řekl v rozhovoru ministr vnitra. Rakousko podle něj potřebuje efektivně deportovat ty, kteří nemají na azyl nárok, rozvinout policejní síť a zorganizovat pohraniční stráže, aby měly úřady přehled, kdo vlastně přichází.

Diskuze: Rakouský systém je ochromen. Většina uprchlíků končí na sociálních dávkách

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 25.09.2017 13:04 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Prodáváte nemovitost? Jak poznat solidního makléře?

23.03.2018 15:01 Prodávat nemovitost na vlastní pěst je v dnešní době velice náročné. Prodejem „bez realitky“ a bez dobré znalosti realitního trhu se můžete připravit o mnoho času a peněz. Ale ani hledání makléře…

Generace Z: Jak vnímá svoje budoucí uplatnění na pracovním…

23.03.2018 11:02 Youtuber, fitness trenér. I to jsou příklady preferovaných zaměstnání, která uvádí zástupci Generace Z jako své možné budoucí pracovní pozice. Předním příčkám ale stále vévodí tradičnější profese v…

Trump demonstruje, že drží otěže mezinárodního obchodu ve…

23.03.2018 10:35 „Prezident Trump ukázal svou lepší tvář a udělil výjimky z cel. Demonstruje, že nad ostatními obchodními partnery má převahu. Tu bude chtít využít k dojednání dlouhodobě výhodných dohod pro USA.…

Afty mohou pořádně potrápit. Pálí, svědí, štípou. Jak se…

23.03.2018 10:07 Pálí, svědí, při každém soustu štípou, a ačkoliv jsou menší než halíř, nadělají v ústech velké problémy. Afty, které trápí více než pětinu dospělých, jsou jedním z nejběžnějších zánětlivých…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky