Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Částečná prohibice v Česku? Střízlivé lidi nechceme, tvrdí politici. Pít, kouřit a umírat...

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

V Česku stále více stoupá spotřeba alkoholu a ministr financí Andrej Babiš navrhuje vyhlásit v naší zemi částečnou prohibici. Podle politiků ale vystřízlivění národa rozhodně není v jejich zájmu.

Poslanec Martin Komárek (ANO) tvrdí, že prohibice by určitě byla přínosná. "My politici jsme si alkohol ve Sněmovně už zakázali, ale pak jsme zjistili, že lid pije vesele dál. A protože mu to závidíme, tak mu to chceme zatrhnout," podotkl v pořadu Pro a proti na Českém rozhlase s tím, že takový zákon ale podle něj nemá šanci projít.

"Když jsme zakazovali alkohol ve Sněmovně, řekli jsme si: poslanec by měl být jako normální člověk, a přestali jsme pít ve Sněmovně. Leč normální lidé se tomu nepřizpůsobili, tak teď říkáme: normální člověk má být jako poslanec. To znamená: doma může pít jak chce, ale v restauraci ne," dodal.

"Dovedete si představit, co by to znamenalo pro pověst našeho národa v zahraničí? Jedním z mála prvenství, kterým se ve světě pyšníme, je spotřeba piva na jednoho obyvatele. Zase bychom nebyli v ničem první... Navíc, vzorný daňový poplatník pije, kouří a umírá na hranici důchodového věku," reaguje poslanec TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík.

"Prohibici určitě ne, a není to ani v zájmu samotného předkladatele zákona. A vystřízlivění národa rozhodně není v zájmu nikoho z nás politiků," dodal Gazdík.

Témata:  alkohol politici

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy