Vysoce postavený duchovní přichází s neobvyklým řešením migrační krize

S neobvyklým řešením migrační krize přichází vysoce postavený duchovní. Čelní představitel skotské církve, která je národní protestantskou církví ve Skotsku, navrhuje, aby země vybudovala dvě nová města pro uprchlíky.

Diskuse: 4

Ilustrační fotografie
reklama
Dempsey a Makepeaceová včera a dnes! - anotační obrázek
Dempsey a Makepeaceová včera a dnes!

Reverend Rory MacLeod, bývalý královský mariňák, který sloužil v Afghánistánu, tvrdí, že by na Skotské vysočině mohly vzniknout osady, kde by mohlo žít asi 100 tisíc migrantů. Podle něj by se tak vyřešily hned dva problémy – kromě toho, že by uprchlíci našli nové útočiště, by to prý pomohlo vyřešit problém s tamním poklesem populace.

MacLeod, který v armádě působil více než šest let, řekl, že nárůst přinese „injekci mládí a talentu do naší opuštěné divočiny, zatímco v kopcích se opět rozezní průmysl a kultura - byť exotická“. Jeho slova cituje skotský server Scotsman.

V dopise pro církevní magazín Life and Work napsal: „Dvě věci mě dnes v novinách zaujaly: nárůst počtu migrantů, kteří se pokoušejí o nebezpečnou cestu přes Středomoří ze severní Afriky do Evropy, a neklidná povaha skotské ekonomiky.“

Dodal, že na jednom z večerů věnovanému studiu Bible on a další věřící diskutovali o tom, jak by mohli reagovat na uprchlickou krizi. „Někdo přišel s návrhem, který by vyřešil obě záležitosti: že by se na severozápadní vysočině měla vytvořit dvě nová města se 100 000 obyvateli, která by měla být nabídnuta k obsazení uprchlíkům ze Středního východu a severní Afriky,“ popisuje duchovní.

MacLeodova slova přicházejí uprostřed obav, že skotskou ekonomiku negativně ovlivní brexit, protože v celém Spojeném království žije velké množství státních příslušníků EU, kteří budou zřejmě muset odejít. Podíl čisté migrace do království se navíc dostal na tříleté minimum. 

Už před klíčovým referendem se ozývaly hlasy, že pokud se brexit ekonomicky nevyplatí, Skotsko má mít možnost opustit Británii. Tuto myšlenku podporuje například skotská premiérka Nicola Sturgeonová.

Diskuze: Vysoce postavený duchovní přichází s neobvyklým řešením migrační krize

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 4, poslední 31.08.2017 13:23 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 4 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Žen v IT ubývá, přitom by mohly dostat firmy z krize

23.11.2017 08:28 Je spousta zaměstnání, ve kterých si stejně dobře dovedeme představit jak muže, tak ženy. Všichni známe ženy lékařky, učitelky, manažerky, ženy v politice, a dokonce i kosmonautky, ale jak je to se…

Růst českého HDP se téměř zdvojnásobí v roce 2017, říkají…

23.11.2017 08:24 Poté, co ve druhém čtvrtletí roku 2017 dosáhla česká ekonomika meziročního růstu HDP ve výši 4,7 %, ve třetím čtvrtletí toto tempo zvýšila na 5 %, čímž výrazně překonala tržní očekávání. Analytici…

Češi objevili výhody dividendových fondů

23.11.2017 03:02 PR článek - Česká povaha velí k opatrnosti. Proto také domácím investorům trvalo řadu let, než se začali výrazněji poohlížet po výnosnějších, ale také o něco rizikovějších investicích.

5 tipů, jak zabezpečit domov proti zlodějům

22.11.2017 14:43 Podle statistik zveřejněných Policií České republiky se u nás od ledna do listopadu 2016 událo 26 150 vloupání, z toho 2 975 vloupání se událo v rodinných domech a 2 627 v bytech. Častým terčem jsou…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky