Popularita Merkelové: Mladí voliči mají jasno, za stávající kancléřkou pevně stojí

Ačkoliv se v souvislosti s migrační krizí mluví o tom, že popularita německé kancléřky Angely Merkelové klesá a že ji v souboji o post kancléře může porazit někdejší předseda Evropského parlamentu a předsedu Sociálnědemokratické strany Německa Martin Schulz, mladí voliči mají jasno. Za stávající kancléřkou pevně stojí.

Diskuse: 6

Angela Merkelová
reklama
Nesahejte na to! Krausův hodně důrazný vzkaz politikům - anotační obrázek
Nesahejte na to! Krausův hodně důrazný vzkaz politikům

Německá kancléřka Angela Merkelová má  podporu téměř poloviny německých prvovoličů. Ukázal to průzkum společnosti Forsa Institut pro časopis Stern a televizní společnost RTL, který byl zveřejněn v úterý.

Němci, kteří se chystají k volbám vůbec poprvé, byli dotazováni, koho by volili jako kancléře - 47 procent voličů ve věku 18 až 21 dalo přednost Merkelové. Jen necelá třetina voličů ve stejné věkové skupině (29 procent) by hlas dala sociálnímu demokratovi Martinu Schulzovi.

Manfred Güllner, šéf Institutu Forsa, k tomu uvedl, že mladí voliči hledají stabilitu a kontinuitu v nejistých časech. „Znají kancléřku Merkelovou, vyrůstali s ní,“ řekl. „Schulze jako kandidáta dosud neznají.“


Mezi všemi voliči pak Merkelová získala podporu 43 procent respondentů, zatímco 32 procent se rozhodlo pro Schulze. Čísla tedy ukazují, že Merkelová má na Schulze poměrně pohodlný náskok. Němečtí voliči nicméně nevolí své kancléře přímo - v září budou volit strany a místní kandidáty v celkem 24 volbách.

Podle průzkumu mají křesťanští demokraté Merkelové podporu asi 36 procent, sociální demokraté 30 procent. Levicová Die Linke a krajně pravicová Alternativa pro Německo získali shodně 8 procent, liberální Svobodní demokraté 6 procent.

Diskuze: Popularita Merkelové: Mladí voliči mají jasno, za stávající kancléřkou pevně stojí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 6, poslední 16.04.2017 08:42 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 6 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Ceny za elektřinu od letošního roku podraží. Kolik si…

19.01.2018 11:47 Aktualizováno Málokterá domácnost by se v současnosti obešla bez elektřiny. Jsme na ni každodenně závislí a její spotřeba stále roste. Podle energetických expertů by se do roku 2050 v České republice měla dokonce…

Češi podepisují petici za korespondenční volby. Přidali se…

19.01.2018 11:09 Autoři petice za zavedení korespondenční volby vyzývají s probíhajícím prezidentským soubojem voliče, aby přidali svůj podpis. V aktuálních volbách už jim nepomůže, ale v budoucnu by tento způsob…

Trump nenávidí uprchlíky a islám? Jeho exmanželka promluvila

19.01.2018 10:54 Americký prezident Donald Trump je známý svým tvrdým a nekompromisním postojem vůči uprchlíkům a islámu. Dosud však nebylo zřejmé, proč takový názor má. Světlo do celé záležitosti vnesla bývalá…

Předpověď počasí na noc a sobotu 20. ledna

19.01.2018 10:33 Počasí u nás bude ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu postupující přes západní Evropu dále k východu, informuje ČHMÚ.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky