Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČEZ platí první ženě Babiše 100 tisíc měsíčně. Za co?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Polostátní firma ČEZ, která spadá pod Ministerstvo financí Andreje Babiše, měsíčně platí místopředsedkyni hnutí ANO Radmile Kleslové 100 tisíc korun. Informaci přinesl server neovlivni.cz

Serveru se po dvou měsících podařilo potvrdit informaci, že první žena ANO má s ČEZem podepsanou smlouvu, která ji ročně garantuje 1,2 milionu korun. Spekulace potvrdila e-mailové korespondence mezi bývalým náměstkem ministerstva financí a jeho kolegy v dozorčí radě ČEZu.

„Podle smlouvy je předmětem plnění 'poskytování poradenských služeb a předkládání pravidelných měsíčních zpráv o plánu legislativních a nelegislativních prací vlády a parlamentu ČR v roce 2015' s měsíční odměnou 100.000,-," napsal Wagenknecht do zmiňovaného emailu, který má server k dispozici.

Sám Wagenknecht byl před dvěma měsíci bez uvedení důvodu odvolán. Členům dozorčí rady dopis rozeslal, protože si na čtvrteční zasedání kontrolního orgánu vyžádal kompletní dokumentaci týkající se spolupráce s Kleslovou. Zajímalo ho, jaké konkrétní plnění ze strany místopředsedkyně ANO proběhlo.

Kromě toho bývalý náměstek v korespondenci uvedl, že na něj politička tlačila, aby se o tyto aktivity nezajímal. Krátce potom byl odvolán. Kleslová jakoukoliv formu nátlaku pro server odmítla. ČEZ se celou věcí bude zřejmě zabývat na nejbližší dozorčí radě.

Témata:  ČEZ

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

18. dubna 2024 12:55

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy