Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Erik Best: Babiš ke svému bohatství nepřišel jen tak z ničeho nic

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

V souvislosti s podnikáním ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše se objevilo už několik kauz. Jak podotýká americký komentátor Erik Best, Babiš ke svému bohatství nepřišel jen tak z ničeho nic.

Poctivost je podle novináře a komentátora v české společnosti velmi relativní pojem. „Morální rozhořčení nad jednáním druhých je často přímo úměrné tomu, co člověku toto nemorální nebo nelegální jednání přinese," vysvětluje ve svém pravidelném zpravodaji FS Final Word.

„Každému, kdo trochu vidí do fungování české politiky a byznysu, muselo být jasné, že se Andrej Babiš nestal druhým nejbohatším českým občanem, aniž by to nevzal mnoha zkratkami na úkor etiky. Stejně se ale lidé z byznysu, protikorupční organizace, novináři, think tanky, diplomaté a samozřejmě další politici sešikovali na jeho podporu. Babiš v politice na svém chování nezměnil nic, pořád na 100 % slouží zájmům Babiše. Jen prudce vzrostla jeho schopnost získat pro své cíle pomoc vládních institucí," myslí si Best.

Poslední z kauz, které jsou s Babišem spojené je údajný dotační podvod společnosti Farma Čapí hnízdo. „Jak vycházejí najevo detaily o triviálním dotačním podvodu ve výši 50 milionů Kč, někteří z těch, kteří přispěchali, aby se mohli přiživit na jeho úspěchu, mu teď ukazují záda. Říkají, že čeho je moc, toho je příliš. Někteří přecházejí k ČSSD, jejíž politici jsou zběhlejší ve využívání anonymních společností, a které se momentálně lépe daří budit zdání morálky," dodává americký novinář.

Témata:  Andrej Babiš Erik Best

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 19:38

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy