Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé se bojí jezdit do Francie, země platí za teror

Paříž, Francie
Paříž, Francie
Foto: Pixabay

14. července ve Francii proběhl teroristický útok, kdy během oslav v Nice muž v nákladním voze zabil 84 osob. Zpravodajský server The Local upozorňuje, že si útok vybral svou daň na francouzském turismu.

Server s odkazem na data společnosti ForwardKeys uvádí, že v týdnu po útoku v Nice klesl oproti předchozímu roku počet příletů o 8,8 %.Turistický sektor ale již před útokem strádal, a to i kvůli teroristickým útokům v Paříži minulý rok v listopadu.

V období od ledna do 10. července letošního roku byl počet příletů do Francie celkem nižší o 5,8 %, v Paříži dokonce o 11 %. Po útocích v Nice se počet rezervací letů snížil o 20 %.

Jak server připomíná, Francie je přitom přední světovou turistickou destinací a sektor turismu se na HDP podílí asi 9 %.Ačkoliv ke krátkodobému zlepšení situace došlo okolo trvání fotbalového šampionátu Euro 2016, útok v Nice tento pozitivní efekt zrušil.

Situaci zhoršuje také trvající výjimečný stav v zemi. Podle serveru je velmi citelně znát zejména zdráhání čínských turistů, kteří váhají, zda do země jet. Server dodává, že Německo, které se v poslední době také stalo terčem útoků, podobné problémy zatím nezaznamenalo.

Témata:  Francie

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 19:38

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy