Popularita Merkelové: Mladí voliči mají jasno, za stávající kancléřkou pevně stojí

Ačkoliv se v souvislosti s migrační krizí mluví o tom, že popularita německé kancléřky Angely Merkelové klesá a že ji v souboji o post kancléře může porazit někdejší předseda Evropského parlamentu a předsedu Sociálnědemokratické strany Německa Martin Schulz, mladí voliči mají jasno. Za stávající kancléřkou pevně stojí.

Diskuse: 6

Angela Merkelová
reklama
Tomáš Klus: Mám velký strach o naši zemi, někdy z toho mívám děsivé noční okamůry! - anotační obrázek
Tomáš Klus: Mám velký strach o naši zemi, někdy z toho…

Německá kancléřka Angela Merkelová má  podporu téměř poloviny německých prvovoličů. Ukázal to průzkum společnosti Forsa Institut pro časopis Stern a televizní společnost RTL, který byl zveřejněn v úterý.

Němci, kteří se chystají k volbám vůbec poprvé, byli dotazováni, koho by volili jako kancléře - 47 procent voličů ve věku 18 až 21 dalo přednost Merkelové. Jen necelá třetina voličů ve stejné věkové skupině (29 procent) by hlas dala sociálnímu demokratovi Martinu Schulzovi.

Manfred Güllner, šéf Institutu Forsa, k tomu uvedl, že mladí voliči hledají stabilitu a kontinuitu v nejistých časech. „Znají kancléřku Merkelovou, vyrůstali s ní,“ řekl. „Schulze jako kandidáta dosud neznají.“


Mezi všemi voliči pak Merkelová získala podporu 43 procent respondentů, zatímco 32 procent se rozhodlo pro Schulze. Čísla tedy ukazují, že Merkelová má na Schulze poměrně pohodlný náskok. Němečtí voliči nicméně nevolí své kancléře přímo - v září budou volit strany a místní kandidáty v celkem 24 volbách.

Podle průzkumu mají křesťanští demokraté Merkelové podporu asi 36 procent, sociální demokraté 30 procent. Levicová Die Linke a krajně pravicová Alternativa pro Německo získali shodně 8 procent, liberální Svobodní demokraté 6 procent.

Diskuze: Popularita Merkelové: Mladí voliči mají jasno, za stávající kancléřkou pevně stojí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 6, poslední 16.04.2017 08:42 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 6 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Výsledky voleb: Mandát získalo celkem devět stran. Sněmovna…

22.10.2017 00:25 Český statistický úřad zpracoval ve 23:30 hodin konečné výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Mandát získalo celkem devět stran, nejvíce v historii. K volbám dorazilo 60,8 % voličů.

Jak se uprchlíkům žije v Německu? V některých městech…

21.10.2017 19:26 Aktualizováno Několik let nazpátek, dnes jedenáctiletá Moschka Mohammadi neuměla číst ani psát. Nyní dokáže plynule přecházet z němčiny na darijštinu, jedním z jazyků, kterým se hovoří v Afghánistánu. Její…

Jaký bude mít dopad zvyšování minimální mzdy? Propouštění…

21.10.2017 19:26 Aktualizováno ROZHOVOR - Politické strany před volbami slibují hory doly. Řada těchto slibů se týká ekonomických otázek, jako jsou navyšování minimální mzdy, nebo naopak zrušení superhrubé mzdy. Jsou takové sliby…

Tabu, o kterém se nemluví. Bolesti břicha, průjmy, zácpa,…

21.10.2017 19:26 Aktualizováno Opakované bolesti břicha, nadýmání, častý průjem nebo naopak zácpa – zdravotní komplikace, o kterých se nemluví s kamarády ani rodinou a často ani s lékaři. Přitom kombinací některých z těchto…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky