Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rodiče mají problém: Většina jich nechápe domácí úkoly svých dětí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Až dvě třetiny rodičů přiznávají, že jim dělá problém pomáhat svým dětem s domácím úkolem. Jednoduše proto, že jim úlohy připadají příliš složité.

Nesrozumitelné zadání nebo složité téma jsou nejčastějšími důvody, proč rodiče nepomáhají svým dětem s domácím úkolem. Dvě třetiny rodičů přiznali, že jim dělají problémy matematika a přírodní vědy. Polovina zas, že když se dítě nedívá, informace o úkolu nejdřív hledají na internetu, vyplývá z výzkumu mezi dvěma tisíci matek a otců, na který upozornil web DailyMail.

Studie ukázala, že mnozí rodiče trpí nedostatkem sebedůvěry, když mají pomáhat dětem se školní úlohou a seznam témat, s nimiž se potýkají, odráží jejich neznalost z jejich vlastních dob studií.

Více než polovina z dvou tisíc dotázaných rodičů přiznala, že lituje toho, že se během školních let nevěnovali více studiu, zejména matematiky. Třetina dotázaných zas to, že pro odpověď dítě posílá za partnerem či partnerkou.

A která jsou pro rodiče ta nejpalčivější témata? Největší starosti jim dělá algebra (do té spadají například rovnice), zlomky, trigonometrie (př. goniometrické funkce), Pythagorova věta, poměry nebo dělení se zbytkem. Kromě matematických úloh si nevědí rady s periodickou tabulkou prvků nebo historií římské říše.

Témata:  školství

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy