Příznivci a odpůrci Zemana se střetli u Jílkové. Divoké reakce se objevily i na sociálních sítích

U Michaely Jílkové se ve čtvrtek střetli příznivci a odpůrci prezidenta Miloše Zemana, Mluvilo se o možném porušování ústavy, rozšíření pravomocí prezidenta, přímé volbě i Zemanových bonmotech. Stejně divoké reakce, jako mohli vidět diváci v televizi, se po odvysílání pořadu objevily i na sociálních sítích.

Diskuse: 2

Michaela Jílková v pořadu Máte slovo
reklama
KLDR zrušila vyslání přípravného týmu do Pchjongčchangu - anotační obrázek
KLDR zrušila vyslání přípravného týmu do Pchjongčchangu

Jednou z diskutujících v publiku na straně Miloše Zemana byla i advokátka Klára Samková. „Zeman dobře ví, že je lepší Čína a její komunismus, o kterém víme, že jej můžeme přežít, než islám, který vám sebere duši,“ tvrdila při debatě.

Protože se z publika dostala ke slovu jen velmi málo, přidala po příchodu z Kavčích hor svůj komentář na sociální sítě-.„Typické bylo jedno: objedno místo ode mne seděla paní z opačného tábora. Měla příspěvek v tom smyslu, že lidé neumí posoudit, koho volit, neumí odhadnout intelekt apod a pak volí špatně - třeba Zemana,“ připomněla slova jedné z divaček.

„Snažila jsem se jí říci, že demokracie není o tom, aby se vždy dělala správná rozhodnutí, ale o tom, aby za ta rozhodnutí nesla zodpovědnost většina a aby se ta většina s tou zodpovědností ztotožnila.... Sotva jsem se nadechla, paní striktně odmítla: 'Nenenenene! S vašimi názory já nechci od vás nic vědět....' a potom: 'Já nic od vás vědět nepotřebuji, já mám doma právníka....' tak to je potom fakt těžký...“ posteskla si právnička.

Svůj komentář ale přidali i ti, kteří ve studiu při natáčení nebyli. „Po čase jsem si dal dnes opět vzorek hrůzné žumpy Máte slovo, kterou ředitel ČT Dvořák stále drží na obrazovkách, zřejmě vzhledem ke svým přátelským kontaktům mj. s manželem strašlivé moderátorky Jílkové ('Já to střídám!' a 'Teď promluví občan!'), gaunerem Voráčkem, předlistopadovým komoušem a spolumajitelem Parlamentních listů,“ uvedl na svém facebookovém profilu český hudební i filmový kritik a novinář Jan Rejžek.

„V publiku hulákala galerka brunátných zemanovců s xenofobní hyenou Klárou Samkovou, nemohl chybět mimořádně nebezpečný hajzl Petr Hampl a třešně na dortu, ano, Jirka Ovčáček. Jediný, kdo mluvil k věci, byl Jiří Pospíšil. Bohužel, Michael Kocáb v těchto pseudodebatách vždycky selže,“ okomentoval pořad Rejžek.

Své si k diskuzi řekl také publicista, novinář a člen rady České televize Zdeněk Šarapatka. „Radši komunisti a Rusko než Islám…, to je jen jedna z řady perel (Klára Samková), které dnes zazněly v tradičně uřvané pavlači M. Jílkové v ČT1 . Prý v hledišti měly obligátně hvězdy Putinovy páté kolony Parlamentní listy, jejichž spoluvlastníkem je ausgerechnet manžel samotné moderátorky. A zdatně tu sekundovaly Ovčáčkovi s komunistou Kováčikem, nebo se zalykaly hysterií na adresu oponentů. Téma bylo… Zeman,“ uvedl na sociálních sítích.

„I přes skandální exces, pro který jsem tento týden na Radě ČT apeloval na generálního ředitele televize, nás tvůrci pořadu mají dál zjevně na háku a za tzv. 'obyčejné občany' tu bez skrupulí vydávají proruské aktivisty. Navrch se světovou ostudou: The New York Times totiž čerstvě přišly se zprávou, že český aktivista Kašuka a další místní kolaboranti byli placeni ruským oligarchou za české demonstrace proti ukrajinské vládě či NATO a tentýž kolaborant Kašuka se na svém blogu pochlubil, že v pořadu Jílkové „odvedl dobrou práci“. Takže konec legrace, vedení ČT, a dál do boje: žádný z pořadů České televize nesmí být mediální a politickou platformou ruských ani jiných zájmů a propagandy! Zájmů kohokoliv. A Jílkové pořad se jimi zcela bezostyšně stává. Zákon o České televizi není trhací kalendář ani 'idiotská zvyklost'.. Máte slovo, přátelé….“ dodal rozhořčeně.

Diskuze: Příznivci a odpůrci Zemana se střetli u Jílkové. Divoké reakce se objevily i na sociálních sítích

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 07.06.2017 18:29 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Spánek po obědě může uškodit zdraví? Není to dobrý nápad,…

19.01.2018 19:54 Každý si asi čas od času rád zdřímne, třeba po vydatném víkendovém obědě, kde je v hlavní roli kachna a kupa knedlíků. Nejnovější vědecké poznatky ovšem ukazují, že šlofíky mohou i pořádně uškodit…

Osobní bankrot? Vláda chce zmírnit podmínky

19.01.2018 19:38 I přes některá pozitivní opatření minulé vlády je v České republice stále vedeno okolo 4, 5 milionu exekucí. Nelepší se ani situace tzv. vícečetných exekucí. Zhruba polovina lidí s exekucí jich má na…

Ceny za elektřinu od letošního roku podraží. Kolik si…

19.01.2018 11:47 Aktualizováno Málokterá domácnost by se v současnosti obešla bez elektřiny. Jsme na ni každodenně závislí a její spotřeba stále roste. Podle energetických expertů by se do roku 2050 v České republice měla dokonce…

Češi podepisují petici za korespondenční volby. Přidali se…

19.01.2018 11:09 Autoři petice za zavedení korespondenční volby vyzývají s probíhajícím prezidentským soubojem voliče, aby přidali svůj podpis. V aktuálních volbách už jim nepomůže, ale v budoucnu by tento způsob…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky