Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Experti odhalili nejbezpečnější aerolinky. České tam nejsou

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

I když je letecká doprava obecně považována za nejbezpečnější způsob přepravy z bodu A do bodu B, jsou pochopitelně mezi aerolinkami rozdíly. Které jsou na pomyslné špici?

Nejbezpečnější aerolinky vyhlásil specializovaný portál airlineratings.com, který sleduje aktivitu 407 leteckých společností z celého světa, ČSA nevyjímaje.

Experti portálu sestavili dva samostatné žebříčky - delší pro klasické aerolinky a kratší pro nízkonákladové přepravce. České aerolinie se do TOP 20 nej leteckých společností nevešly.

Přehled ZDE.

Přesto je v žebříčku více leteckých společností, se kterými přicházejí čeští pasažéři cestující z Prahy do styku - v přehledu totiž nechybí například Emirates, Lufthansa nebo KLM.

Zato z deseti nejbezpečnějších nízkonákladových aerolinek létá do Prahy jen jediná společnost - irská Aer Lingus. Portál hodnotil spoustu kritérií - počet mimořádných událostí, dochvilnost letů a samozřejmě také případný počet mrtvých při leteckých nehodách.

Portál připomíná, že loňskou statistiku poznamenaly některé děsivé události - například zničení letadla psychicky narušeným pilotem Andreasem Lubitzem ve francouzských Alpách nebo exploze ruského letounu nad Sinajským poloostrovem.

I přesto zahynulo za celý rok v letadlech dohromady pouze 560 lidí, což je při 34 milionech letů a 3,6 miliardy přepravených pasažérů opravdu úctyhodná statistika.

Témata:  letectví letadla

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy