Rakouský systém je ochromen. Většina uprchlíků končí na sociálních dávkách

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka odmítá snahy Evropské unie o zvýšení kvóty migrantů pro jeho zemi. Argumentuje tím, že 90% žadatelů o azyl v Rakousku skončí na dávkách sociálního zabezpečení, čímž zatěžují systém.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Svatba prince Harryho a Meghan: Vědci přišli se šokující zprávou! - anotační obrázek
Svatba prince Harryho a Meghan: Vědci přišli se šokující…

Rakouský ministr vnitra opět kritizoval na snahy ze strany Evropské unie, která by chtěla do Rakouska poslat více migrantů. List Kronen Zeitung cituje jeho slova, podle kterých drtivá většina z nich nakonec žádá o dávky. „Rakousko od roku 2014 do roku 2017 neslo hlavní zátěž. Náš systém je prostě ohromen,“ přiznal.

Velmi důležité proto podle něj je udržovat bezpečnost hranic. „Během několika dní jsme měli denně až 15 000 uprchlíků, dnes je to průměrně 30. Je důležité dál tlačit na ty, kteří nelegálně přivádějí přistěhovalce do Evropy přes Středozemní moře i jinými cestami,“ apeluje na Evropu.

Dodal, že pokud Evropská unie nebude udržovat tento tlak, bude to znamení pro pašeráky, kteří zdvojnásobí své úsilí a budou pašovat více migrantů do Evropy.

Odmítá také slova německé kancléřky Angely Merkelové, která v minulosti prohlásila, že Evropa vy zvládla mnohem větší počet migrantů. „je to velmi jednoduché. Pokud se podíváte na žadatele o azyl, uvidíte, že 90 procent z nich skončí na dávkách," tvrdí. 

Dokud nebude trasa přes Středomoří uzavřena, „musíme využít všech možností ochrany našich hranic," řekl v rozhovoru ministr vnitra. Rakousko podle něj potřebuje efektivně deportovat ty, kteří nemají na azyl nárok, rozvinout policejní síť a zorganizovat pohraniční stráže, aby měly úřady přehled, kdo vlastně přichází.

Diskuze: Rakouský systém je ochromen. Většina uprchlíků končí na sociálních dávkách

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 25.09.2017 13:04 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

V Česku chybí lidé. Ekonomika naráží na své kapacitní…

14.12.2017 18:11 Aktualizováno Česká ekonomika naráží na své kapacitní limity. Nyní sice silně roste, už v roce 2018 ale začne postupně zpomalovat, vyplývá z makroekonomické prognózy týmu analytiků skupiny ČSOB. Celkově slibnou…

Jsme zemí s nadprůměrným podílem mladých hráčů videoher

14.12.2017 13:17 Videohry hraje a stahuje přes internet 20 % Čechů. Jde hlavně o mladé lidi, častěji muže. U starších ročníků obliba této zábavy klesá.

Daňové novinky 2018: Na zdravotním i sociálním pojištění si…

14.12.2017 10:38 Průměrná mzda poroste i v roce 2018, a tak si pojištěnci jak na zdravotním, tak na sociálním pojištění připlatí. Změny pojištěnce čekají i v rámci nemocenského pojištění. Novely zavádějí dvě zcela…

Předpověď počasí na noc a pátek 15. prosince

14.12.2017 10:27 Frontální vlna přejde přes naše území k východu a za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od západu, informuje ČHMÚ.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky