Miliony mladých Afričanů budou pravděpodobně migrovat do Evropy

Ekonomiky v rozvojových zemích nemohou držet krok s nárůstem populace, což znamená, že miliony lidí z Afriky budou pravděpodobně migrovat do Evropy. Ukazuje to nově zveřejněná zpráva, na kterou poukazují německá média.

Diskuse: 0

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama
Suchost vagíny a bolestivý sex? Trápení žen - anotační obrázek
Suchost vagíny a bolestivý sex? Trápení žen

Mezinárodní organizace pro práce (ILO) se sídlem v Ženevě uvádí, že ekonomiky rozvojových zemí v Africe, Asii a Jižní Americe nemohou zvládat nápor mladých lidí vstupujících do pracovního procesu. Výsledkem, zejména v Africe, je, že mnozí z nich jsou připraveni migrovat a hledat práci jinde - a jejich hlavním cílem bude pravděpodobně Europa, cituje ze zprávy Die Welt.

Ekonomové očekávají, že počet nezaměstnaných v afrických státech bude rychle stoupat, protože pomalý růst afrických ekonomik je schopen produkovat jen několik set tisíc pracovních míst v průběhu příštího roku. Naproti tomu ILO očekává, že po celém africkém kontinentu budou miliony mladých lidí vstupujících na trh práce.
 
Nezaměstnanost v Africe se v současné době pohybuje okolo osmi procent, ale celkový počet nezaměstnaných vzroste o více než milion z 37,1 milionu na 38,3 milionu, devět milionů lidí bez práce přitom pochází pouzr ze států v severní Africe.

V subsaharské Africe, která má jednu z nejvyšších porodností na světě, podle odhadů jedna třetina všech lidí říká, že je ochotna se stěhovat za prací. Někteří migranti jsou ochotni hledat práci v sousedních zemích, ale pro mnohé je ideální destinací Evropa; konkrétně Německo vzhledem k jeho aktuální pozici jako nejsilnější ekonomiky v Evropské unii.

I když je německá ekonomika do značné míry v dobrém stavu, zbytek Evropské unie se snaží vytvořit dostatečný počet dobře placených pracovních míst. Ve Španělsku bylo vytvořeno asi 400.000 pracovních míst, ale mnohá z nich jsou pouze na částečný úvazek nebo pro osoby s nízkou kvalifikací, což má za následek, že mnoho mladých lidí není schopno najít si práci, která odpovídá jejich vzdělání.
 
Ve zprávě se také uvádí, že téměř polovina nezaměstnaných v Evropské unii hledala práci posledních dvanáct měsíců nebo déle.

Zjištění ve zprávě ILO odrážejí do velké míry nedávno zvežejněné informace rakouské armádní zpravodajské služby, podle které existuje možnost, že do roku 2020 přijde do Evropy několik milionů afrických ekonomických migrantů.

Frontex také znamenal trend zvyšování africké ekonomické migrace. Loni vydal zprávu obsahující varování, že západoafrické země by mohly brzy zastínit Střední východ a střední Asii z hlediska počtu migrantů přicházejících z těchto regionů.

Diskuze: Miliony mladých Afričanů budou pravděpodobně migrovat do Evropy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Výsledky voleb: Mandát získalo celkem devět stran. Sněmovna…

22.10.2017 00:25 Český statistický úřad zpracoval ve 23:30 hodin konečné výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Mandát získalo celkem devět stran, nejvíce v historii. K volbám dorazilo 60,8 % voličů.

Jak se uprchlíkům žije v Německu? V některých městech…

21.10.2017 19:26 Aktualizováno Několik let nazpátek, dnes jedenáctiletá Moschka Mohammadi neuměla číst ani psát. Nyní dokáže plynule přecházet z němčiny na darijštinu, jedním z jazyků, kterým se hovoří v Afghánistánu. Její…

Jaký bude mít dopad zvyšování minimální mzdy? Propouštění…

21.10.2017 19:26 Aktualizováno ROZHOVOR - Politické strany před volbami slibují hory doly. Řada těchto slibů se týká ekonomických otázek, jako jsou navyšování minimální mzdy, nebo naopak zrušení superhrubé mzdy. Jsou takové sliby…

Tabu, o kterém se nemluví. Bolesti břicha, průjmy, zácpa,…

21.10.2017 19:26 Aktualizováno Opakované bolesti břicha, nadýmání, častý průjem nebo naopak zácpa – zdravotní komplikace, o kterých se nemluví s kamarády ani rodinou a často ani s lékaři. Přitom kombinací některých z těchto…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky