Jak si žijí Rakušané podle migrantů? Velký průzkum

Výsledky nově zveřejněné rakouské studie týkající se migrantů ukazují, že většina z nově příchozích patří spíše k pro-demokraticky smýšlejícím, poměrně velká část si ale zároveň myslí, že Rakušané žijí příliš liberálně a mají příliš mnoho svobody. Ukazují to údaje zveřejněné stanicí OE24.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Olga Menzelová poprvé promluvila: Co předcházelo kolapsu slavného režiséra? - anotační obrázek
Olga Menzelová poprvé promluvila: Co předcházelo kolapsu…

Studie provedená Rakouskou akademií věd je založena na rozhovorech s 900 žadateli o azyl ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku o nejrůznějších tématech od náboženství až po politické názory. Výsledky ukazují, že žadatelé o azyl mají pozitivní postoj k demokratickému systému.

Devět z deseti migrantů podporuje zásadu demokracie, 40 procent ale také tvrdí, že lidé v Rakousku žijí „příliš liberálně“. Většina běženců pak definuje sama sebe jako nábožensky založené osoby. 40 procent si zároveň myslí, že by měly být zákony země založeny na náboženských zásadách a přikázáních.

Zhruba 80 procent z těch, kteří se zúčastnili studie, byli muži ve věku 18 až 30 let. Tento počet odráží obrovský nepoměr mezi počtem mužů, kteří utíkali do Evropy v průběhu migrační krize, ve srovnání s ženami a dětmi.

Celkem 60 procent respondentů o sobě říká, že jsou nábožensky aktivní, 30 procent se dokonce modlí minimálně pětkrát denně. Čtyři z pěti migrantů si pak myslí, že by mělo být povoleno nošení náboženských oděvů, jako jsou burky a nikáby, na veřejných místech. Pouze dvě procenta pak o sobě prohlašují, že nejsou vůbec nábožensky založení.

Výzkumníci zjišťovali také jejich postoj k jiným náboženstvím – 45 procent běženců, především těch pocházejících z Afghánistánu, považuje ostatní náboženství za podřízené islámu. Asi 40 procent by souhlasilo, aby si jejich potomek vzal osobu jiné víry, aniž by tato osoba musela konvertovat.

Dalším okruhem otázek zjišťovali autoři průzkumu postoj k rovnosti mužů a žen. Zatímco 80 procent uvedlo, že muži a ženy jsou si rovni, 20 procent odmítá myšlenku, aby ženy pracovaly mimo domov, 37 procent je pro separaci mužů a žen v bazénech a tělocvičnách a 20 procent se vyslovilo pro samostatné náboženské vzdělání.

Ministr zahraničí a integrace Rakouska a člen rakouské lidové strany (ÖVP) Sebastian Kurz má v plánu studii využít při přípravě právních předpisů v oblasti integrace. O změny legislativy se pokoušel už dříve, stěžuje si však na to, že jeho snahy blokují socialisté.

Diskuze: Jak si žijí Rakušané podle migrantů? Velký průzkum

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

5 tipů, jak zabezpečit domov proti zlodějům

23.11.2017 13:39 Podle statistik zveřejněných Policií České republiky se u nás od ledna do listopadu 2016 událo 26 150 vloupání, z toho 2 975 vloupání se událo v rodinných domech a 2 627 v bytech. Častým terčem jsou…

Předpověď počasí na noc a pátek 24. listopadu

23.11.2017 13:31 Ze západní do střední Evropy bude postupovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude nadále proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Střet generací: Uvažují mileniálové při koupi nemovitosti…

23.11.2017 12:56 Mileniálové, neboli generace Y, je označení pro generaci lidí, kteří dospívali na přelomu 21. století a vyrůstali tak obklopeni digitálními technologiemi. Tito mladí lidé jsou sociology považováni za…

Svět čeká mohutný nástup obnovitelných zdrojů energie

23.11.2017 12:37 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) očekává ve světové energetice do roku 2040 mohutný nástup obnovitelných zdrojů. Světovým lídrem v jejich rozvoji bude Čína. V Evropě by díky snižujícím se…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky