Zákaz kouření v restauracích zvyšuje zájem o odvykání

O 35 % vzrostl prodej přípravků určených na odvykání kouření. Vyplývá to z obchodních údajů Lékárny.cz za období od ledna do dubna. Lékárníci to dávají do přímé souvislosti se zákazem kouření v restauracích, který začal platit od konce května.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Na téhle modelce se dóóóóst ušetří za materiál. Nosí plavky, které ani nejsou vidět - anotační obrázek
Na téhle modelce se dóóóóst ušetří za materiál. Nosí plavky…

„Nárůst prodejů odvykacích přípravků je ve srovnání s předchozími třemi lety opravdu razantní. Loni ve stejném období představoval jen šest procent a před dvěma lety prodeje dokonce stagnovaly,“ potvrzuje Karel Klodner, ředitel Lékárny.cz. „To nás přivedlo k myšlence uskutečnit online průzkum na téma kouření,“ dodává šéf největší internetové lékárny.

Průzkum proběhl v polovině května a zúčastnilo se ho 1155 zákazníků Lékárny.cz. „Je poctivé přiznat, že 71 % respondentů patří mezi nekuřáky. I tak jsou ale zjištěné výsledky zajímavé,“ říká Karel Klodner. (Pro úplnost: 9 % dotázaných uvedlo, že kouří příležitostně, 17 % lidí vykouří několik cigaret denně a tři procenta spotřebují denně jednu i více krabiček cigaret.)

Zákaz kouření v restauracích vítá 66 % dotázaných. Víc než pětině respondentů zákaz vadí, zbývajícím třinácti procentům je lhostejný.

Stop nikotinu ve stravovacích zařízeních má pozitivní vliv na rozhodnutí téměř sedmnácti procent kuřáků: definitivně přestat kouřit se rozhodlo půldruhého procenta, dalších 5,5 % o tom uvažuje a desetina lidí kouření aspoň omezí.

Z průzkumu Lékárny.cz mj. vyplývá, že zákaz kouření bude mít určitý ekonomický vliv na segment stravování: přestože 40 % respondentů tvrdí, že na ně nový zákon nebude mít vliv a pět procent kuřáků dokonce tvrdí, že budou chodit do restaurace častěji, 31 % jich naopak návštěvy gastronomických podniků omezí.

Z obchodních údajů Lékárny.cz je také možné vysledovat trendy v odvykání. „Na oblibě výrazně získávají náplasti, jejich prodej se téměř ztrojnásobil,“ prozrazuje šéf e-shopu Karel Klodner. Standardní je podle něho poptávka po ústních sprejích, klesá zájem o takzvané stopfiltry, které se nasazují na cigarety k omezení množství vdechovaných látek.

Diskuze: Zákaz kouření v restauracích zvyšuje zájem o odvykání

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 11.06.2017 23:03 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Šokující zjištění! Nejlevnější německý salám je kvalitnější…

19.04.2018 14:08 Aktualizováno Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané…

Kam si můžu odskočit? S WC aplikací zamíříte správným směrem

19.04.2018 12:29 „Kam si můžu odskočit?“ Věta, kterou budete díky hezkému počasí a výletní sezóně používat častěji než v zimě. Připravujete se na případnou návštěvu veřejných záchodů už doma tím, že přibalíte mokré…

Předpověď počasí: V pátek se můžeme těšit na letní teploty

19.04.2018 12:03 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Od jihozápadu k nám pronikne velmi teplý vzduch, informuje ČHMÚ.

Rumunských firem v Česku raketově přibývá

19.04.2018 10:35 Rumuni jsou mezi zahraničními vlastníky českých firem v posledních pěti letech jednoznačně nejaktivnější. Od roku 2014 lze sledovat největší přírůstky tuzemských společností s rumunským majitelem. V…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky