Miliony mladých Afričanů budou pravděpodobně migrovat do Evropy

Ekonomiky v rozvojových zemích nemohou držet krok s nárůstem populace, což znamená, že miliony lidí z Afriky budou pravděpodobně migrovat do Evropy. Ukazuje to nově zveřejněná zpráva, na kterou poukazují německá média.

Diskuse: 0

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama
Konec světa? Informováno bude 12 vyvolených. A co zbytek lidstva? - anotační obrázek
Konec světa? Informováno bude 12 vyvolených. A co zbytek…

Mezinárodní organizace pro práce (ILO) se sídlem v Ženevě uvádí, že ekonomiky rozvojových zemí v Africe, Asii a Jižní Americe nemohou zvládat nápor mladých lidí vstupujících do pracovního procesu. Výsledkem, zejména v Africe, je, že mnozí z nich jsou připraveni migrovat a hledat práci jinde - a jejich hlavním cílem bude pravděpodobně Europa, cituje ze zprávy Die Welt.

Ekonomové očekávají, že počet nezaměstnaných v afrických státech bude rychle stoupat, protože pomalý růst afrických ekonomik je schopen produkovat jen několik set tisíc pracovních míst v průběhu příštího roku. Naproti tomu ILO očekává, že po celém africkém kontinentu budou miliony mladých lidí vstupujících na trh práce.
 
Nezaměstnanost v Africe se v současné době pohybuje okolo osmi procent, ale celkový počet nezaměstnaných vzroste o více než milion z 37,1 milionu na 38,3 milionu, devět milionů lidí bez práce přitom pochází pouzr ze států v severní Africe.

V subsaharské Africe, která má jednu z nejvyšších porodností na světě, podle odhadů jedna třetina všech lidí říká, že je ochotna se stěhovat za prací. Někteří migranti jsou ochotni hledat práci v sousedních zemích, ale pro mnohé je ideální destinací Evropa; konkrétně Německo vzhledem k jeho aktuální pozici jako nejsilnější ekonomiky v Evropské unii.

I když je německá ekonomika do značné míry v dobrém stavu, zbytek Evropské unie se snaží vytvořit dostatečný počet dobře placených pracovních míst. Ve Španělsku bylo vytvořeno asi 400.000 pracovních míst, ale mnohá z nich jsou pouze na částečný úvazek nebo pro osoby s nízkou kvalifikací, což má za následek, že mnoho mladých lidí není schopno najít si práci, která odpovídá jejich vzdělání.
 
Ve zprávě se také uvádí, že téměř polovina nezaměstnaných v Evropské unii hledala práci posledních dvanáct měsíců nebo déle.

Zjištění ve zprávě ILO odrážejí do velké míry nedávno zvežejněné informace rakouské armádní zpravodajské služby, podle které existuje možnost, že do roku 2020 přijde do Evropy několik milionů afrických ekonomických migrantů.

Frontex také znamenal trend zvyšování africké ekonomické migrace. Loni vydal zprávu obsahující varování, že západoafrické země by mohly brzy zastínit Střední východ a střední Asii z hlediska počtu migrantů přicházejících z těchto regionů.

Diskuze: Miliony mladých Afričanů budou pravděpodobně migrovat do Evropy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Daňové novinky 2018: Na zdravotním i sociálním pojištění si…

14.12.2017 10:38 Průměrná mzda poroste i v roce 2018, a tak si pojištěnci jak na zdravotním, tak na sociálním pojištění připlatí. Změny pojištěnce čekají i v rámci nemocenského pojištění. Novely zavádějí dvě zcela…

Předpověď počasí na noc a pátek 15. prosince

14.12.2017 10:27 Frontální vlna přejde přes naše území k východu a za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od západu, informuje ČHMÚ.

Co obsahují sušené brusinky a banány? Ne vše, co se jako…

14.12.2017 10:10 Nejzdravější volbou je bezesporu konzumace čerstvých plodů. Když ale čerstvé ovoce není po ruce, může být to sušené vhodnou náhradou. Bohužel ne vše, co se jako sušené ovoce tváří, jím skutečně je.

České peněženky plní fotky partnerů, náplasti a rybí šupiny

14.12.2017 10:03 Nejen jako pouzdro na peníze a doklady vnímají Češi své peněženky. Kromě nutných platebních prostředků v nich najdeme třeba fotografie partnera a veškerých rodinných příslušníků, praktické náplasti…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky