Rakouský systém je ochromen. Většina uprchlíků končí na sociálních dávkách

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka odmítá snahy Evropské unie o zvýšení kvóty migrantů pro jeho zemi. Argumentuje tím, že 90% žadatelů o azyl v Rakousku skončí na dávkách sociálního zabezpečení, čímž zatěžují systém.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Když chlap nedosáhne vyvrcholení: I muži mají problémy s orgasmem. Jaké? - anotační obrázek
Když chlap nedosáhne vyvrcholení: I muži mají problémy s…

Rakouský ministr vnitra opět kritizoval na snahy ze strany Evropské unie, která by chtěla do Rakouska poslat více migrantů. List Kronen Zeitung cituje jeho slova, podle kterých drtivá většina z nich nakonec žádá o dávky. „Rakousko od roku 2014 do roku 2017 neslo hlavní zátěž. Náš systém je prostě ohromen,“ přiznal.

Velmi důležité proto podle něj je udržovat bezpečnost hranic. „Během několika dní jsme měli denně až 15 000 uprchlíků, dnes je to průměrně 30. Je důležité dál tlačit na ty, kteří nelegálně přivádějí přistěhovalce do Evropy přes Středozemní moře i jinými cestami,“ apeluje na Evropu.

Dodal, že pokud Evropská unie nebude udržovat tento tlak, bude to znamení pro pašeráky, kteří zdvojnásobí své úsilí a budou pašovat více migrantů do Evropy.

Odmítá také slova německé kancléřky Angely Merkelové, která v minulosti prohlásila, že Evropa vy zvládla mnohem větší počet migrantů. „je to velmi jednoduché. Pokud se podíváte na žadatele o azyl, uvidíte, že 90 procent z nich skončí na dávkách," tvrdí. 

Dokud nebude trasa přes Středomoří uzavřena, „musíme využít všech možností ochrany našich hranic," řekl v rozhovoru ministr vnitra. Rakousko podle něj potřebuje efektivně deportovat ty, kteří nemají na azyl nárok, rozvinout policejní síť a zorganizovat pohraniční stráže, aby měly úřady přehled, kdo vlastně přichází.

Diskuze: Rakouský systém je ochromen. Většina uprchlíků končí na sociálních dávkách

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 25.09.2017 13:04 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Výsledky voleb bychom mohli znát už dnes večer

21.10.2017 10:41 Ve 14 hodin se uzavřou volební místnosti a okrskové volební komise začnou počítat hlasy. Výsledky většiny okrsků by měly být k dispozici ve večerních hodinách.

Jak se vyvíjela životní úroveň Čechů v uplynulých…

20.10.2017 16:18 Vývoj výše průměrného měsíčního příjmu českých domácností, růst průměrných mezd zaměstnanců, procentní nárůst příjmů domácností seniorů, změny ve struktuře spotřeby, údaje o tvorbě úspor a úvěrů…

Novozélandský dolar padá po ohlášení vlády na Novém Zélandu

20.10.2017 15:55 Nejdramatičtější zprávou na měnovém trhu v tomto týdnu byl propad novozélandského dolaru o 1,5 % vůči AUD a USD. Informuje John Hardy, vedoucí oddělení forexu Saxo Bank.

Pumpy již používají nové značení paliv. Proč "B" neoznačuje…

20.10.2017 15:37 Evropská komise zavedla jednotné značení motorových paliv v celé EU. Za rok touto dobou musejí být novými symboly označeny stojany i tankovací pistole na všech čerpacích stanicích, ale již nyní se na…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky